Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
1121

Vēstures stundās par to nemācīs, jo šeit ir darīšana ar zinātni, kas nevar būt neskaidra, jocīga vai dīvaina, bet dzīve cenšas pierādīt pretējo. Vai vēsture ir mēģinājums izveidot kaut ko saprotamu no ikdienas dzīves, vai arī tā vienkārši ir abstrakcija un notikumu interpretācija atbilstoši nepieciešamajam uzskatam? Vēsture ir tik daudzas reizes pārrakstīta, ka daudzas detaļas ir zudušas no mūsu apziņas, bet neskatoties uz to, gribas būt pasaulē, kur ir noslēpumi, kas nav atminēti un propaganda nav vēsturi pārvērtusi par savu paklausīgo ruporu.

Daži artefakti, kas nekādi neiekļaujas nevienā pasaules uzskatā.

Žurku karalisVairākos... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
1.

Žurku karalis

Vairākos pasaules muzejos ir dīvaini veidojumi no žurkām. Tas ir leģendārais viduslaiku briesmonis Žurku karalis. Tas var izveidoties, ja žurkas sapinas ar astēm un tās saaug kopā. Žurku skaits var būt no dažām līdz pat 30 īpatņiem. Šāds fenomens ir tik rets, ka tas pat ir uzskatīts par kriptīdu. Žurku karaļa parādīšanās tika uzskatīta par sliktu zīmi, saistītu ar mēri. Pēc leģendas, viena no žurkām kļūst par vadoni, kas vada pārējās.

Viens no tuvākajiem muzejiem, kur var apskatīt šo, ir Tartu Universitātes Zooloģijas muzejs. 

Gigas kodekssLielākais... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
2.

Gigas kodekss

Lielākais viduslaiku manuskripts, saukts arī par Sātana Bībeli. Tajā ir daudz ilustrāciju ar sātanu un, pēc leģendas, tas esot radies vienas nakts laikā. To esot uzrakstījis benediktiešu mūks, kas esot bijis piespriests nāves sods, bet ilustrācijas esot paša sātana radītas. Tas ir uzrakstīts 12.gs sākumā Podlažice klosterī Bohēmijā, bet 30 gadu kara laikā tas nonāca zviedru īpašumā kā kara trofeja. To arī tagad var apskatīt Zviedrijas Nacionālajā bibliotēkā Stokholmā. 

Grāmata patiešām ir liela. Svars ir gandrīz 75 kg un tās izmēri ir 92x50x22 cm. Grāmatā ir iekļauta Bībele latīņu valodā, alfabēts, medicīniski teksti, kalendārs un dažas burvestības. Vecā un Jaunā derība ir sagrupētas neierastā secībā. Lai arī tas varētu būt radīts 30 gadu laikā, rokraksta analīze norāda, ka to ir sarakstījis viens cilvēks. 

Romiescaronu... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
3.

Romiešu dodekaedri

Priekšmets no bronzas, vai retāk akmens vai dzelzs, ar 12 piecstūrainām skaldnēm. Tādi ir datēti ar 2-3.gs. Lai arī Vācijā, Ungārijā, Spānijā vai Itālijā ir atrasti vairāki simti šo dīvaino priekšmetu, tie nav pieminēti nevienā vēstures avotā. Pastāv vairākas hipotēzes kādiem nolūkiem tos izmantoja:

- svečturi (daudzos tika atrasts vasks)

- spēļu kauliņi

- instruments ūdens cauruļu kalibrēšanai

- attāluma mērītājs

- statīvs cimdu adīšanai ar dažādiem pirkstu izmēriem.

Akmens labirinti Zajackas... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
4.

Akmens labirinti Zajackas salā

14 labirintu grupa, kas atrodas Zajackas salā, Baltajā jūrā. Šī vieta bija apdzīvota jau 3000 pr. Kr., bet par iedzīvotāju kultūru ir saglabājies gaužām maz ziņu. No viņiem pāri palikuši ir kauli, petroglifiskā rakstība, kurgāni un labiririnti. Tie ir veidoti spirāles formā, daži no tiem dubultās spirāles formā. Izmēri variē no 3-25 metriem. Daži pētnieki tos dēvē par saivo - svētajiem kalniem, kur dzīvo mirušo dvēseles baudot svētlaimi. 

Reptiliāņu... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
5.

Reptiliāņu  statujas

Šādas statujas - ar pagarinātām galvām un mandeļveida acīm, ir atrastas lielā daudzumā Irākas teritorijā. Tā ir vieta, kur radās viena no pirmajām civilizācijām - šumeri. Viņi šos reptiļveida humanoīdus dēvēja par Anunnaki, Debesu un Zemes dieviem, gudrības kalpiem. Daži statujas uzskata par pierādījumu Bībelē pieminētajām radībām nefilīmiem, bet citi pieturas pie skaidrojuma, ka tas ir bijis veids kā attēlot cilvēkus. Tomēr dažādās pasaules malās ir sastopamas leģendas par čūskām, kas ir atnesušas gudrību. Indijā tās devē par Nagas, Dienvidamerikā - Amaru, Centrālamerikā - Quetzalcoatls, Ēģiptē par Djedhi, bet Britānijā par Adders. 

Scaronumēriescaronu... Autors: Lestets Artefakti, kas glabā gadsimtu noslēpumus
6.

Šumēriešu valdnieku saraksts

Vēl viens ne mazāk dīvains priekšmets tāpat nāk no šumeru civilizācijas. Tas ir saraksts ar bijušajiem valdniekiem. Tas ir iedalīts divās daļās - pirms un pēc plūdiem. Pirmsplūdu valdnieki bija nākuši no debesīm un to valdīšanas laiks ir mērāms gadu tūkštošos. Piemēram En-men-lu-ana esot valdījis 43 200 gadus (!). Pēcplūdu valdnieku valdīšanas laiks ir reālistiskāks un vārdi no saraksta sasaucas ar vēsturiskām personībām, par kuru eksistenci nav nekādu šaubu. Nav īsti saprotams, kāpēc sarakstā ir samaisīti reāli valdnieki ar apšaubāmiem. Iespējams, ka norādot valdīšanas laiku gadu tūkštošos, bija veids kā izrādīt cieņu, bet varbūt tā ir taisnība un atnācēji no zvaigznēm valdīja gadu tūkstošiem ilgi, bet pēc plūdiem bija spiesti pamest Zemi. 

Laika mašīnas izgudrotājiem būtu daudz darba - vēsture tuvākā skatījumā šķiet sastāvoša no atsevišķiem notikumiem, bet par to, kas ir noticis starp tiem, nav nekādu ziņu, vai arī ir tikai leģendas.

1
1121
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [10]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.07.16 00:16
32
1

Liela daļā ''mītu'' ir patiesība, un lielāko daļu brīnumu ja uztvertu reālāk, daudz kas jauns atklātos, bet to nepieļaus, mazākā izmaiņa skaitļos vai vēsturē liktu pārrakstīt visu zinātni uz kā tā pastāv   

R1DZ1N1EKS avatars
Medaļa NāvīteMedaļa RecidīvistsMedaļa Polittehnologs
  R1DZ1N1EKS 14.07.16 00:25
18
1

Bij interasnti palasīt !

Rigel avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ZebraMedaļa Dienas doma
  Rigel 15.07.16 20:35
17
1

Runājot par tiem Romiešu dodekaideriem, tad, nav tik interesants fakts - kam viņi bija domāti, cik - kā viņus varēja uztaisīt! Romiešu Dodekaiderus nav varējis uztaisīt neviens, līdz brīdim, kad parādījās 3D printeri!!! Tieši šis moments uzdod jautājumu - kas un ar kādām tehnoloģijām viņus ir taisījuši?

spoku dienas doma

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 09.12.17 10:56
10
0

atbildot uz Rigel komentāru " Runājot par tiem Romiešu dodekaide... "

tādu izliet no bronzas - elementārāk par elementāru. aptuvenā instrukcija

1. uztaisam smilšu piku, smiltis ar eļļu, 

2. no vaska apkārt uzlipinam vajadzīgo figūru 

3. apkārt uzklājam mālu, vai tās pašas smiltis ar eļļu 

4. kārtīgi izkaltēto formu izkarsējam un izlejam ārā vasku

5. ielejam bronzu

6. sadauzam apkārt esošo mālu

7. izkasm no vidus ārā smiltis

7. nogriežam liekās detaļas - liešanas stiprinājumus utt..

Viss - detaļa gatava

šādā veidā var izgartavot arī ļoti sarežģītas detaļas un pat formas kuras ir viena otrā 

Metodei vairāk kā 5 tūkstoši gadu - un tiek izmantota joprojām

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.03.18 21:59
4
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Palasi vairaak..Pats straadaaju ar metaalu- D... "

nav ko piesaukt citplanētiešus, jo parasti izskaidrojums ir krietni vienkāršāks..

Cilvēki pirms divtūkstoš gadiem bija tikpat gudri kā mūsdienās, jā nezināja daudzas lietas ko zinām šodien, bet mēs arī esam daudz ko aizmirsuši, it īpaši matereālu apstrādē - daudzas tehnoloģijas ir sen aizmirstas, jo to vietā nākušas progresīvākas.  Daudzas lietas kas kas pirms 100 gadiem bija katrā lauku mājā, vairs sastopamas tikai muzejos.. un ja parādītu, tad 99,99%  cilvēku nepateiktu kam tā domāts..  un pagājuši tikai 100 gadi...  kautvai saiva - diez vai atradīsi tās izgatavošanu kaut vienā grāmatā - visticamāk ka nē - bet tā ir manta ko lieto arī mūsdienās - aušanai .. bet lielākā daļa cilvēku vairs to neatpazītu - kur nu vel varētu pateikt kam tā domāta.. ----------

Piedevām ir daudzas lietas - kuras paceltas mitiskos augstumos, kautgan ir pavisam ikdienišķas..  

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 16.06.17 05:12
2
0

labs raksts  

upeskakis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa DocentsMedaļa Doktorants
  upeskakis 06.09.17 10:05
1
0

  

Anonīms
Anonīms 23.03.18 21:18
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " tādu izliet no bronzas - elementārāk par elem... "

Palasi vairaak..Pats straadaaju ar metaalu- Daudzas no figuraam neliecina par to ,ka buutu izlietas taadaa veidaa jo tuvaaka analiize un apskate noliedz taadu apstrades veidu kaa liesana smiltiis ar vaska formu. Pirms teelo gudro..paintereseejies vairaak..Turklaat veljoprojaam nav skaidrs kam tas ir paredzeets. Varbuut esi meistars ..vai dauzko saproti metalapstradee vai skulpturesanaa-bet ne no tiem kaa es -kas par to intereseejos jau padsmit gadus un vaac informaciju.. Taapat kaitina cilveeki kas apgalvo ka piemeeram graniitaa izgrieztie bluki ir apstraadaati ar rokaam...kaut to izmeeri ir neiedomajami un svars neaptverams.-sienu griezumi kaa spogulis. -bet veljoprojaam atrodas gudriisi ,kam tas neliekas pat diivaini --Bet tas ir diivaini..jo neviens liidz sim nav iemaacijies taa apstraadaat materiaalu vai paarvietot taadu smagumu ar muusdienu tehnologijaam..Kur nu veel muldeesana par to ka to ir darijusi daudz cilveeku.. Taakaa painteresejies par ko iet runa pirms skalo smadzenes paareejiem lai arii cik logiski tavs teiktais neizklausitos

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Barojos ar hotdogu
  Charged 25.02.18 12:37
0
0

  

udenskakis88 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  udenskakis88 13.11.16 18:17
0
0

Interesants raksts.