Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
12
1535

šodien pamodos no rīta ar smagu galvu, iesnām pilnu degunu, temperatūru virs normas, sāpošu kaklu un burvīgu balsi. oo jaaa forši- saaukstējusies! Tā kā pēc stundas bija paredzēta mazsvarīga lekcija, sadzēros visādas zāles un klinģerīšu tēju, un devos pagulēt mazliet ilgāk. laiciņu vēl pasnaudusi, jutos daudz labāk un tad ar sabiedrisko devos uz skolu.

pēc lekcijām, kā jau ierasts, gāju pa taisno uz pieturu un gaidīju 3. autiņu. Iekāpjot, ieraudzīju brīvu vietu, nopīkstināju talonu un ātri to ieņēmu, lai nav jāstāv kājās, jo saakustējusies būdama, virsū mācās bezspēks un arī miegs.

tā kā līdz mājām ir jābrauc aptuveni stunda, droši pievēru acis un centos neiedziļināties apkārt notiekošajam un vienkārši pabūt klusumā, domājot dažādas domas. Manu relaksēšānos pārtrauca aptuveni 50 gadīgas sievietes ķērcoša balss. Nievājošā tonī viņa man pārmeta:

"klau, cienītā jaunkundz, varbūt pietiks sēdēt un dosiet apsēsties vecākiem cilvēkiem?"

man sākumā nepieleca, kas notiek, bet pēc otrās viņas frāzes, cipa ka es ahujela (nu viņa tā neteica, bet doma bija tāda), sapratu, ka nez kāpēc tas ir mans pienākums vaktēt, kad iekāps kāds vecāks cilvēks un ka tik ātrāk viņam piedāvātu vietu. Es atcirtu:

"Es atvainojos, bet vai jūs būtu kaut kāda vietu dalītāja? Man ir piešķirts invaliditātes statuss, ar kuru es varu ieņemt un saglabāt sēdvietu sabiedriskajā transportā! "

protams, sieviete nerimās un, ka tik iecirstu atpakaļ, neapmierinātā tonī izspļāva: "Jūs neko nezinat!", bet tā kā es arī savu garo mēli nekad neturu aiz zobiem, teicu: "Jā, jūs vēl jo vairāk." Ja šī sieviete būtu palūgusi palaist apsēsties, nevis tādā tonī ar mani runājusi, es bez jebkādas runas būtu piecēlusies un atbrīvojusi vietu. Es bieži palaižu pensionārus sēdēt manā vietā, redzot, cik grūti viņam ir nostāvēt, bet šoreiz tas jau bija principa jautājums.

pēc tam, kad viņai vairs īsti nebija ko teikt, viņa kaut ko nomurmulēja zem sava deguna, ka es esot bezkaunīga vai kā tamlīdzīgi. Bet šajā situācijā rodas jautājums: kas tad patiesībā ir bezkaunīgāk- augstprātīgā un nievājošā balss tonī pieprasīt jau aizņemtu sēdvietu ar privilēģiju, ka esat vecāks nekā sēdošais, vai arī principa pēc nepiecelties un iedomīgo pensionāru nepalaist? Kāpēc tik daudzi padzīvojuši ļaudis uzskata, ka tas ir pasažieru pienākums atbrīvot spešl priekš viņiem vietu, pat nesagaidot tik viegli izrunājamo "Paldies!" ?

12
1535
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [192]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
komunists avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Admins iesaka
  komunists 14.09.11 01:00
331
0

Man ir bijis trakāk un šis tiešām nav joks.

iekāpu būtībā tukšā autobusā (bija kādi 2 cilvēki) un apsēdos. Man pienāk tantiņa un prasa palaist apsēsties manā vietā, tas nekas, ka apkārt kādas 30 sēdvietas.

vēl joprojām nesaprotu, WTF?

HuHa avatars
Medaļa AmorsMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Amors
  HuHa 14.09.11 01:11
288
5

Jā,daži penčas tik tiešām ir kā suņa naglas pakaļā ,vēl pašaij bija tamlīdzīgs atgadījums pāris dienas atpakaļ arī slimoju braucu no rīa uz darbu ,temperatūra 38,7 nekas izdzīvot var!

Iekāju sava autiņā,jabrauc man viena 5 pieturas tas tā,ierāpjas jobanie penčas (vecenes krievu tautības lielāko ties) mani tur dīda grūsta kautko murmina ... es jau nezināju ka tas ir man es pa logu skatos ausīs melodiskas skanas no telefona skan ... un tad jūtu bladāc ,.. tā veca kurva man uzšauj pa roku izņemu ārā austiņas prasu ko tu gribi.. viņa man dirš virsū ka es narkomane tada ielīdusi viņas vietā .. pasūtiju dirst un sēdēju talak palikušas divas pieturas iekāpj sirmgalvītis onka LV tautības nu redzu ka viņs vecaks par tam krievu kurvām grūti viņam nostavet vēl soferis šumaheru tēlo palaidu viņu apsēsties ... bet kur bija .. tā kurva tak pienāk pie onkas izbīda viņu no vietas arā un pat paldies nepasaka!... viss beidzās ar to ka kapjot ārā no autobusa paņēmu līz veco onku un pārsēdināju viņu mikriņā kas brauca tieši aiz autobusa 2 min starplaikā!Onka bija pateicīgs smaidīgs .. kopš ta sdienas esmu ievērojusi ka mums sakrī katru rītu braukt kopā! :)

P.S.  -veseļojies (:

TattyTeddy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  TattyTeddy 14.09.11 03:27
203
1

Tie vecie cilvēki, kam tiešām ir grūti, nekad brutāli par vietām necīnās. Tās krievuškas, kuras nodzīvojušas 20 gadus Latvijā un nezin ne vārda latviski, bet domā, ka ir pasaules nabas var iet ieskrieties. (te nav iekļauti cilvēki ar veselības problēmām un nē, man nav nekas pret krieviem, tikai pret pāris eksemplāriem).

marihuanna avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Vidusskolnieks
  marihuanna 14.09.11 01:35
180
11

Vajadzēja pateikt, ja pārcieti 2.pasaules karu, tad pārcietīsi arī dažas pieturas kājās stāvot!

rikitikitana avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa JubilārsMedaļa Lieldienu zaķis
  rikitikitana 14.09.11 10:07
120
0

Es parasti ļoti mierīgi uztveru situāciju ar pensionāriem.. laižu arī apsēsties,ja redzu,ka cilvēkam grūti nostāvēt.. Bet manai pacioetībai izrādās bija arī robeža - paši zinat kā tas ir,kad pieturā tantuks kanpi turās kājās, bezmaz vai mirst nost, bet tikko kā atveras autobusa (trolejbusa,tramvaja) durvis, tā ar milzīgu dzīvssparu un entuziasmu, izplestiem elkoņiem kā maitu lijas metas iekšā. un ieejot atkal mirs gandrīz nost,ja atklāj,ka nav brīvu vietu..   nu, lūk, kad šis maitu lijas varianta eksemplārs ar elkoņiem iegrūda man pa vēderu,kad biju stāvoklī, man nervi neizturēja un tantuks dabūja labu morāli noklausīties!

mishii avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Students
  mishii 14.09.11 06:36
115
0

3. autiņš vienmēr izceļās ar tantukiem. :D visvairāk man patīk, kad viņas no tirgus kāpj un iekšā un močī tāāādā ātrumā uz brīvajām vietām. :D 

vienīgie ko palaižu sēdēt ir sieviete ar bērnu, jo tas ir grūti nostāvēt ar sīko uz rokām kurš visu laiku dīdās, un tiešām vecus cilvēkus, kur var redzēt, ka viņam ir grūti nostāvēt to pusstundu kājās. pārējie var iet ... ^^

visvairāk man patīk, ka saka - jaunieši esot neaudzināti, tās ''superīgās'' tantiņas spogulī ir paskatījušās?! man vecmammai ir 60 gadi, visu dzīvi smagi nostrādājusi, bet transportā viņa nekad neies un nevienam neprasīs, lai viņu laiž sēdēt. 

Cryptonicus avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Pamatskolnieks
  Cryptonicus 14.09.11 05:23
90
5

Da neko viņi nav pelnījuši, ja man laipni palūgs atdot manu vietu, es to labprāt izdarīšu, vienalga pensionārs vai jaunietis.

Bija viens gadījums kad kundze ap gadiem 40 ar lauztu kāju un kruķiem iekāpa. Atsteberē līdz manai sēdvietai, skatās uz mani un gaida, tā itkā tas būtu mans pienākums viņas palaist. Tas nav neviena pienākums, tā vnk ir cilvēcīga laipnība un es arī viņu labprāt, bez domāšanas būtu palaidis ja viņa kaut vien būtu palūgusi apsēsties. Bet taka viņa to nedarīja, es protams vietu neatdevu, aizsteberēja tālāk kko pa krieviski pie sevis lamājoties. Sūdīgi viņai, ko citu teikt...ja cilvēks ar laipnību nejautās, laipnību atpakaļ nesaņems.

rainer avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sniegpārsliņš
  rainer 14.09.11 02:07
73
0

ir vienkarsi cilveki,vecuki,ar tadu labestigu seju,kuri nekad neko nesaka un stav,tie ir pelnijusi vietu,vienmer pateiksies ar smaidu..bet ar kercejiem ir ai jarikojas ka tu dariji

the grauds avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  the grauds 14.09.11 11:29
59
0

nnāā, dažreiz veci cilvēki ir vēl nepieklājīgaki par ,,nepieklājīgajiem'' jauniešiem. Taču vienreiz man notika arī diezgan patīkams gadījums- biju guvis kājas traumu un pārvietojos ar kruķiem. Iekāpju savā autobusā lai brauktu uz mājām. Autobuss protams pilns. Es tā neko, stāvu mierīgi un izbaudu mūziku austiņās. Pēkšņi tāda tantiņa, ap gadiem 60 varēja būt, pieceļās un laipni dod man savu vietu. Es tur saku, ka nē, nē būs jau labi, bet ši neatstājas un nu beigās arī apsēdos :) Kopš tā laika arī lielāks respekts parādījās pret šādiem cilvēkiem, bet nu tavā gadījumā man liekas tu rīkojies pilnīgi pareizi un arī es parasti dodu vietu tiem, kuriem tiešām ir grūti bet viņi par to nesūdzās :)

magenta avatars
Medaļa Most WantedMedaļa Spoku Mis 2015Medaļa Most Wanted
  magenta 14.09.11 05:34
60
4

atceros vienreiz braucu uzn Imantu, uz kojām, 4.autobuss.

kā jau svētdienas pievakare, braucu ar lielo somu un maisu, mantas, drēbes visai nedēļai, skolai materiāli utt. apsēdos blakus ex-konduktoru vietai, kur tip invaļidka skaitās.

iekāpj ome, cik nu ome, ap gadiem 40-50 vairāk nedos. kad atvēra muti, likās, ka dzīvesspars tik augt sācis. šī bargā tonī pieprasa, lai es šai savu vietu atdodu, nekas, ka knapi ar visām paunām esmu iekārtojusies. viņai lūk vajag tieši to vietu, viņa invalīde, bla bla bla.. es viņai rādu, ka blakus, durvju pusē - ir invalīd sēdvietas, BRĪVAS, bet nē, šia vajg tieši to kas man.

toreiz jau tā sūdīgi jutos, tāpēc pārkārtojos uz viņai nederīgo, brīvo sēdvietu, jo galīgi negribējās strīdēties vēl vairāk. bet ja vēl kād reiz šitādas ambāles kaut ko teiks, ceru, ka būšu jau iepriekš nedaudz nokaitēta, lai varu sadot pa tāsi kā nākas. jo dažreiz tiešām, bezkaunība ir simtiem reižu lielāka, kā  "nevarēšana"

Slavixs avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa PaparazziMedaļa Bestsellers
  Slavixs 14.09.11 09:29
56
1

vēl jo vairāk tracina tādi kas manāmi iekāpj un NENOPĪKSTINA talonu, un uzstāj uz tavu vietu! :D parasti tādiem atbildu, kad nopīkstināsi, apsēdīsies, jo kāpēc gan man maksātājam būtu jaatbrīvo vieta bezbiļetniekam?! tādi vecie cilvēki riktīgi kaitina vēl vairāk!

LivingFake avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesaka
  LivingFake 14.09.11 11:36
52
0

Jautrāk ir tad, kad iekāpj tā vecā tante, tu ar smaidu sejā piecelies, atdod viņai savu vietu bez jebkāda uzaicinājuma, šī apsēžas un sāk stāstīt, cik jau briesmīga tā jaunatne mūsdienās, nekad nedodot vietu un tā [kad pati tikko tikusi apsēsties]. Loģikas viņām nav.

johann avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Bakalaurs
  johann 14.09.11 10:19
51
0

biezi redzu c.tirgu kad apstajas 15. trolljuks un vinam prieksha stav daudz cilveku nak kada babulja un visus nah izgrusta ka tads terminators un tad telo nogurusu un galigi vecu invalidu :D

normiys avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  normiys 14.09.11 09:35
47
0

Visi esat dzirdējuši noteikti par gadījumi, kad māte paceļ ar vienu roku mašīnu, lai glābtu savu bērniņu. Tāds pats sindroms tiek novērots vecu tantiņu uzvedībā cīnoties par pirmo vietu iekļūšanu transportā. 

ziedoniic avatars
Medaļa Spoks
  ziedoniic 14.09.11 11:10
39
0

man viereiz visp gadijas debili... biju stavokli jau ar punci un braucu riga troluka pie draudzenes. vietu ar brivu bija, bet man pienak klat kaut kada veca vecene un sak blaut virsu - vai tad kauna nav... bla bla... kau tev tas bastards slims butu... pec ta teikuma ritig aizsvilos un saku vinai kliegt virsu - ar kadam tyiesibam jus tagad apvainojat nedzimusu mazuli utt...  viena sieviete ar saka uz vinu lamaties un ta veca neiztureja un jau nakamaja ietura izleca ara :D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.09.11 09:58
46
10

Vecāki cilvēki jāciena, bet nekaunīgas slāvu tantes nolieku pie vietas ar latviešu valodu uz ko viņa vairak par bled,nah-uj,neponimau nevar atbildet un principa pilnība parāda savu stulbumu un neadekvāto rīcību. Attieksme veido attieksmi,ja pret mani labi,es preti labi,ja pret mani maize es preti, dirsā tevi.

Zin avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  Zin 14.09.11 02:29
29
0

kaa man patiik tantinjas pusmuuzha kriiizeee :D vinjaam ar likumu vajadzeetu aizliegt iziet no maajaaam.... ir bijushi gadiijum,i kad pat ir neapmierinaatas, ka veikalaa rindaa staavu priekshaa kaadai un vinjas par to dir*h :D :D

IJ avatars
Medaļa SpoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  IJ 14.09.11 12:41
27
0

Gadījums tāds: Ar draudzeni pēc augstskolas braucam mājās ar autobusu. Iekāpa māte ar 2-3gadus vecu bērneli un omi. Māte sīko grib apsēdināt brīvajā vietā blakus onkam, bet nē sīkais sāk ķērkt un ārdīties, ka tā vieta nav laba. Nu neko, negribi sēdēt, stāvi kājās. Vecai omei gan tas nepatīk. Šī sāk mūs ar draudzeni bikstīt un krieviski kaut ko murmulēt, lai palaižam viņas mazbērniņu sēdēt mūsu vietās. Godīgi sakot knapi noturējos, lai nepateiktu kaut ko rupju. Es neko nesaku, ja autobuss ir pilns un nav kur sēdēt, bet neiešu tak pakļauties kaut kāda krievu sīkaļas kaprīzēm! 

Šeit ir runa par attieksmi. Es vienmēr palaižu vecākus cilvēkus (vienalga latviešus, krievus , čigānus utt.), bet šijā gadījumā man vnk nāca smiekli.

hollywood avatars
Medaļa SEOMedaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoks
  hollywood 14.09.11 01:17
23
0

atbildot uz komunists komentāru " Man ir bijis trakāk un šis tiešām ... " man ir bijis līdzīgi. ka izrādījās ieņēmu tieši viņas mīļāko vietu :D pēc asas vārdu apmaiņas uzzināju, kas esmu un kā tiku audzināta.. un tas viss tā nolādēta krēsla dēļ.  

Carloz avatars
Medaļa BakalaursMedaļa MaģistrantsMedaļa Dienas doma
  Carloz 14.09.11 12:22
20
0

paaris gadus atpakalj sportojot normaali sachakareeju celi. peec laicinja kaut cik vareeju paarvietoties bez krukjiem, bet nu kaaju palociit iisti veel nevareeju. apseedos trolejbusaa , kaaja izstiepta. viens penzhiks peekshnji man pa vinju normaali iespeera, jo domaaja ka es vnk aakstos. tajaa briidii tieshaam naacaas visu gribasspeeku pielietot lai nepielektu kaajaas un neiedotu vinjam pa seju, neskatoties uz pietiekami lielo vinja vecumu. Kad saprata ka man tieshaam ir traumeeta kaaja, tad sejaa bija lasaams normaals aplauziens, bet atvainoshanos laikam uzskatiija zem sava goda. Vairaakas reizes esmu arii sabiedriskajaa aizstaaveejis gruutnieces, kuraam uzkluup "seedvietu mednieces". Vienreiz shaads konflikts pat beidzaas ar to, ka no kabiines pieturaa izliida vadiitaajs un piedraudeeja to veceni izmest no trolejbusa ja vinja nebeigs gruutniecei uzmaakties

« 1  2  3  4  5 »