29

 159  0

Labdien visiem, kuri mani varbūt lasa. Es neticu ļoti lielai popularitātei un tam, vai vispār spokos vēl ir aktuāli lasīt garus tekstus. Nezinu, kāpēc izvēlējos tieši spokus, varbūt tāpēc, ka agrāk ko biju šeit rakstījis un tā bija pirmā vieta, kur izvēlējos izteikties.

Es zinu, ka varbūt izskatīsies pēc mēģinājuma pievērst sev uzmanību, veidot nereālo popularitāti, bet nē, tas nav tāoēc. Mērķis ir palīdzēt pašam sev un iespējams vēl kādam, kurš cieš no kā līdzīga. Par ko runāšu? Par atkarību, par ļoti smagu, bet varbūt kādām sķietam smieklīgu, stulbu atkarību, par azarstpēļu jeb vienkāršāk spēļu automātu atkarību. Muļķīgu, banālu un prastu, bet tomēr ievērojamu un tādu, kas ņem daudz cilvēku dzīves un ietekmē ikdienu ne uz labāko pusi.

Šo manā dzīvē nezina gandrīz neviens, par sevi arī neko daudz nevēlos teikt, vienkārši to, ka, jā, esmu atkarīgs, un vēlos šeit atklāt savu pieredzi un cerams, ka šis man palīdzēs vairs nespēlēt, jo to esmu apņēmies darīt, un cerams šoreiz šī apņēmība būs gana spēcīga. Pašlaik neesmu spēlējis tikai kādas 3 vai 4 dienas, bet arī tas priekš manis ir neliels progress. Rakstot šo visu es vēlos atsaukties tos, kuri ir līdzīgā situācijā, lai kopā varam cīnīties ar šo atkarību.

Kā viss sākās? Kā jau vienmēr viss sākās... Pamēģināju... Iemetu vienu vai divus eiro, izgāju ārā ar kādiem +4 eiro, likās ļoti labs, likās forši, ka neko neiztērēju un vēl padzeru kafiju bezmaksas, laipnība no darbiniekiem, klusums, intīma un saistoša atmosfēra. Un nu domāju: pat ja to eiro vai divus pazaudētu, tad vismaz kafiju padzertu, un priekš kafijas 1 vai 2 eiro nav nemaz daudz. Tā nu pamēģināju un aizmēģinājos uz gadu. Tagad ir pagājis apmēram gads. Viss notiek ātri, likmes pieaug, vēlme uzvarēt pieaug, vairāk arī neapmierina 10 eiro vai pat 20 eiro uzvara, vajag vismaz 50 eiro vai vairāk. Un vai Jums šķiet, ka uzvaru un viss? Nē, taču! Kad tiek uzvarēts, tad nauda tiek apgrozīta tālāk. Un tur tas stulbums: spēlē, lai spēlētu atkal un atkal. Apburtais loks. Uzvari daudz, atkal nospēlē un vēl aizej mīnusā. Garastāvoklis, protams, mainās līdzi, jo, kad ir uzvara, tad ir smaids sejā un prieks par naudu, bet kad zaudējums, tad ir ļoti smagi, īpaši, kad ir liels zaudējums, tad vispār ir tādas kā morālās paģiras, kad negribas ne runāt, ne ko darīt, ne kur iet. Tagad esmu apņēmies to vairs nedarīt, un es ļoti ceru, ka tas sanāks. Šis ir tikai iesākums, ievads šim ciklam. Aicinu atsaukties tos, kuri bijuši līdzīgā situācijā, aicinu Jums dot man padomus un droši komentāros izteikties! Jauku dienu!

Komentāri 29

0/2000

Spēļu automātos var vinnēt aptuveni 3-8% no iemaksātās naudas! Pretējā gadījumā šis bizness ir neizdevīgs.

No kā izriet - lai viens spēlētājs vinnētu 50 eur, kādiem citiem ir jāzaudē vismaz 1000!

Esmu kazjukos vinnējis arī summas virs 500, bet tā nav peļņa. Tas ir nožēlojama veiksme 1 no 100 pustumsā pavadītajām dienām.

Neesiet muļķi!

 4  0 atbildēt
Pirms kādiem diviem mēnešiem, kad man palika 18 devos uz azartspēlēm, izcēlu pirmajā reizē 20 eiro no eiro un man bija tāds OMG (iesācēja veiksme protams), visu laiku bija tāds gribu aiziet vēl, vēl. Tad man sākās atkarības periods, es sāku spēlēt internetā, kur arī pat ļoti labi veicās, bet tad es sapratu, ka sāku lēnām visu zaudēt un tad bija tāds STOP! Vajag dzīvot ar domu, ka tu nekad praktiski nevinnēsi, bet laika gaitā visu lēnām zaudēsi, jo tā balstās viss kazino. Var jau reizēm ieiet izmēģināt veiksmīti uz eiro, bet ne vairāk. Kad sāc saprast, ka lēnām jau visu zaudē apstājies, jo tad iespēja visu atgūt ir Tiešām Maza.
 4  0 atbildēt

Man bija atkarība no loterijas biļetēm, nopirku 5 simtgades. Nekā nebija, labi ņēmu lētākas tās par 3 euro, Mode laikam saucās. Arī neko nelaimēju. Aizgāju vēl lētāk. Tās par 2 euro, Karnevālu. Atkal nekā, labi nopirku kādas 15 tās par 1 euro, Momentloto. Kādās 2 bija tikai pa 2 euro iekšā. Tad sapratu, Esmu notriecis kādus 60 stabili. Par ko? Labi ja 10 euro? Nu nē. VIenkārši beidzu spēlēt un viss. Ja tici sev, tad viss sanāks.

 3  0 atbildēt

Pamēģini sev atrast citu hobiju - kā aizpildīt brīvo laiku..

 3  0 atbildēt

muuc,ar steigu,gads,tas veel tikai saakums(kapeikas),taalaak buus trakaak,ja nenoleksi...  

 2  0 atbildēt
Es aizbraucu uz uk, te maz to aparaatu un viss paargaaja pats no sevis.
 2  0 atbildēt
Man ir līdzīgs pašai gadījums ar paziņu. Nekā laba nav, zaudējusi visu un citu cilvēku lietas- māju,pašcieņu,naudu. Es nesaprotu,kā tas ir. Bet redzot,ka cilvēks tam tic,ka vinnēs to lielo summu un būs uz zaļa zara- tas ir apmāns,kas notiek galvā. Un tā paziņa slēpa,līdz nāca gaismā,iet vairāki gadi, un nekas nemainās. Tur ir jāprasa palīdzība, šī atkarība ir tik smaga,ka 1% izārstējas, daudzi no tās iet bojā. Izlasīju rakatu tavu, malacis,ka atzīsti to skaļi, tas ir mazs solis uzvarēt šo atkarību
 2  0 atbildēt

http://sportaavize.nra.lv/zinu-seifs/205884-briedis-aizgaju-uz-baznicu-un-apsoliju-dievam/ Labs piemērs, jo ja tā padomā, kas ir gudrāk- visu laiku apgalvot, ka Dieva nav un turpināt slīgt atkarībās, vai arī atmest lepnību, atzīt ka Dievs ir un var palīdzēt, un sakārtot savu dzīvi, dzīvojot to bez atkarībām.

Daži diemžēl redz tikai viņu iedomāto reliģijas negatīvo pusi- bet nepamana, ka ir arī daudzas gudras atziņas, kas ir kā instrukcija kā izvairīties no tā, lai sačakarētu sev dzīvi: "Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. "

Es arī diemžēl neesmu izcils un nevainojams. Pirmo reizi ar vienu latu izcēlu 13 un likās wow, un gribējās nākt un nākt atkal. Toreiz tas bija video pokers, kur likās ka ir labākas iespējas un ka pats vari uzvarēt, bet tā kā studiju gados naudas nebija daudz, kā arī krīze,  tad negāju.

Paldies Dievam, ka es vienreiz nospēlēju netīšām- ne to pogu uzspiedu- naudu studenta mēnešbiļetei, un tad nācās melot vecākiem, ka esmu netīšām iztērējis, lai vispār tiktu uz mācībām.

Tad aizgāja vēl aplis 2, kur likās ka varu prognozēt kaut ko vairāk- totalizators. Mēs ar paziņu iegājām azartā, viņš sāka sekot statistikai, aizņēmās naudu no citiem- es pat nezinu kur viņš to dabūja- lai tikai uzliktu uz kādu spēli.  Izdevās nopelnīt viņam arī reizi pa reizei, bet tā kā tu teici- pat uzvarot tu turpini apgrozīt to naudu, un tad katru reizi man nācās viņu mierināt, ka dzīve turpinās, un protams, viņš vairs neklausījās kad teicu, ka tas nav biznesa plāns, ka tā nevar nopelnīt ilgtermiņā utt, viņš fokusējās tikai uz iedomāto peļņas pieaugumu. 

Kādā brīdi jau protams, saprata, ka viss un jābeidz.

Bet tad kad stāstīju par reliģiju un baznīcu, ka tā palīzēja man- tad protams, reakcija bija- ko tu man stāsti kaut kādu sviestu, pats zinu kā labāk, reliģijai seko tikai veci cilvēki un neveiksminieki utt.- kas ir stereotips.

Protams, ka grūti uztvert domu, ja pats cilvēks nav superbagāts vai slavens un ticīgs,  bet tomēr, kad slavenie cilvēki par to pavēsta, tas tiek uztverts ar cieņu. Sava veida liekulība un pielīšana, bet katram ir sava izvēle- vai noticēt un būt brīvam no kalpībām, vai turpināt, un domāt ka viss ir fine.

 2  0 atbildēt

PALDIES PAR VISU LABO, ES TO NOVĒRTĒJU! TURPINĀJUMS SEKOS DRĪZ!

 1  0 atbildēt
Es arī biju apņēmies, bet tas tā, ka algas dienā atkal daļu sabāžu automātos... Kredīti čupām, algas pazūd ātri, lieliska atkarība.
 1  0 atbildēt
Met nost kamēr vari, spēlēju 5 gadus un tikai 2 reizes bijis normāls laimests, pārsvarā zaudēju 600 mēnesī. Lielākie 2 laimesti 800 un 700 eiro, salīdzinot ar nospēlēto tās ir kapeikas. Un nav svarīgi ka neesi bijis dienas vai mēnešus, svarīgi ir lai neaizbrauktu uzgriezt kad ir kāda lieka nauda
 1  0 atbildēt

galvenais ka niks ir gambler  

latvija ta ir nopietna problema,riga par aparatiem runa visi,katrs ir kaut reizi tur bijis un griezis. kads ieravas lidz navei,kads vel joprojam ir ieravies un netiek ara. kads par to runa kads kluse. pats esmu nospelejis visu algu ne vienu vien reizi. tu zaude visu 100x,un vine vienas algas apmera 1x. t.i. tu iegusti naudu atpakal ko jau zaudeji. tu nekad vairs nevinesi. tu tikai atgusi dalu no zaudeta. un grimsi talak. turies,tere naudu uz sevim,perc sev kko,tas bus jedzigak. neviens vel nekluva bagads pateicoties spelu automatiem,bet dzivibas zaudejusi neskaitami. pasreiz esmu tada stavokli ka meginu atiet no vairaku gadu spelesanas. periodiski negaju tad atkal gaju. bet tgt nolemu tureties un neiet neskatoties uz to ka feniksi un tamlidzigi ir katra sturi. planoju ko pirkt sev lai iegulditu naudu jedzigi. un galvenais,pats galvenais nekontakteties ar spelmaniem kuri ievelk aparatos. nepielaut lai kads pieruna iemest juriti. parasti ar juriti tas nebeidzas. sad story. sad life. bet viss ir tavas rokas. gribi tici sev gribi dievam. bet jarikojas pasam. neviens tava vieta neko neiesaks..

 1  0 atbildēt

pašam arī bija tā gaju katru dienu katru! meigīnāju visu līdz brīdim kad uzrakstiju visu uz baltas papīra lapas ar vardu uzvardu apņemsanos un rituālu ka visa atkariba paliek šajā lapa un pildspalvu ietinu iekšā noliku plaukta tumšā vietā un rezultāts neesmu bijis jau 15 dienas... domas ir spelet bet zinu ka nav vērts! jo apņemšanās ir rakstīta uz lapas tur neko nevar izdarīt!

 1  0 atbildēt
Lētāk būs uzsēsties uz Xboxa vai PS.
 1  0 atbildēt
Lai veicas.
 0  0 atbildēt

Labi,ka tik atri saprati,es speleju 10 gadus ,nemaz neteiksu cik nospeleju,tagad jau 5 gadus ir labi.

 0  0 atbildēt
Esmu sapratis, ka aparāti būtībā ir ieprogrameti lai dabutu no tevis naudu, bet sporta toto ir kaut kas cits, tur nav nekāda sistēma vienkārši kura komanda ir labāka tā uzvar, bet vienalga bieži uzraujos.
 0  0 atbildēt

Galvenais ir apņeties - TIEŠĀM un notici sev. Lai tev viss izdodas! 

 0  0 atbildēt
Beidz spēlēt azartspēles sev uz nerviem! Iedvesmojies www.epelna.lv Jo mazāk interesēsies par azartspēlēm jo vairāk zināsi kā pelnit šeit www.epelna.lv
 0  0 atbildēt
Viennoziimiigi paskontrole .domaa liidzi ko dari un kad uznaak doma pa aparaatu tad centies izteeloties zaudeejumu un to drausmiigo sajuutu. Man personiigi paliidz bet gadaas norauties ik pa laikam itiipasi ja iedzeru .
 0  0 atbildēt