Saskaņā ar Ķīnas valsts mediju ziņojumu zinātnieki cer iekārt cilvēka radīto Mēnesi virs Čendu pilsētas, Ķīnas dienvidrietumu Sičuaņas provinces galvaspilsētas. Debesu ķermeņa imitācijai - būtībā apgaismotam satelītam - būs atstarojošs pārklājums, kas ļautu atgriezt saules gaismu uz Zemes, kur tas naktī papildinātu ielu apgaismojumu.
Zinātnieki pieņem, ka tas varētu būt astoņas reizes spožāks nekā faktiskais Mēness. Tas arī riņķos daudz tuvāk Zemei - apmēram 500 km attālumā, salīdzinot ar Mēness 380 000 km, bet vērienīgais plāns joprojām "nepazaudēs visas nakts debesis". Tā China Daily teica Tian Fu Jaunās zonas zinātnes biedrības vadītājs Vu Čunfens. "Paredzamais spilgtums cilvēku acīm ir aptuveni piektā daļa no parastajiem ielu apgaismojumiem."
Vu pieņem, ka "jaunmēness" varētu ietaupīt Čendu pilsētai aptuveni 1,2 miljardu juaņu (173 miljonu ASV dolāru) gadā ietaupītās elektroenerģijas izmaksu veidā. Tas tāpat varētu palīdzēt elektroenerģijas padeves pārtraukuma un dabas katastrofu gadījumā. Ja projekts izrādīsies veiksmīgs, tam varētu pievienoties vēl trīs papildinājumi nakts debesīs 2022. gadā. Tomēr Vu izteicās, ka, lai nodrošinātu plāna dzīvotspēju un tam nebūtu kaitīgas ietekmes uz dabisko vidi, jāveic daudz vairāk testu.
"Mēs veiksim testus tikai neapdzīvotā tuksnesī, tāpēc mūsu gaismas stari netraucēs nevienam cilvēkam vai uz Zemes izvietotu kosmosa novērošanas aprīkojumu," viņš teica China Daily.
Ķīnas kosmiskā mēroga mērķi nav unikāli. Deviņdesmitajos gados Krievija eksperimentēja, izmantojot orbītas spoguli, lai apgaismotu ziemeļu pilsētas. Projekts tika pamests 1999. gadā pēc tam, kad spogulim neizdevās atvērties un tas sadega atmosfērā. Janvārī amerikāņu firma Rocket Lab kosmosā palaida mākslīgu zvaigzni, ziņo Times, bet zinātnieki kritizēja “Cilvēces zvaigzni”, jo atstarojošais mini satelīts varētu radīt gaismas piesārņojumu un jucekli Zemes orbītā.