12

 207  1

No rīta nozvana modinātājs. Vai tu lec ārā no gultas vai arī atliec modinātāju? Dzerot ikrīta kafiju, tu izvēlies cukuru vai pienu? Abus divus? Katru dienu mēs pieņemam tūkstošiem lēmumu. Daži ir vieglāki, citi ne tik ļoti, bet vai dienas beigās mēs tiešām varam apgalvot, ka mums ir bijusi noteikšana par savu dzīvi? Vai mūsu izvēle nav bijusi vienkārši ilūzija? Vai nav tā, ka katru mūsu lēmumu nosaka bioloģija? Vai nav tā, ka tas, kas tu esi, ko tu dari un par ko tu kļūsti ir nekas vairāk par dažu neironu automātisku darbību smadzenēs?

Komentāri 12

0/2000

Pat, ja izvēle nav brīva, tas nenozīmē, ka ir iespējams paredzēt nākotnes dabības/domas/emocijas. Jo gan kvantu fizikas fenomeni var likt kādam neironam aktivēties, gan arī inhibēt aktivitāti. Kā arī gadās kļūdas šūnas molekulārajā mašinērijā (neirotransmiteru producēšana, receptoru izvietošana). Bet neparedzamība nenozīmē brīvību, jo šos nejaušos efektus nevar izvēlēties. 

 3  0 atbildēt

To sauc par likteni.

 1  0 atbildēt
Laba tēma pacilāta!+++
 1  0 atbildēt

Ir labs !

 1  0 atbildēt
Katra izvēle ir saistīta ar domu par sekām. Bieži vien saka, ka nebija izvēles, bet tas drīzāk ir ka neredz izvēli, un pieņem to, ko vēlas uz paveic par pareizo, vienīgo izvēli lai sevi attaisnotu. Cilvēkam vienmēr liekas ka viņš rīkojas pareizi. Bet pareizi tikai vasoties pēc pieredzes, kas bijusi pirms tam, jo lēmums ir jāpieņem vai jānoraida.
 1  0 atbildēt

  

 2  2 atbildēt

    

 0  0 atbildēt
🧞‍♀️
 0  0 atbildēt

Vai izvēle brīva ??Protams..

--lido lidmašīna .pie pasažiera pienāk stjuarte un jautā :

--vai pusdienas ēdīsiet??

 --sakiet un kāda ir izvēle??

--stjurate::  jā  vai nē..

lūk, tā arīi ir visa izvēle --jā vai ne'...

 0  0 atbildēt

+/- no šī brīža šādas tādas pērles ... arī par izvēles brīvību

https://www.youtube.com/watch?v=kH5muN2pyUc&t=995s

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt