local-stats-pixel

Tuvākā zvaigznes planēta, uz kuras būtu iespējams izdzīvot10

62 0

Pētniekiem ir aizdomas, ka ap tuvāko Saulei zvaigzni varētu būt planēta uz kuras būtu iespējams izdzīvot. Patreizējie novērojumi ļauj secināt, ka planēta ir pietiekami liela, lai uz tās varētu organizēt dzīvībai nepieciešamos apstākļus. Lai gan planēta ir visai tuvu zvaigznei, apmēram divdesmit reizes tuvāk kā Zeme Saulei, šī zvaigzne esot cita tipa vai tā tiek klasificēta kā sarkanais pundurtis, kas apstākļus uz planētas liek vērtēt kā dzīvībai piemērotus, lai gan tiek uzskatīts, ka pundurzvaigznes ir aktīvākas un nestabilākas izstarotās enerģijas apjomā, tāpēc nākošais uzdevums esot konstatēt uz šīs planētas atmosferu, kas ar patreiz pieejamajām ierīcēm ir laikietilpīgs un grūts proces, tāpēc pētnieki cer uz Vebera teleskopu, kuru paredzēts nodot eksplotācijā aptuveni pēc gada vai diviem.

Kas būtu nepieciešams planētai, lai uz tās varētu eksistēt dzīvība:
+ pietiekama gravitācija, kas atbilst planētas izmēram
+ atmosfēra, kurā būtu reaģenti skābekļa ieguvei
+ ūdens pieejamība organisko precesu nodrošināšanai

Šī nav vienīgā planēta, kuru pētnieki vērtē kā nākotnē apdzīvojamu, taču der atcerēties, ka šī planēta ir neiedomājami tālu un tās sasniegšanai būtu nepieciešams laiks, kurš vairākkārt pārsniedz cilvēka dzīves ilgumu. Kā arī dzīvības transportēšana izplatījumā ir visai nedroša vai augstākās dzīvības formas nespēj izturēt starpzvaigžņu radiāciju, no kuras mūs pasargā Zemes magnētiskais lauks un Saules izstarotā enerģija.

lasi, vērtē, komentē emotion

62 0 10 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000

Bet vai tur vares ieiet spoki.lv?

6 0 atbildēt
Cilvēks - tā vietā lai risinātu problēmas cēloni, meklēs apvedceļu, reāli cik planētas cilvēks piesārņos, un kur tad paliks, kad nebūs vairs nekā.…
4 0 atbildēt

Ohoho!

3 0 atbildēt

😎

0 0 atbildēt