Titānika vraks atrodas Atlantijas okeānā dzelmē, kur tas nonāca pēc sava pirmā un vienīgā brauciena. Savulaik tā bija vien no lielākajām kuģniecības traģēdijām, kas arī mūsdienās tiek plaši pieminēta. Taču vraks tur neatradīsies mūžīgi. Baktērija Halomonas titanicae to noārda un līdz 2030. g., pēc citiem aprēķieniem līdz 2025. g. no vraka nekas vairs nebūs atlicis.
Titānika vraks pazudīs jau pēc dažiem gadiem6
Agrāk okeāna dzelmes tika uzskatītas par neauglīgām vietām, par kaut ko līdzīgu zemūdens tuksnesim. Pētījumi ir atklājuši kaut ko pretēju. Okeāna dzelmes mudž no dzīvības. Tā ir vieta, kur joprojām var atklāt jaunas dzīvnieku, zivju, augu vai pat baktērijus sugas. Veicot pētījumus pie nogrimuša Titānika ir atklātas jaunas 28 sugas - jūras anemones, krabji, garneles, jūras zvaigznes un zivis.
2010.gadā tika atklāta Halomonas titanicae - baktērija, kas pārtiek no rūsas. Tā var radīt apdraudējumu arī citiem cilvēka radītiem objektiem, bet tā tāpat var palīdzēt attīrit jūru dzelmes no nogrimušo kuģu vrakiem. Titānikam nogrimstot, dzelmē nonāca ap 50 000 tonnu metāla, un šī baktērija pēdejos 100 gadus ir cītīgi to pāstrādājusi, kā rezultātā vraks pilnībā izzudīs jau ne tik tālā nākotnē.
Iespējams, ka šī baktērija var darboties noteiktā dziļumā, bet to var izmantot, lai atbrīvotos no citiem cilvēku radītiem objektiem, piemēram, vecām naftas platformām, atbilstoši izvēloties atbilstošu nogremdēšanas dziļumu.