Pētnieki aplūkoja laika pie ekrāna ierakstus 9855 bērniem, kas bija ASV un bērni bija 9 vai 10 gadus veci. Jaunieši ziņoja, ka vidēji dienā pavada 2,5 stundas, skatoties televizoru vai tiešsaistes videoklipus, 1 stundu spēlējot videospēles un pusstundu socializējoties internetā.
Pēc tam divus gadus vēlāk viņi apskatīja datus par vairāk nekā 5000 no šiem bērniem. Šajā periodā tie pētījuma dalībnieki, kuri ziņoja, ka videospēlēm veltījuši vairāk laika, nekā parasti, IQ palielinājās par 2,5 punktiem virs vidējā pieauguma.
IQ palielinājums tika balstīts uz bērnu sniegumu uzdevumos, kas ietvēra lasīšanas izpratni, vizuāli telpisko datu apstrādi un uzdevumu, kas vērsts uz atmiņu, elastīgu domāšanu un paškontroli.
Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan pētījumā tika aplūkoti tikai bērni ASV un netika nošķirti videospēļu veidi (mobilās un konsoļu spēles), tas joprojām ir vērtīgs ieskats spēlēs un IQ, un tas apstiprina domu, ka intelekts nav fiksēta konstante, ar kuru mēs esam dzimuši.
"Mūsu rezultāti apstiprina apgalvojumu, ka ekrāna laiks parasti nepasliktina bērnu kognitīvās spējas un ka videospēļu spēlēšana patiešām var palīdzēt uzlabot intelektu," 2022. gadā, kad tika publicēts pētījums, sacīja neirozinātnieks Torkels Klingbergs no Karolinskas institūta Zviedrijā.