Astrofiziķu dzīve nav viegla. Tiklīdz viens no Visuma noslēpumiem ir atklāts, uzrodas nākamais, kas liek izbrīnieties un pajautāt "Kā gan tas ir iespējams?", bet tur nav par ko brīnīties, mēs vienkārši tik maz ko zinam no tik daudz kā nezināmā.
Neptūna pavadoņu orbīta ir dīvainākais, ko ir nācies redzēt13
Pēc kosmikajiem mērogiem šī dīvainība atrodas tepat, mūsu Saules sistēmā. Pēc cilvēka mērogiem, lai atklātu Neptūna pavadoņu Najādas un Talasas dīvainās orbītas vajadzēja 35 gadus.
Pirmo reizi par to tika paziņots 2019. novembrī, bet precīzu orbītu aprēķināšanai tika izmantoti dati, kas savākti no teleskopiem laikā no 1981. līdz 2016. g. Tāpat tika izmantoti arī "Voyager 2" un Habla teleskopi iegūtie dati.
Neptūnam kopumā ir 14 pavadoņi, bet Najāda un Talasa pieder pie iekšējās grupas pavadoņiem. Abi no tiem ir tikai 100 km diametrā un viens no otra riņķo vien 1850 km attālumā. Neskatoties uz to pavadoņi atrodas stabilā orbītā un nekad viens ar otru nesadursies. Najāda apriņķo Neptūnu 7 stundās, bet Talasai vajag 7,5 h.
Astronomi pieļauj, ka šie Neptūna pavadoņi atrodas šādā jau miljoniem gadu. Īstenībā šie pavadoņi ir viens no otra atkarīgi un tieši dīvainā orbīta ir ļāvusi saglabāt tās stabilitāti.
Kā izteicās NASA fiziķe Marina Brozoviča, tad "mēs dēvējam šo atkārtojošos ornamentu par rezonansi".
Lieki piebilst, ka šāda dīvaina orbīta tiek atklāta pirmo reizi.
Zeme salīdzinājumā ar Neptūnu.