Sveiki Spoki, šoreiz ieskats pāris lietās, ko elektronikas giganti nevēlētos, lai Tu zini.
Un šī raksta otro daļu, jeb turpinājumu vari atrast apakšā... Zem raksta.
Sveiki Spoki, šoreiz ieskats pāris lietās, ko elektronikas giganti nevēlētos, lai Tu zini.
Un šī raksta otro daļu, jeb turpinājumu vari atrast apakšā... Zem raksta.
Mobilie telefoni neliek lidmašīnām avarēt.
Gan jau esi ievērojis, ka lidmašīnās parasti ir jāizslēdz telefoni jo ar tiem it kā varot notriekt lidmašīnu. Patiesībā tas tiek darīts, lai 800 Megahercu spektra josla neietekmētu lidmašīnā esošos GPS un citus navigācijas instrumentus. Pie reizes ar šādu lūgumu izslēgt telefonus lidojuma laikā tiek samazināta iespēja, ka Tev blakus pagadīsies pa telefonu stundām ilgi runājošs cilvēks.
‘’Privātais’’ vai ‘’Inkognito’’ pārlūka režīms nemaz nav privāts.
Mūsdienās lielākā daļa pārlūkprogrammas piedāvā ‘’privāto’’ vai ‘’inkognito’’, kas it kā Tevi paslēpj no visiem serveriem, bet patiesība vienīgi netiek saglabāta vēsture. Tādējādi jebkura saite, kuru Tu ‘’apciemo’’ var saglabāt Tavu IP adresi un pēc pieprasījuma nodot to kādām citām iestādēm vai personām.
Kā to novērst?
Ja tiešām vēlies, lai neviens neredz ko Tu dari interneta plašumos izmanto proxy servisu, kā ToR vai Anonymizer, kas neļauj iegūt Tavu īsto IP adresi.
Google zin par Tevi gandrīz visu.
Cik daudz tavuprāt Google zin par Tevi? Tas ir vairāk atkarīgs cik ļoti Tu paļaujies uz bezmaksas pakalpojumiem. Google saglabā visus Tavus meklētos vārdus, adreses kā arī kontaktus, e-pasta ziņas, sarakstes, YouTube videoklipus un online saglabātos dokumentus, kā arī daudz ko citu. Ja piemēram Google saņem no valdības prasību vai vienkārši kādu skarbāku vēstuli, Googlei ir pienākums visu šo iepriekš minēto informāciju nodot tālāk.
Gribi redzēt nelielu daļu ko Google jau zin par Tevi, tad iesaku paskatīties šeit , domāju, ka Tu būsu nedaudz pārsteigts.
Bezvadu medicīnas ierīces var tikt pārņemtas, jeb uzhakotas.
Pētījumi Vašingtonas (ASV) universitātē ir pierādījuši, ka nevar paļauties uz bezvadu mediskajiem instrumentiem, jo to uzstādījumi nav pārāk droši. Zinātnieki no Masačūsetas (ASV) universitātes pierādīja, ka ir iespējams pārņemt kontroli pār sirds defibrilatoru, tādējādi nonākot pie letāla iznākuma.
Tavs dators var Tevi nogalināt.
Lai gan elektronikas ražotāji pēdējos gados cenšas samazināt dzīvībai bīstamo ķimikāliju atrašanos ierīcēs, tomēr tādas tur vēl var būt atrodamas. It īpaši daudz šādas dzīvībai bīstamas ķīmiskas vielas var atrast daudzos portatīvajos datoros, lāzerprinteros un citās ierīcēs, kas ātri uzkarst un ir ražotas pirms 2009. gada.
Antivīrusa programmatūra nepasargā.
Drošības programmatūras realitātē nevar Tevi pasargāt no interneta gudrākajiem prātiem. Antivīrusu programmatūra patiesībā tikai aizsargā pret ļoti zema līmeņa vīrusiem, pat tad ja tā visu laiku saņem jaunākos atjauninājumus.
Atceries rakstu arī ieteikt sociālajos tīklos un, ja Tev interesē tehnoloģijas vai spēles,tad ieteiktu apmeklēt arī manu profilu.
Runājot par 4 . Uzmini kāds ir mans populārākais meklējums google . Sākas ar p .
Nesen lasīju anekdoti-Jūsu dators ir inficēts ar Rumāņu datorvīrusu,bet neuztraucieties,viņš tur sēd,bet neko nedara.
It kā neko jaunu neizlasīju. Domāju, ka loģiski domājošiem cilvēkiem tas +/- jau bija zināms.
Runājot par otro, nekad neesmu redzējis, ka pārlūki šādi maldinātu cilvēkus. Tas, ka lietotāji pārprot, ko nozīmē 'privāts' jau ir kas pavisam cits :)
Iedomājos, kā es justos ja mana google meklētā informācija tiktu atklāta...
Laikam jāsāk izmantot bing vai kko citu
#8 jau nez cik ilgi bez Antivīrusa dzīvoju, ja visu dienu nedzīvo pa XXX portāliem, problēmu nebūs.
Droši taisi nākamo daļu, + no manis!
nu tu atklāji zilus brīnumus
cik lielā ilūzijas burbulī ir jādzīvo, lai uzskatītu, ka tu esi tik anonīms digitālajā laikmetā :D pat vistupākā norēķināšanās ar karti vai telefonsaruna jau sniedz daudz informācijas par tevi.....
Par antivīrusiem baigā taisnība. Principā šīs programmas aptur tikai automātiskos uzbrukumus no botiem, inficētiem tīkliem un ļoti vispārīgiem vīrusiem. Ja kāds ar mērķi gribēs tieši tev kautko sačakarēt, būs dirsā.
Pārtikā ir vairak ķīmiskās vielas nekā elektroprecēs.
Un starpcitu Google par mani neko nezina
Tor jau sen vairs nav drošs, kas par muļķībām. Ja kautko savārīsi, tevi vienalga izsekos caur nodes. Vislabākais variants laikam ir datorkafejnīcas vai uzlauzti wifi tīkli.
Man patika raksts, kaut gan aprakstīta jau sen zināma informācija.
Ceru uz otro daļu!
Pietiek papētīt android ierīcēm pieejamās aplikācijas un paskatīties kādām telefona, planšetes funkcijāmtās iegūst pieeju un top skaidrs, ka tavs telefons ir visiem pieejams... Tava kamera, uzņemtās bildes, video, sms, kontakti utt jebkurā brīdī var būt pieejami aplikāciju veidotājiem...
Jā , mūs novēro, izseko, noklausās, par mums ievāc informāciju...un ko mēs tur varam padarīt?Neko...vai gandrīz neko...
Tāka , atliek tikai samierināties un uzmanīties...
8 - Tas pat muļķim skaidrs. Nelietoju antivīrusus jau kopš 2008. gada. Tikai papildus bremzē datora darbību un jēgas nekādas. Līdz šim nekas nopietns nav noticis, ja neskaita to, ka 2x uzrāvos uz t.sauc. Policijas vīrusu, taču kaut kādā vienkāršā veidā es no viņa tiku vaļā un tikpat ātri arī aizmirsu. Tas vēl bija tad, kad nezināju cik lielu ļaunumu tas spēj nodarīt. Tgd domāju - laikam esmu Čaks Noriss
Runājot par izspiegošanu, tad facebook arī izspiego pēc pilnas programmas. Esmu tur jau ilgus gadus un esmu novērojis.. Pat nelietojot to platformu, bet paralēli darbojoties kādā citā saitā, blakus cilnē, vai meklējot googlē kko, vai instalējot atsevišķas progas (bez sava īstā epasta norādīšanas)... Ticiet vai nē - agrāk vai vēlāk šie produkti, kurus minēju, sāk parādīties facebook reklāmās, vai ieteiktajās lapās, un tieši tas ko meklēju. Pat iemetot googlē maznozīmīgu random frāzi.. Pēc kāda laika tev to piedāvās Fb
par spiegošanām vēl: Izspiego arī viasat un mob. sakaru operatori... Ievietojot i-netā sludinājumu ar savu mob., ka pārdod auto, vai tml. - gaidi zvanu drīzumā arī no viasat, bites vai tele2