Sveiki Spoki, šoreiz ieskats pāris lietās, ko elektronikas giganti nevēlētos, lai Tu zini.
Un šī raksta otro daļu, jeb turpinājumu vari atrast apakšā... Zem raksta.
Sveiki Spoki, šoreiz ieskats pāris lietās, ko elektronikas giganti nevēlētos, lai Tu zini.
Un šī raksta otro daļu, jeb turpinājumu vari atrast apakšā... Zem raksta.
Mobilie telefoni neliek lidmašīnām avarēt.
Gan jau esi ievērojis, ka lidmašīnās parasti ir jāizslēdz telefoni jo ar tiem it kā varot notriekt lidmašīnu. Patiesībā tas tiek darīts, lai 800 Megahercu spektra josla neietekmētu lidmašīnā esošos GPS un citus navigācijas instrumentus. Pie reizes ar šādu lūgumu izslēgt telefonus lidojuma laikā tiek samazināta iespēja, ka Tev blakus pagadīsies pa telefonu stundām ilgi runājošs cilvēks.
‘’Privātais’’ vai ‘’Inkognito’’ pārlūka režīms nemaz nav privāts.
Mūsdienās lielākā daļa pārlūkprogrammas piedāvā ‘’privāto’’ vai ‘’inkognito’’, kas it kā Tevi paslēpj no visiem serveriem, bet patiesība vienīgi netiek saglabāta vēsture. Tādējādi jebkura saite, kuru Tu ‘’apciemo’’ var saglabāt Tavu IP adresi un pēc pieprasījuma nodot to kādām citām iestādēm vai personām.
Kā to novērst?
Ja tiešām vēlies, lai neviens neredz ko Tu dari interneta plašumos izmanto proxy servisu, kā ToR vai Anonymizer, kas neļauj iegūt Tavu īsto IP adresi.
Google zin par Tevi gandrīz visu.
Cik daudz tavuprāt Google zin par Tevi? Tas ir vairāk atkarīgs cik ļoti Tu paļaujies uz bezmaksas pakalpojumiem. Google saglabā visus Tavus meklētos vārdus, adreses kā arī kontaktus, e-pasta ziņas, sarakstes, YouTube videoklipus un online saglabātos dokumentus, kā arī daudz ko citu. Ja piemēram Google saņem no valdības prasību vai vienkārši kādu skarbāku vēstuli, Googlei ir pienākums visu šo iepriekš minēto informāciju nodot tālāk.
Gribi redzēt nelielu daļu ko Google jau zin par Tevi, tad iesaku paskatīties šeit , domāju, ka Tu būsu nedaudz pārsteigts.
Bezvadu medicīnas ierīces var tikt pārņemtas, jeb uzhakotas.
Pētījumi Vašingtonas (ASV) universitātē ir pierādījuši, ka nevar paļauties uz bezvadu mediskajiem instrumentiem, jo to uzstādījumi nav pārāk droši. Zinātnieki no Masačūsetas (ASV) universitātes pierādīja, ka ir iespējams pārņemt kontroli pār sirds defibrilatoru, tādējādi nonākot pie letāla iznākuma.
Tavs dators var Tevi nogalināt.
Lai gan elektronikas ražotāji pēdējos gados cenšas samazināt dzīvībai bīstamo ķimikāliju atrašanos ierīcēs, tomēr tādas tur vēl var būt atrodamas. It īpaši daudz šādas dzīvībai bīstamas ķīmiskas vielas var atrast daudzos portatīvajos datoros, lāzerprinteros un citās ierīcēs, kas ātri uzkarst un ir ražotas pirms 2009. gada.
Antivīrusa programmatūra nepasargā.
Drošības programmatūras realitātē nevar Tevi pasargāt no interneta gudrākajiem prātiem. Antivīrusu programmatūra patiesībā tikai aizsargā pret ļoti zema līmeņa vīrusiem, pat tad ja tā visu laiku saņem jaunākos atjauninājumus.
Atceries rakstu arī ieteikt sociālajos tīklos un, ja Tev interesē tehnoloģijas vai spēles,tad ieteiktu apmeklēt arī manu profilu.
es izmantoju Inkognito lai darbā varētu normāli padročīt, tā lai kolēģi nepieķer un historīju nenočeko, protams arī iepazīšanās saitos sēžu..
Varbūt kāds/-a zin, kā atrast nozaudētu telefonu caur Google. Es tikko skatījos, kā tā ierīce tiek lietota, un diezgan aktīvi.???
Beidzot kāds jēdzīgs rakst, malacis! :)
Uzreiz nākas aizdomāties, ko publisko i-neta, joagrāk vai vēlāk to visu kāds atradīsun izmantos pret tevi!