2019. g. būs noteikti zīmīgs ar daudziem sasniegumiem, kas paliks vēsturē un izmainīs pasauli. Kāpēc? Jo kamēr Eiropa nespēj izdomāt, ko iesākt ar Lielbritāniju, bet ASV ar Trampu, par Krieviju nemaz nerunājot, tikmēr Ķīna mierīgi un pārliecinoši audzē muskuļus, demontrējot pasaulei sasniegumus, kuri ir vairāk nekā pārsteidzoši!
Ko gaidīt 2019. gadā? (Jeb Ķīna nāk)7
Gads iesākās iespaidīgi. Ķīna izdarīja kaut ko tādu, kas vēl nevienam nebija izdevies. Viņi nosēdināja zondi uz Mēness tumšās puses. Chang'e - 4 nolaidās 2. janvārī. Sākotnējā informācija bija nedaudz pretrunīga. Ziņas par nolaišanos parādījās Twiter kontā, bet tika izdzēstas, oficiāls apstiprinājums nāca kaut kut pēc stundas. Kaut kas nogāja greizi? Lai vai kā tur nebūtu, ja Ķīna grib neviena nenovērota darīt savas slepenās lietas, tā ir atradusi sev lielisku vietu. Par cik tumšā Mēness puse nekad nepagriežas pret Zemi, ar to nav tiešu sakaru, zondes sakari notiek caur satelītu Mēness orbītā. Runā, ka nākamais solis Ķīnai būšot kartupeļu un zīdtārpu nosūtīšana uz Mēnesi, lai pārbaudītu to dzīvotspēju.
Ne mazāk satraucoši ir ziņas par Bezvadu elektromagnētiskās metodes projektu jeb BEM. Šī antena, ja par tādu to var nosaukt, sastāv no divām augstsprieguma līnijām, kas veido krustu. Viena ir 60 km gara, bet otra 100 km gara. Tā spēj ģenerēt zemfrekvences radioviļņus, kas var ceļot līdz 3500 km attālumam. Tā esot paredzēta zemestrīču prognozēšanai, bet tikai neviens nezina, kur tieši tā atrodas. Ar to tik pat labi var sazināties ar zemūdenēm un tām nevajag pacelties virspusē, lai veiktu saziņu. Neskatoties uz izmēriem, šo antenu nevar atrast, un vīsdrīzāk tā atrodas apdzīvotā vietā, neskatoties uz tās kancorigēno iedarbību uz cilvēkiem. Ķīniešu ir daudz, sasniegumu vārdā var dažus miljonus noziedot.
Cita ziņa ir par superieroci - sliežu lielgabalu (railgun) Labā ziņa ir tā, ka ne tikai Ķīnai tāds ir, bet sliktā, ka Ķīna to var izmantot, lai atbalstītu savu agresīvo politiku. Šis lielgabals ir īpašs ar to, ka, lai izšautu lādiņu, tas tiek paātrināts ar augsta sprieguma elektrību. Tas nodrošina lādiņa ātrumu, kas 5 reizes pārsniedz skaņas ātrumu. Tādu ieroci esot pamanījuši uz ķīniešu kuģiem austrālieši. (Kur skatās amerikāņu izlūki?)
Šis sasniegums ir pa tiešo no zinātniskās fantastikas - Ķīnai ir izdevies nodrošīnāt kvantu saziņu ar orbītā esošo satelītu. Einšteins paredzēja, ka tas ir iespējams un tā tiek dēvēta par "spokainu aktivitāti no attāluma". Tehniski tas ir kaut kas diezgan sarežģīts, bet šāda veida saziņa nav pārtverama vai atšifrējama. Pagaidām tas bija tikai eksperimentāls satelīts, bet visi šie sasniegumi kopā apvienoti padara Ķīnu par superspēku. Ja ASV varēja sevi uzskatīt par tādu, tad nākotnē tai nāksies piekāpties Ķīnai. Tas jau ir sen kā prognozēts, bet ASV spēkos ir iespaidot kādā veidolā Ķīna kļūs par supernāciju. Diez vai Tramps to ir spējīgs saprast...