9

 126  0

Īsā atbilde būtu, tieši tāpēc arī tā ir, bet par visu pēc kārtas. Šķiet, ka cilvēki kā suga ir ļoti gudri un ir sasnieguši to, ko citām sugām nav izdevies izdarīt. Mēs ne tikai ēdam citas sugas un neviens cits mūs neēd, bet arī lidojam kosmosā un varam uzbūvēt ļoti sarežģītas ierīces. Mēs pētam citas sugas nevis kāds pēta mūs.

Tomēr mūsu sugai ir raksturīga kāda īpatnība, kas mūs atšķir no pārējiem. Jaundzimušie ir ļoti dumji, vai, precizāk, bezpalīdzīgi. Žirafēns var nostāvēt vien stundu pēc piedzimšanas un pat aizbēgt no plēsoņām jau pirmajā dzīves dienā. Pērtiķēni var pieķerties mātei pēc dzimšanas. Cilvēku bēbji nevar noturēt pat savu galvu!

Komentāri 9

0/2000

Mēs ne tikai ēdam citas sugas un neviens cits mūs neēd

To Tu pastāsti lauvam vai leopardam kādā savannā. Vai haizivij.

Bet cilvēks kā suga ir pretdabiska parādība. Nevienai sugai mazulis nav pilnīgi bezpalīdzīgs veselu gadu, kad nespēj ne pārvietoties, ne sazināties, ne sev barību atrast, un diezgan bezpalīdzīgs vismaz līdz 3 gadu vecumam, līdz iemācās normāli pārvietoties, izdvest skaņas, lai sazinātos ar apkārtējiem sugasbrāļiem, un ir spējīgs noķert ēdamus tārpus un vaboles, vai iemācījies atrast droši ēdamus augus. Lai sasniegtu dzimumbriedumu, paiet padsmit gadi. Sugas izdzīvošanai tas ir daudz par ilgu. 

Cilvēkam nav nekādu aizsargmehānismu. Ne nagu, ne ragu, ne zobu, ne spējas ātri uzkāpt kokā. Pērtiķiem ir vismaz ilkņi un astes. 

Ja attīstītāka mazuļa dzimšanu kavētu lielā galva, tad loģiski būtu mātei izveidojies atbilstoša izmēra iegurnis. Bet nav. 

Kaut kā viss kopā man neļauj atmest domu, ka cilvēks ir mērķtiecīgi veidots ģenētisks eksperiments. Eksperimentam un novērojumiem neadekvāti garo agrāko dzīves ilgumu (~10-12 gadi līdz dzimumbriedumam, ~40 gadi kopā) izskaidro bībeles stāsti par tiem, kas "dzīvoja 700 gadu un 600 gadu vecumā dzemdināja cik tur tos dēlus, kas dzīvoja 900 gadu". Tur daždesmit gadu nav problēma. 

Cilvēces vēsturē ir gan mākslīgā apaugļošana (jaunava Marija, kas dzemdēja nevainīga no "dieva" ), gan kosmosa lidaparāti (spoža zvaigzne austrumos, kad dzima Jēzus), gan datori (gudrības akmens), gan hologramma no skārienjutīgas iekārtas (džins no Aladina lampas), gan interaktīvie datori (spogulīt, spogulīt, pasaki man), gan kustības sensori (pils durvis pašas atveras, bet neviena kalpotāja neredz), gan durvis ar paroli un ievadītās runas analīzi (Sezam, atveries!), gan personālie lidaparāti (zirgs, kas skrien pa gaisu), datu pārraide (iecērt kokā nazi, ja man iet labi, tad nazis balts, ja slikti, tad sarkans), gan vesela plejāde mūsdienās jau pazīstamu ierīču, ko primitīvie cilvēki aprakstīja ar sev zināmiem terminiem, bet fakti ir saglabājušies bībelē un pasakās.

 14  2 atbildēt

dvīni nav gudrāki, man klasē  bija 3 (!!!)

paŗi dvīņu .  1) brālis un māsa, brālis topošais gopņiks, māsa maucīga. mācijās ne visai, īpaši māsa 2) divas māsas, abas psihas,

macijās slikti, visus mēģināja sist 3) divas māsas - ļoti smukas, bet viena nenormālā sterva, otra ok. tatad no 6 dvīņiem viens normāls cilvēks

 10  0 atbildēt
Varbūt ir kā raidījumā ,,Ancient Aliens” 👽, ka cilvēki ir citplanētiešu hibrīdi un ģenētiski pat nepieder Zemei? 🌏
 8  1 atbildēt

  

 2  0 atbildēt
eh kkada demagogija.
 1  1 atbildēt
Mazaļi arī ir cilvēki. LOL
 0  0 atbildēt

Viss ir samērā nesarežģīti, tikai jāsaliek pa plauktiņiem

Cilvēka bērns, salīdzinot ar citiem zīdītājiem (ne visiem), dzimst ļoti nenobriedis. Iemesls patiešām meklējams "galvā", t. i. smadzenēs. Embrionālās attīstības laikā O2 saturācija asinīs ir apm. 50%. Tas ir nepieciešams pareizai augļa attīstībai. Taču pēc 38. attīstības nedēļas Cilvēka Smadzenēm nepieciešams vairāk skābekļa (norm. >90%), kas tiek realizēts, sākot patstāvīgi elpot. Tāpēc bēbis piedzimt tāds lillīgs, sāk brēkt un kļūst jauki rozīgs. Līdz ar to  "pārnēsātām" smadzenēm (>42 ned.) ir paaugstināts skābekļa badošanās risks. Protams tas neizskaidro, ar kādu nolūku cilvēkam ir iedalīts šis superdators... Bet šī varētu būt atbilde, kāpēc jaunpiedzimis cilvēks ir "dumjš" un bezpalīdzīgs, salīdzinot ar citu sugu mazuļiem - viņš ir piedzimis nedaudz priekšlaicīgi, jo tas nepieciešams smadzeņu attīstībai.

 0  0 atbildēt