Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
185

Gribi kontrolēt lietas ar savu prātu? Vai tu esi kādreiz gribējis dzirdēt krāsas? Vai arī dzīvot mūžīgi? Kļūstot par kiborgu tas var kļūt iespējams. Kā daļēja kļūšana par mašīnu mūs ietekmētu, kādas būtu priekšrocības? Vai tas būtu vienkārši nākamais solis evolūcijā?

Taču scaronis nebūtu drīzāk... Autors: Lestets Kā būtu, ja TU kļūtu par kiborgu?
1.

Taču šis nebūtu drīzāk jautājums par to vai to darīt, bet gan "kad". Ta vismaz domā Īlons Masks un viņam līdzīgie. Mākslīgais intelekts ar katru dienu kļūst arvien spējīgāks. Kas vēl nesen likās kā zinātniskā fantastika, ir kļuvis par ikdienas risinājumu, tieši pateicoties mākslīgajam intelektam. Diemžēl sekas būs tādas, ka tuvākajos 50 gados mākslīgais intelekts aizvietos lielāko daļu no mūsu darbiem. Vienkārši tāpēc, ka roboti būs labāki par cilvēkiem. Masks uzskata, ka cilvēkiem gribot izvairīties no kļūšanas par mājas kaķiem līdzīgām būtnēm, augmentizācija ir vienkārši nepieciešama. Tikai, lai varētu konkurēt ar robotiem.

Attēls no: pixabay.com
Ja tu izvēlēsies kļūt par... Autors: Lestets Kā būtu, ja TU kļūtu par kiborgu?
2.

Ja tu izvēlēsies kļūt par kiborgu, tad pirmais jautājums būtu, kādas tieši izmaiņas tu vēlies? Vai tās būtu kibernētiskas acis, vai arī čips ierīču iedarbināšanai. Iespējams, ka tu varētu gribēt aizvietot visu skeletu ar oglekļa šķiedru. Iespējas ir praktiski bezgalīgas. Cilvēku augmentizācija ļaus būt mums labākiem jebkurā lietā, ko mēs darām. Kā fiziski, tā arī mentāli. Iedomājies, ka tev ir mehāniskas rokas. Tu varētu mest tālākus metienus basketbolā, sist stiprāk par Maiku Taisonu vai servēt tenisā labāk nekā Serena Viljamsa. Tas tikai tāpēc, ka rokas būs programmētas darīt visu labāk. Ar divām bioniskām rokām tu varētu kļūt par lielisku atlētu. Sports gan būtu krietni savādāks, ja visiem tādas būtu, bet bioniskās rokas varētu būt tas, kas ļautu konkurēt ar robotiem.

Attēls no: pixabay.com
Kas attiecas uz mūžīgo... Autors: Lestets Kā būtu, ja TU kļūtu par kiborgu?
3.

Kas attiecas uz mūžīgo dzīvošanu, tad tas varētu būt iespējams tev kļūstot par kiborgu. Ja kāda ķermeņa daļa pārstāj funkcionēt, tad to var aizvietot ar jaunu, un tā visu laiku. Tāda dzīve varētu būt iespējama, bet diez vai tu skaitītos cilvēks ar vienīgo organisko daļu - prātu Vai nebūtu par vēlu atgriezties? Diemžēl būtu, jo, kļūstot par kiborgu, smadzenes iemācītos darboties ar uzlabotu ķermeņa daļu un ķermeņa daļu zaudējot tās vairs nezinātu kā darboties. Ja tu izņemtu dzirdes implantu, kas tev ļāva dzirdēt kā sikspārnim, tad tu nedzirdētu vairs neko. Ak jā, neaizmirstiet par iespēju, ka ķermeņa daļas var tikt uzlauztas un tu vairs tās nevarēsi kontrolēt. Labās vai arī sliktās ziņas ir tās, ka mūsdienās šādi uzlabojumi ir pieejami tikai bagātniekiem, kas gan neizslēdz to, ka nākotnē mākslīgās ķermeņa daļas būs lētas. Tomēr tik un tā. Nauda var ļaut iegūt pēdējos uzlabojumos, kas var radīt situāciju nākotnē, kad cilvēki sadalās šķirās pēc tā - kurš ir labāks kiborgs.

Tāda perspektīva var nepatikt, bet ļoti iespējams, ka mēs jau esam ceļā uz to.

Attēls no: pixabay.com
 Autors: Lestets Kā būtu, ja TU kļūtu par kiborgu?
4.
Attēls no: pixabay.com
0
185
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
terorz avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Sviestmaize
  terorz 10.02.19 10:56
6
0

@Aptauja: Vai tu gribētu kļūt par kiborgu?

Cits variants: turbo aknas ielikt

Oičamons avatars
Medaļa ZeltsMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  Oičamons 10.02.19 15:17
3
0

@Aptauja: Vai tu gribētu kļūt par kiborgu?

Cits variants: Jau esmu, man ir siets vēderā!)

Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk rakstsMedaļa Testu veidotājs
  Bezjēdzīgais 10.02.19 11:43
1
0

@Aptauja: Vai tu gribētu kļūt par kiborgu?

Cits variants: Labāk ir nedaudz pagaidīt un būt par pasaulē vienīgo nekiborgu

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 10.02.19 22:12
1
0

Kas visiem ir ar zobiem..?  

norlatvija avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  norlatvija 10.02.19 10:46
0
0

Ne,ne! Es palikšu tāds kāds esmu!!!

Anonīms
Anonīms 10.02.19 19:51  
0
0

@Aptauja: Vai tu gribētu kļūt par kiborgu?

Cits variants: Man darba dēļ saites plecos ir tik resnas, ka pats sev roku nolauzu, nevis saites sastiepu. Tagad tas viss ir ar skrūvēm pastiprināts - dodiet tik atbalstu....

Anonīms
Anonīms 16.02.19 12:32  
0
0

@Aptauja: Vai tu gribētu kļūt par kiborgu?

Cits variants: Ko