Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
162

Ir pagājuši 50 gadi jeb pusgadsimts kopš Apollo 11 nolaišanās uz Mēness. Laikam pārāk daudz, jo daudzi vairs netic, ka tas ir noticis. Sazvērestības teorijas, kuru izcelsmi var izsekot pat līdz 1970-tajiem gadiem, ir krietni populārākas.

Viena no teorijām apgalvo, ka tas bija Stenlijs Kubriks, kas palīdzēja uzfilmēt NASA "viltotos" video par sešām veiksmīgām Mēness nolaišanās reizēm. Vai tas tiešām varēja būt iespējams ar tā laika tehnoloģijām - viltot nolaišanos video? Nav jābūt kosmosā ceļošanas ekspertam, bet drīzāk filmu ekspertam, lai izvērtētu, vai filmas ir viltotas. Kā apgalvo Hovards Berijs, tad bija neiespējami to viltot.

nbspquotNolaiscaronanās uz... Autors: Lestets Iemesli, kāpēc Mēness nolaišanās video nevar būt viltoti
Attēls no: www.youtube.com
1.

 

"Nolaišanās uz Mēness tika filmēta TV studijā"

Ir divi veidi kā uzfilmēt kustīgas bildītes. Viens ir filma, kas sanāk kā daudzu fotogrāfiju uzņemšana, otrs ir video, kas tiek saglabāts uz tādiem medijiem kā kustīga magnētiskā lente. Video var pārraidīt arī televīzijā. parastā filmā ir 24 kadri sekundē, bet televīzijā ir no 25 līdz 30 kadriem sekundē.

 

Tā laika televīzijas standards bija 30 kadri sekundē. To varētu arī sagaidīt no uzņemtajiem kadriem par Mēness nolaišanos, bet tie tika filmēti ar speciālu kameru un filmā bija 10 kadri sekundē.

nbspquotViņi izmantoja... Autors: Lestets Iemesli, kāpēc Mēness nolaišanās video nevar būt viltoti
Attēls no: www.pixabay.com
2.

 

"Viņi izmantoja speciālo Apollo kameru studijā un tad palēlināja nofilmēto, lai tas izskatītos kā kustība zemā gravitātē"

Daži uzskatīs, ka kustība zemas gravitācijas apstākļos, līdzināsies kustībai palēlinājumā. Lai filmu varētu palēlināt, ir nepieciešams vairāk kadru nekā tiek parasti parādīts vienā sekundē. Tādā veidā uzfilmēto materiālu parādot ar sekundē ierasto kadru daudzumu var iegūt palēlinājumu.

 

Ja filmēšana ar vairāk kadriem sekundē nav iespējama, tad, lai iegūtu palēlinājumu, vajag nofilmēt vairāk. Uz filmēšanas laiku 1969. g. magnētiskie diski spēja saglabāt maksimāli 30 kadrus sekundē tādējādi palēlinājumā iegūstot maksimāli 90 sekundes. Lai iegūtu 143 minūtes palēlinājumā, vajadzētu nofilmēt 47 minūtes tiešraidē, kas vienkārši nebija iespējams.

nbspquotViņiem iespējams... Autors: Lestets Iemesli, kāpēc Mēness nolaišanās video nevar būt viltoti
Attēls no: www.pixabay.com
3.

 

"Viņiem, iespējams, varēja būt attīstītāki informācijas saglabāšanas veidi, lai pēc tam to parādītu palēlinājumā. Visi zina, ka NASA ir pieejam tehnoloģija pirms tā ir pieejama publiski"

Iespējams, ka vņiem ir super slepena uber advancēta datu glabātuve, bet lai tā būtu 3000 reizes spēcīgākā nekā vispār pieejamie veidi? Diez vai.

 

"Viņi to uzfilmēja ar filmu un pēc tam palēlināja filmu. Šādiem mērķiem var izmantot tik daudz filmas, cik vajag. Pēc tam viņi to pārveidoja par palēlinājumu televīzijā"

Tātad, parasta 35 mm filma ar 24 kadriem sekundē ir 11 minūtes gara un 305 m gara. Ja to pārveido par 12 kadriem sekundē ar kopējo pārraides garumu 143 minūtes, tad tik un tā vajadzētu 7 filmas rullīšus. To visu vajadzētu samontēt, pārveidot par negatīviem un izprintēt. Tas viss atstātu pēdas par apstrādi. Vai Apollo nolaišanās video var redzēt šādus apstrādes defektus? Nē, kas pierāda, ka tas nav filmēts ar filmu.

quotKarogs taču plīvo vējā... Autors: Lestets Iemesli, kāpēc Mēness nolaišanās video nevar būt viltoti
Attēls no: www.pixabay.com
4.

"Karogs taču plīvo vējā un uz Mēness nav vēja. Tas skaidri norāda uz lietoto atdzesēšanas ventilatoru studijā, vai arī tas tika filmēts tuksnesī"

Tas nav tā. Kad karogs ir atlaists tas pēc brīža pārstāj kustēties. Cik daudz gan vēja var būt studijā? Tuksnesī ir vējš, bet jūlijā tuksnesis ir ļoti karsts un nofilmētajā var ieraudzīt karstuma viļņus, ja tas ir filmēts karstā vietā. Vai nofilmētajā var atrast karstuma pēdas?

 

"Filmētais skaidri un gaiši norāda uz prožektoru. Ēnas izskatās dīvaini."

Jā, tur ir prožektors - saule, kas atrodas 149 miljonu kilometru attālumā. Kas attiecas uz ēnām, tad tās lielākoties ir paralēlas, ja tur būtu prožektors, tad tas tā nebūtu. Gaisma var atstaroties no zemes un tāpēc dažas ēnas neizskatīsies paralēlas.

 

"Mēs zinam, ka Stenlijs Kubriks to uzfilmēja"

Tas ir iespējams variants, bet viņš bija tāds perfekcionists, ka būtu uzstājis uz filmēšanu noteiktā vietā, bet viņam bija tik ļoti bail lidot, ka pēc pārvākšanās uz Angliju, viņš nekur nelidoja. Pat visas viņa filmas tika filmētas Anglijā.

0
162
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
gelandewagen avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Baloni
  gelandewagen 12.07.19 09:18
16
0

4. ir rēcīgi lasīt. uz mēness saule ir 93 miljoni km attālumā. Tas ir kruta, jo pietiek nolidot 380000km, lai samazinātu distanci par 50 miljoniem km. ātrumā parēķinot, drīzāk 93miljoni jūdzes.

3. 60.gadu beigās lētāk ir aizsūtīt uz mēnesi cilvēkus nekā lidmašīnas izmēra 5MB diskus iepirkt.

un vēlreiz par visām reizēm, ko nekad neviens nepasaka par karogu - karoga lupata turās gan pie vertikālā kāta, gan pie augšējā horizontālā kāta, tādā veidā to kustinot izskatās, ka tas plīvo, realitātē tas kustās tikai tāpēc,  ka augšējāis stienis kustības rezultātā pārnes radīto kustību uz karoga lupatu. Tā kā tā ir piestiprināta trīs punktos (divi pie kāta un trešais ir kustīgās stīpas galā), uz mēness ir gravitācija, tad jebkura kustība rada lupatas viļņošanos neatkarīgi no tā, ir atmosfēras vai nav, jo lupata tiek vilkta uz leju.  

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 12.07.19 22:10
9
0

Ja pieņem, ka amīši ir mānījušies, un viltojuši mēness video, tad kāpēc šodien tie tomēr ir līderi kosmosa tehnoloģijās?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 12.07.19 11:00
9
0

atbildot uz Garfield komentāru " Šodien atkal pārāk cieši saspiedi folija cepu... "

Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri?
Garfield avatars
Medaļa SociālistsMedaļa KārumnieksMedaļa Nostradams
  Garfield 12.07.19 11:31
6
0

atbildot uz Lestets komentāru " Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri? ... "

Tāpēc, ka tikai stulbi cilvēki ir 100% pārliecināti par savu taisnību. Pārējie apšauba savus pieņēmumus un cenšas izzināt patiesību.

Garfield avatars
Medaļa SociālistsMedaļa KārumnieksMedaļa Nostradams
  Garfield 12.07.19 10:22
7
1

atbildot uz 2relikts komentāru " jo projām smejos par tiem, kas domā ka... "

Šodien atkal pārāk cieši saspiedi folija cepurīti?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 12.07.19 09:30
5
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " 4. ir rēcīgi lasīt. uz mēness saule ir ... "

Paldies, tiešām nepamanīju kļūdu

The Legend avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 12.07.19 11:06
5
1

atbildot uz 2relikts komentāru " jo projām smejos par tiem, kas domā ka... "

Kāda jēga mānīt cilvēkus?Pats padomā!Nav jēgas tāpat ar to plakano zemi!Nu LOL nav jēgas mānīt ja tam nav jēgas!Zeme ir apaļa un viņi bij uz mēness.Ja atrod kaut ko neizskaidrojamu nav jēgas teikt ka zeme NAV apaļa un neviens nav bijis uz mēness.

P.S.Es zinu kad tur ir kļūdas ar vārdu Mēness.

norlatvija avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RecidīvistsMedaļa Patīk komentārs
  norlatvija 12.07.19 10:03  
5
1
Esmu pārliecināts ka viņi tur bija! Vienkārši atkal cilvēkiem vajag sensāciju uz kuru protams daudzi uzķersies! Ak jā,un citplanētieši arī tur dzīvo!
averagenobody avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  averagenobody 13.07.19 21:48
2
0

gan tiem kas netic gan tiem kas tic un grib redzēt saprotamus izskaidrojumus - mythbusters sērija par šo tematu - https://www.youtube.com/watch?v=41MjD-mKL40

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 12.07.19 22:14
2
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Ja pieņem, ka amīši ir mānījušies, un v... "

Labs novērojums

ottokaars avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  ottokaars 17.07.19 11:08
1
0

atbildot uz Lestets komentāru " Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri? ... "

Vislielākais ārprāts ir tas, ka mūsdienās gandrīz jebkurā vietā idiotu ir absolūts vairākums... Un tu pamēģini cilvēku grupai, kurā ~8 no 10 ir vai nu nekāda vai maksimums nopirkta izglītiība, kaut ko racionālu vai loģisku iestāstīt... "IDIOTS" beigās paliksi tu pats...   

Es pats reāli ~ četrus gadus mācījos vidē, kur cilvēki "ņe to čto" ASV lidojumam uz mēnesi nespētu noticēt, bet pat Pikāra batiskafu "Trieste" nespēja uztvert par reālu tehnoloģisku sasniegumu... Kad lasīju par to grāmatu un dažiem par to kļūdas pēc pastāstīju, mani uzskatīja par idiotu- jo tā esot tikai "pasaka" (jauca ar Ž.Verna "2000 ljē pa jūras gzelmi"...   

Tagad daudzi no tiem "intelektuāļiem" ir kļuvuši par krietni vien "lielākiem cilvēkiem" part mani...    

Tā arī dzīvojam...   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 15.07.19 21:17
1
0

Tajā laikā VARĒJA nofilmēt palēminātus kadrus - tā nu nebija liela problēma.. 

Karogs kustās, jo to iekustināja uzstādot- pazeminātas gravitācijas apstākļos, un vakumā audums beigs kustēties tikai matereāla pretestības dēļ - pēc dažām minūtēm, nevis sekundes, kā uz zemes.. 

Starp citu visas ēnas NAV PARELĒLAS.. bet tam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums - reljefs.. virsma nebūt nav līdzena grīda - paugurainā apvidū var viegli dabūt šādu efektu.. 

Un pats pēdējais, projektrā bija iesaistīti pāri par 4 tūkstošiem cilvēku.. agri vai vēlu kāds izmūldētos - izrēķinātais laiks 3 gadi - klusēšanas- tas ir maksimums.. 

papilds-  pat ja filmēja studijā - tad vajadzēja nogādāt uz mēness virsmas TV raidītāju - jo TIEŠRAIDEI sekoja visa pasaule, it īpaši pieksīgi PSRS.. 

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  anice 11.09.19 20:53
0
0

Palēlinājums. Atvasināts no vārda "lēls".   

Vai tomēr palēNinājums. No vārda "lēns"?

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 15.07.19 21:09
0
0

atbildot uz 2relikts komentāru " jo projām smejos par tiem, kas domā ka... "

Droši, pievienojies vairākumam..  Jo vairāk neizglītotu cilvēku, jo gudrākie varēs vairāk nopelnīt...

Zeme plakana, NLO lidinās tepatās, Zemes vidus ir tukšs- un tur dzīvo repteļu/kukaiņu civilizācija... - nu iespējas daudz - pievienojies jebkuram klubiņam.. 

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 16.07.19 05:47
0
1

kapeec,tad veelaak/tagad neviens nav speejis to atkaartot,juus pashi tieshaam tam ticat?!?  

2relikts avatars
Medaļa BotsMedaļa BotsMedaļa Bots
  2relikts 12.07.19 11:22  
1
2
atbildot uz Black Devil komentāru " Kāda jēga mānīt cilvēkus?Pats padomā!Nav jēga... "
2relikts avatars
Medaļa BotsMedaļa BotsMedaļa Bots
  2relikts 12.07.19 10:16  
7
14
jo projām smejos par tiem, kas domā ka cilvēki ir bijusi uz mēnesi prātiņ nāc mājās