Varbūt kāds uzskatīs, ka globālā sasilsāna ir tikai mīts, kamēr tajā pašā laikā veidos tirdzniecības līgumus, kuru pastāvēšana būs vien iespējama Arktiskā kuģošanas ceļa dēļ, bet augstāks jūras līmenis, dīvaini laikapstākļi un ledāju izkušana nav vienīgais, kas mūs sagaida nākotnē. Tās vēl ir slimības, kas izplatīsies tālāk uz ziemeļiem. Labi, šis varētu nebūt īpašs pārsteigums, bet arī ziemeļi var pasniegt kādu negaidītu lietu. Mūžīga sasaluma josla nav tā vieta, kur kaut kas var labi dzīvot, bet tas neattiecas uz vīrusiem un citiem slimību izraisītājiem. Tieši mūžīgajā sasalumā tie var lieliski saglabāties līdz rodas labvēlīgi apstākļi attīstībai, gadu tūkstošiem, var būt pat simtiem. Apvienojumā ar insektu plašāku izplatību mēs varam iegūt neprognozējamu kombināciju. Tas tādā gadījumā, ka no mūžīga sasaluma izkļūst kāds nevienam nezināms patogēns.
Globālās sasilšanas izraisītas nāvējošās slimības14
Zikas vīruss izplatās
Varētu jau vainot globalizāciju nevis globālo sasilšanu tā izplatībā, bet vīrusa izplatība ir atkarīga no odiem piemērotu klimatisko apstākļu areāla. Šis ods tāpat var pārnēsāt denges un čikungunja drudzi. Daudzās attīstības valstīs ir odu apkarošanas programmas, kas ļauj novērst potenciālu epidēmiju. Pat tādas vienkāršas lietās kā tīkls logā tam var palīdzēt, bet odi nonāks tālāk uz ziemeļiem, kur tie vēl nebija sastopami.
Zombiju patogēni
Tie nav gluži tādi patogēni, kas tevi pārvērtīs par zombiju, drīzāk tie ir patogēni, kas ir izkļuvuši no mūžīga sasaluma, kur pavadīja pēdojos gadu tūkstošus. Attēlā redzamas gigantiskais vīruss sasalumā pavadīja 30 000 gadu, bet tas inficē tikai amēbas. Tomēr tas pilnīgi noteikti nav vienīgais, kas tur atrodas. Mūžīgā sasaluma iztraucēšana tos var atmodināt.
Ērču izraisīto slimību izplatība palielinās
Mazās, pretīgās ērces var pārnēsāt Laima slimību un citus ne tik ļoti ārstējamus pārsteigumus. Ērces pārnēsā daudzas slimības, bet to izplatība palielināsies, jo paliks garāks periods, kad ērces var būt aktīvas. Pēc mūsdienu trenda uz 2080.g. Kanādā Laima slimības izplatība palielināsies par 213%.
Holēras izplatības paplašināšanās
Sausuma periodus nomaina lietavas, kas izraisa plūdus. Ar karstāku un nepastāvīgāku laiku paliek lielākas arī plūdu skartās teritorijas. Nāvīgā caurejas slimība izplatās ar netīru ūdeni. Sausuma periodā holēra koncentrējas mazos ūdens daudzumos, bet ar lietavām tā nonāk plašākā teritorijā. Lielākas riska zonas ir esošās teritorijas, kur jau ir tā slikti sanitārie apstākļi. Tā ir sanācis, ka tur arī dzīvo ļoti daudz cilvēku. Tas būtu no lielākajiem nākotnē sagaidāmajiem apdraudējumiem.