Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
348

Šī tēma ir jau tik ļoti diskutēta, ka man pat ir kauns to atkal vilkt ārā no ūdens kā kaut kādu puspuvušu slīkoni. Iespējams, daži no Jums zina, ka ar tiem cilvēkiem ir kā komunicēt ar koku - Tu vari mēģināt, cerot uz kādu brīnumu, vai vienkārši lai izlādētu emocijas, kad neesi ar pacientu profesionālā gaisotnē - bet koks paliek koks; tam ir absolūti pie dirsas.

Bērnu klīniskās... Autors: KALENS Anti-vakcīnu vecāk - cik bērniem ir jāmirst, lai Tu beigtu būt idiots?
1.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca Facebook ievietoja video, kurā divi ārsti stāsta par bērnu, kas nomira garā klepus dēļ un nesaņēma K vitamīna vakcīnu. Kā arī, viņi parādīja statistiku no 2012. gada, kas attēloja to, cik bērnu ir miruši hepatīta, gripas vīrusa un citu slimību dēļ, kā arī cik mirušie bērni bija veci. Es izdarīju vissliktāko lietu, ko kāds ar kripatas empātijas, medicīnas zināšanu vai kaut racionalitātes varētu izdarīt - es atvēru komentāru sadaļu. Daži piemēri (pārfrāzēti):

''Tie bērni mira slimnīcā, tā kā tā ir ārstu un ārstēšanas vaina''

''Jaundzimušo nāve aknu slimības, ADHD, attīstības kavēšanās, sliktas imunitātes, autisma un citu psihisku un fizioloģisku patoloģiju dēļ - ir vakcinēšanās iemesls. [ievietot linku uz mistisku rakstu, kas ievietots parastā un privātā ''ziņu'' mājaslapā šeit]''

''@BKUS ļoti propagandisks video, par maz informācijas. Vai tiešām Dr. X var garantēt, ka iznākums būtu savādāks, ja 3 mēnešus vecais bērns būtu saņēmis vakcīnas?''

''Es uzskatu, ka šeit ir runa par to, ka ienākumu medicīnas jomā ir regulēti pēc pārdotajām vakcīnām. Ir taču jāpelna nauda ''

Pascaronlaik esmu... Autors: KALENS Anti-vakcīnu vecāk - cik bērniem ir jāmirst, lai Tu beigtu būt idiots?
2.

Pašlaik esmu nokaitināts. Un ir skumji. Man parasti nepaliek žēl cilvēku, kurus es nepazīstu un ar kuriem man nav nekāda emocionāla kontakta. Bet tie ir bērni. Viņi ir zem vecāka pārraudzes; zem pieauguša cilvēka, kuram vajadzētu zināt labāk.

Esmu nokaitināts, jo ir tik daudz idiotisku cilvēku un viņi ir pārāk idiotiski, lai saprastu to, ka viņi ir idioti. Un tur neko nevar padarīt. Galvā sākās prāta vētra, cenšoties atrast kaut ko, kas varbūt, ar laiku, varētu izmainīt situāciju, kurā cilvēce pašlaik atrodas (tagad man arī ir eksistenciāla krīze, jo es sapratu to, ka mēs esam 21. gadsimtā, ir 2018. gads, un mums ir šada globāla problēma). Es vēlētos aplūkot pozitīvo panākumu statistiku, cenšoties mainīt ''Dr. Google'' pacienta domas. Ja viņiem neinteresē tas, ka ārsti ir profesionāļi medicīnā ar diplomiem un izglītību, kas skaitļu ziņā aizņēma vairāk gadus, nekā anti-vax vecāku IQ punkti - kāda jēga? Vienīgā pašreizēja ideja, kas varētu funkcionēt, varētu būt nacionāls likums, kuram sociālajiem dienestiem un valdībai ir jāseko - kaut kas par, burtiskā nozīmē, bērna dzīvības apdraudēšanu; piespiedu vakcīnas/bērna atņemšana uz neatdošanu, jo vecāki ir idioti. Izklausās drastiski, jo vecāki, visticamāk, mīl savu bērnu un viņi NESAPROT riskus, bet šeit ir runa par dzīvību un nāvi, un TAS ir skaidrs kā vasaras debesis anticiklona laikā.

Viena no manām vislielākajām vājībām ir tas, ka es pārliekus vienkāršoju lietas, kas var tikt uztverts kā arogance - tas, ka neskatos uz detaļām, kas var izmainīt visu lielo ''bildi'', bet sekojošais ir fakti (!):

1. Ir runa par bērnu, ko kontrolē vecāks, kas ir idiots

2. Bērns netiek vakcinēts vecāku-idiotu dēļ

3. Bērns var mirt

4. Fakts, ka bērns var saslimt un mirt un tas, ka bērns ne sūda tur nevar izdarīt nozīmē, ka problēma ir ārkārtīga

5. Šai problēmai ir jābūt atrisināmai - neatkarīgi, vai pēc WIN-WIN scenārija vai nē - bērnam NAV jāsaslimst un jāmirst.

Tas ir tik vienārši. Nav vajadzības papildus diskusijām.

Kaut kas, ko viņi izlasa internetā vai diskutē ar kaimiņu Annu pie kafijas tases savā komunālā dzīvokļa virtuvē nedrīkst būt pēdējie, nosakošie vārdi, kad bērni mirst. Punkts.

Ir grūti uzveikt strīdā... Autors: KALENS Anti-vakcīnu vecāk - cik bērniem ir jāmirst, lai Tu beigtu būt idiots?
3.

Ir grūti uzveikt strīdā gudru cilvēku, bet ir neiespējami strīdā uzveikt idiotu.

2
348
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [82]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
PukaChabra avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  PukaChabra 04.12.18 10:42  
 
12
0
Ir vakcīnas, kuras jāpotē un punkts. Ir vakcīnas, kuras jāpotē, kad vajag (visādas eksotikas, pirms dodies uz Āfriku, utml.). Un tad, diemžēl, ir vesela rinda, kuras potēt ir bezjēdzīgi vai pat stulbi. Piemēram, es savu bērnu pret vējbakām nepotēšu - lai viņš labāk mēģina saķert un izslimot, tādā veidā iegūstot imunitāti uz MŪŽU, nekā vakcinēts nesaķert un tad, aizmirstot, ka nepieciešama regulāra revakcinācija, saķer 30 gadu vecumā. Un vakcinēt tikai tad, ja nepārslimo līdz padsmit gadiem. Un te nu ir problēma, jo tie paši vakcinācijas aizstāvji nez kāpēc man piedāvā tikai kombinēto vakcīnu (kas nu tur bija, masalas, cūciņas, vējbakas?). Kāpēc? Izdevīgi uzsēdināt uz adatas? Tā sacīt - tas taču par velti, ņem tik ciet! Bet par to, ka tev šito vajadzēs pēc tam regulāri revakcinēt un galīgi ne par velti, kuš, kuš, nepaliec nepieklājīgs. Bet nu pofig, es konkrēti pats samaksāšu par nekombinēto vakcīnu, ko vajag vien reizi un obligāti, nekā piekritīšu bezmaksas sūdam.
Šķiedra avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa MobiļņiksMedaļa Plakāts
  Šķiedra 04.12.18 06:16
 
13
2

Pārtraukt piešķirt "māmiņu algas" un nenodrošināt valsts un pašvaldību apmaksātus bērnudārzus tiem bērniem un viņu vecākiem, kas ir izvēlējušies paredzēto vakcināciju neveikt nepamatotu apsvērumu dēļ. Lai panāktu, ka vecāki aktīvi aizsargā savu bērnu veselību ar vakcināciju, ir nepieciešams tos motivēt finansiāli. Tāpēc ir jāierobežo valsts sniegtais atbalsts vecākiem, kas izvēlas nevakcinēt savus bērnus, neievērojot Latvijas valsts bērnu Vakcinācijas kalendārā sniegtās rekomendācijas konkrētu vakcīnregulējamu infekcijas slimību gadījumā. Tādējādi vecāki tiktu motivēti aizsargāt savus bērnus un samazinātos iespēja, ka pirmsskolas vecuma iestādēs un skolās nevakcinētie bērni apdraud citu bērnu un viņu ģimenes locekļu veselību un dzīvību.

Tiks ierobežota vairāku slimību izplatība, samazināsies infekcijas slimību uzliesmojumu risks, uzlabosies sabiedrības veselība.

//Teksts no manabalss.lv

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 04.12.18 06:20
 
10
0

Es domáju, ka atbilde slēpjas pagātnē, kad vakcīnas tika ieviestas. Vecāki nav idioti, bet gan tuvredzīgi un ar īsu atmiņu, nespēj izprast vēsturi un ir izdomājuši, ka tas ir veids kā izcelties. Pirms vakcīnu ieviešanas bērnu mirstība bija vairāki procenti, atkarībā no dažādām slimībām tas skaitlis bija lielāks vai mazāks. Tagad tie ir vēl tikai atsevišķi gadījumi.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 04.12.18 13:24
 
7
0

Ir jāsaprot pāris lietas.

1. Tie, kas aizstāv viedokli par antivakcināciju, jo ir negatīva pieredze savā ģimenē, draugu lokā un to uzskata par pamatu pamatu - tas ir absolūtais mazākums, turklāt, ja problēma ir tavā ģimenē, tad iespējams pie vainas ģenētika nevis vakcīna

2. Arī ārstu pusē ir mīnusi - daļa ārstu tiešām noliek visu pēc konveijera un visus ārstē, vakcinē ar vienādām metodēm, bet šeit atkal tas ir mazākums. 

3. Ir jāsaprot, ka ir vakcīnas bez, kurām var iztikt (tas pats encefalīts) bet ir potes no, kurām gan pieklājīgi izsakoties, atteikties ir muļķīgi - tās visbiežāk ir bezmaksas, valsts nodrošinātas vakcīnas pret ļoti nopietnām kaitēm -diftērija, poliemielīts, bakas utt. Tāpēc attaisnojums, ka "potes ir dārgas un ārsti nozog manu naudu" ir muļķības. Svarīgakās potes ir par velti

4.Ir jābeidz tēlot ārstu tiem,  kas tādi nav. Ir jābeidz lasīt pseido-zinātniskus materiālus vai pat zinātniskus pareizus materiālus bez priekšzināšanām, izprotot 10% no materiāla un tēlojot, ka saproti visu un esi eksperts. Jā var iepazīties ar oficiāliem slimību simptomiem, ārstēšanām, veikt "pašārstēšanos" saprāta robežās, jo kad ar to aizraujās, tas kļūst tikpat bīstami kā ļaunie dakteri. (Šo starp citu var attiecināt ne tikai uz slimošanu bet arī to pašu populāro NL, kur piedāvā diētiskos līdzekļus, uztura bagātinātājus un vitamīnus - tu noteikti pats zini kādus un cik tieši daudz vitamīnus tev vajag)

5. Jābeidz skriet pakaļ interneta radītiem trendiem

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 04.12.18 06:49
 
7
0

atbildot uz coldasice komentāru " diemžēl ārstiem ne vienmēr ir taisnība ... "

Dažus cilvēkus drīkst nevakcinēt, bet vakcinēto skaitam vajag būt 95 % no kopējā iedzīvotāju skaita, tad infekciju slimības neizplatīsies. Tas tiešām ir fakts, ka dažus cilvēkus nevar vakcinēt dažādu iemeslu dēļ, un, iespējams, ka ārstiem nav vienkārši tādus identificēt, bet to vajag atstāt ārstu ziņā. Nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanu

coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  coldasice 04.12.18 06:19
 
6
2

diemžēl ārstiem ne vienmēr ir taisnība un katrs uz vakcīnām raģē savādāk.. ja mani pret visu,kad biju maziņš vakcinētu,es šeit tagad nerakstītu ,jo bija alerģija,ko ārsti ne vienmēr pamana..

KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 04.12.18 19:10
 
4
0

atbildot uz wTTF komentāru " miris bērns > bērns ar autismu vai j... "

Jā, tev ir taisnība. Lielākā daļa no vecāku uztraukumiem ir ableisms un bailes no autisma, kas ir sliktu zināšanu dēļ. Nav pat svarīgi vai vakcīnas izraisa autismu vai nē, jo viņi tāpat neprot lasīt zinātnisko literatūru un tai neuzticas. Bet, panākot to, ka viņi saprot, ka autisms nav nekāds nāvessods, drīzāk vienkārši neirodiverģence ar ārkārtīgi lielu stigmu, tas palīdz ''reklamēt'' vakcinācijas.

KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 04.12.18 19:14
 
3
0

atbildot uz Laila Dz. komentāru " Mans bérns gandrīz nomira no vakcīnas p... "

Vakcīnām VAR būt blakusparādības. Bet apskati, lūdzu, statistiku, nevis runā ar kaimiņu mammām - iespēja, ka radīsies blakusparādības, ir ārkārtīgi maza - tikt zibens saspertam ir 3 reizes lielāka. Vai tāpēc tu vairs sevi un savus bērnus nerādīsi ārpus iekštelpām, jo baidies mirt no zibens?

Anonīms
bet 04.12.18 11:31
 
2
0

Vēl tagad vakcinējos pret difteriju/stingumkrampjiem, jo mani sabiedēja fakts, ka tajā rajonā kur dzīvoju, divi nepotēti pieaugušie nomira no stingumkrampjiem. Tomēr pretgripas potei īsti neuzticos - draudzene apgalvo, ka pēc tās saslimusi ar citu gripas paveidu, pēc kā bija nopietnas komplikācijas.

Wicked Sick avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MaģistrantsMedaļa Rainis
  Wicked Sick 04.12.18 18:37
 
2
0

atbildot uz robo komentāru " Dazas vakcinas ir parspiletas. Nesaku k... "

Tavs organisms katru dienu cīnās pret daudz un dažādiem mikroorganismiem-patogēniem, skaitā mērāmiem miljardos, ja vien tu nedzīvo sterilā inkubatorā, tāpēc vakcinēšanās pret vienu konkrētu patogēnu nenozīmē, ka tava imunitāte tiek iemidzināta un ka tu tagad esi paliicis uzņēmīgāks pret citiem mikroorganismiem, nu galīgi tu neesi sapratis imunitātes un vakcinācijas mehānismu! Daži patogēni, tādi kā difterija, pret kuriem noteikti ir nepieciešams vakcinēties, ir sevišķi bīstami! Kas attiecas uz vēzi un vakcināciju - atkal neesi izpratis vakcīnu mehānismu, jo vēzi var izraisīt ļoti daudzi faktori, ne tikai mikroorganismi un pret tiem nav iespējams vakcinēties!

Wicked Sick avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MaģistrantsMedaļa Rainis
  Wicked Sick 04.12.18 22:00
 
2
0

atbildot uz coldasice komentāru " vnk. saku,ko redzēju,ka pirms tam ,iepriekšē... "

Drīzāk neveiksmīga apstākļu sakritība. Kā jau teicu, vakcīna neietekmē organisma antiķermenīšu spēju atpazīt piem. 1 000 000 000, vai 1 000 000 015 dažādus antigēnus un dabiska inficēšanās (ir tikai relatīvi izņēmumi, piem. vējbakas) neradīs labāku imunitāti pret patogēnu, tas ir tikai mīts.

Vietējais Karalis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Vietējais Karalis 04.12.18 08:47  
 
2
0
atbildot uz KALENS komentāru " Vai nav pohu* lai mirst tie sikie gobli... "

Mirst visi, kuri nav vakcinēti, idiot. Bērni nevar sevi sapotēt pret visādiem sūdiem, vecāki vainīgi.
Anonīms
robo 04.12.18 08:35  
 
4
2
Dazas vakcinas ir parspiletas. Nesaku ka visas. Organismam pret kko ari vajag cinities, bet nee nah vajag imunsistemu ja ir vakcinas pret VISU. Neticu valsts medicinai. Atcerieties, ka nav vakcina pret veezi, kas tiesam mokosi un nezeligi nogalina lielu procentu cilveces.. Vajag uz visu skatities paplasinati. Autors ir retardets, jo megina savu viedokli iebarot kaa vienigo. vrb parak daidz vakcinets
coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  coldasice 04.12.18 18:39
 
2
0

atbildot uz Wicked Sick komentāru " Tavs organisms katru dienu cīnās pret daudz u... "

ar gripas vakcīnu kādu laiku tā bija vai ar ērču encefalīta,neatceros,bet paziņas ,kas bija vakcinējušies pēc tam visu laiku visādas zarazas norāva...

KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 04.12.18 19:12
 
2
0

atbildot uz robo komentāru " Dazas vakcinas ir parspiletas. Nesaku k... "

Kāds sakars valsts medicīnai ar vakcinācijām? Vakcīnas ir tieši tādas pašas internacionāli. Ja Latvija būtu izdomājusi savas vakcīnas, tad tu noteikti nesēdētu bezdarbniekos, bet strādātu labi apmaksātu darbu, iespējams, arī būtu izglītots un to komentāru nemaz nebūtu rakstījis.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 04.12.18 10:11
 
2
0

atbildot uz Laila Dz. komentāru " Mans bérns gandrīz nomira no vakcīnas p... "

Minētais drīzāk rāda, ka bērnam ir vāja imūnsistēma (iespējams ģenētiski) un bez vakcīnās ir vēl lielāka varbūtība nomirt netālā nākontē.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 05.12.18 05:44
 
2
0

Kadreiz pazinu kadu puisi no daudzbernu gimenes.Laikam astonji berni vinji bija ,ka jau baptistiem pienemts, Vins stastija ,ka vecaki nav atlavusi vakcinet jaunako brali ,ta teikt eksperimenta delj, jo dzirdejushi ka tas nak par sliktu berna garigai attistibai....? Puika esot baigi gudrs un saviem gadiem attistits.Berns nav sanemis vispar nevienu potesanu ! Toreiz vel nodomaju ka  vecakiem laikam galvas nav isti kartiba, tadus eksperimentus ar saviem berniem taisit .Diemzel nezinu ,kas tur talak notika ,jo vinji visi izceljoja uz ASV.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 14.12.18 12:41
 
1
0

atbildot uz coldasice komentāru " es nesmēķēju ,esmu fiziski aktīvs līdz ar to... "

Es gan tā neteiktu. Zinu dažus ļaudis, kas ne dzēra, ne pīpēja, bet nopietni ar sportu nodarbojās un pēc 50 aizgāja ar sirdi. Visiem viņiem bija kas kopīgs - nesakārtota privātā dzīve.

coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  coldasice 11.12.18 18:34
 
1
0

atbildot uz kakasy komentāru " Kā jau mēs runājām iepriekš - dabas likums "k... "

tikai dzīvē ne viss tā notiek..

« 1  2  3  4  5 »