Sveiki, šis būs raksts par Android vēsturi un visām Android opsistēmas versijām.
2003. gadā Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears un Chris White atklāja Android Inc. Palto Alto, Kalifornijā.
2005. gadā Google pārņēma Android.
Sveiki, šis būs raksts par Android vēsturi un visām Android opsistēmas versijām.
2003. gadā Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears un Chris White atklāja Android Inc. Palto Alto, Kalifornijā.
2005. gadā Google pārņēma Android.
23. septembrī 2008. gadā tika palaists Android 1.0
Tas bija apvienots ar Google pakalpojumiem. Tam bija interneta pārlūks kurā varēja pietuvināt, attālināt un HTML un XHTML mājaslapas, kā arī pārlukot ar vairākām mājaslapām vienlaicīgi. Tajā bija Android Market, lai var iegūt atjauninājumus un ielādēt aplikācijas. Tajā bijaa arī multitasking funkcija un no jebkuras vietas varēja atbildēt uz sms. Tam bija arī Bluetooth un WiFi.
HTC Dream G1 bija pirmā ierīce, kas darbojās uz Android 1.0 platformas.
30. aprīlis 2009. gads - Android 1.5 Cupcake (Kūciņa). Paātrināta fotografēšana - kamera ātrāk ieslēdzās un arī bildes var ātrāk uzņemt. Ātrāka GPS noteikšana pateicoties SUPL un AGPS. Parādās klavietūra uz ekrāna, kas bija liels solis, jo, kā jau redzējāt HTC Dream G1 bija izbīdāma klavietūra. Sākot ar 1.5 var pa taisno augšupielādēt video no telefona uz Youtube un bildes uz Picassa.
Ekrānuzņēmums no Android Cupcake.
1. septembris 2009. gads - Android 1.6 Donut (Virtulis). Parādijās balss meklēšana ( Aptuveni, kā Google now). Parādijās Video uzņemšanas funkcija, kā arī vēl vairāki kameras atjauninājumi. Pārādijās baterijas atlikušo procentu rādītājs, CDMA atbalsts un multi valodu text-to-speech funkcija - ierakstat kaut ko un telefons to izrunās.
Android Donut.
26. oktobris 2009. gads - Android 2.0 Eclair (Eklērs). Radās vairāku Google lietotāju uzstādīšanas funkcija. Radās sinhronizēšana no Microsoft Exchange uz Google GMail. Bluetooth 2.1 atbalsts, jauns interneta pārlūka dizains un HTML5 atbalsts un jaunas kalendāra fīčas. HTML5 atbalsts - manuprāt liels solis, jo daudzi video un tādas fīčas darbojas uz HTML5.
Android Eclair.
20. maijs 2010. gads - Android 2.2 Froyo (Aukstais jogurts). Uzlabojumi vecajām fīčām, funkcija uzstādīt savu telefonu, kā WiFi rūteri, lai vari ar datoru pieslēgties pie telefona interneta, vairākas klavietūras valodas un Adobe Flash 10.1 atbalsts. Adobe Flash?? Tas nozīmē video un pat dažas spēlītes internetā!
6. decembris 2010. gads - Android 2.3 Gingerbread (Piparkūka). Dizaina uzlabojumi ātrumam un vieglākai saprašanai. Jauna klavietūra, copy - paste funkcija. NFC viļņu atbalsts. Zvanīšana caur internetu - skype.
Jūsless raksts, varēji jau vismaz apskatīt, ko dara tas 5.0, ja jau taisi par to rakstu...
Pašlaik ir Kit kat 4.4
Diez manam Sony Xperia Z būs pieejams tas jaunais 5 (legāli).? Bet ja tā padomā, varbūt pat negribu to, jo atkal jāpierod...
''UN iespēja pateikt " OK Google " no jebkurienes, OK Google ir Google Now iedarbināšanas frāze, kuru tagad telefons uztver pat, ja ir nobloķēts ekrāns''
Tas ir jau no Android 4.4 KitKat. un viņu nevar ieslēgt, ja telefons ir nobloķēts.
jau kādu menesi izmantoju čupačupu ( kopš uz nexus 5 parādijas ) un pirms tam L Dev preview.
strādā ātrāk ka 4.4
30% ilgāk baterija tur ( tas aptuveni neesu isti notestējis cik)
jaunas fīčas, kā vairāki lietotāji ( līdz šim bija tikai planšetēm)
2 veidu klusuma režimi viens atslēdz pilnība visu pat modinātaju, otrs piekonfigurējams pēc paša vēlmēm
jauna fiška spēlējot kadu spēli zvnas parādas augšā un nenomet uzreiz speli background, taka vari pabeigt savu iesākto limeni un tad pacelt zvanu ( neesu testejis ar visam)
tas tā uz ātro pa 5 andri, neesu sadušojies vēl uzlikt 5.0.1 bet tam laikam tikai BUG fiksi ir