Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
621

Tas, kā mēs iztēlojamies citplanētiešus, lielākoties ir mūsu baiļu projekcija par nezināmo. Kaut kas nepazīstams nekad nav liedzis likt lieta iztēli, bet tā var traucēt arī ieraudzīt īstos citplanētiešus, jo mēs esam paši noticējuši šiem izdomājumiem vai arī nespējam atšķirt kur sākas pieņēmums, bet kur ir zinātnisko pētījumu secinājums. Lai gan Holivudā viss ir skaidrs. Citplanētieši mūs nolaupa, kopojas ar mums, ņem paraugus vai pat ar nepārejošu pretīguma sajūtu atrodas starp mums un kaļ plānus mūsu civilizācijas iznīcināšanai. Ir tādi astrobiologi, kas vēl nevar pateikt kā izskatās citplanētietis, bet var ieskicēt kopējās pazīmes, kas var notikt pirmajā kontaktā un ko sagaidīt no citpalnētiešiem. Ja vien viņi eksistē un mēs neesam vienīgie Visumā (biedējoša doma, ne?)

Viņi nenāks ar mieruStīvens... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: www.youtube.com
1.

Viņi nenāks ar mieru

Stīvens Hokings iepriekš ir izteicies, ka mūsu mēģinājumi komunicēt ar citplanētiešiem var mūs apdraudēt. Ja tie uztvers mūsu radiosignālu un būs spējīgi atlidot uz šejieni, tas vien jau ir pierādījums viņu pārākumam par mums un rezultāts var būt līdzīgs kā Kolumbam ierodoties Ziemeļamerikā. Tas nebeidzās labi iezemiešiem. 

Mēs nevaram zināt vai viņi būs agresīvi, bet mēs esam agresīvi, jo vienmēr ir nācies konkurēt par ierobežotajiem resursiem. Agresija ir veids kā iegūt un paturēt resursus, bet citplanētieši visdrīzāk arī ir attīstījušies uz kādas planētas ar ierobežotiem resursiem, kas ir pirmais nosacījums agresijas jeb konkurences pastāvēšanai vienas sugas ietvaros. 

Viņi scaroneit... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: twitter.com
2.

Viņi šeit mūs neuztaisīja

Populāra teorija apgalva, ka cilvēki ir citplanētiešu dāvana Zemei. Iespējams, ka citplanētieši mūs šeit esot atstājuši senāk, kad Nibiru planēta pietuvojās Zemei. Nibiru esot planēta, kas parasti atrodas Saules sistēmas nomalē, bet dažreiz viņas orbīta mainoties. Nav īsti skaidrs, kāpēc gan citplanētiešiem mūs vajadzētu radīt. Varbūt cilvēki vienkārsi domā, ka ir īpaši, taču tā bija lieta, kas Galileo un Kopernikam beidzās bēdīgi - jautāšana par to, cik īpaši mēs esam. Tomēr doma, kas mēs esam vien kāda pīle uz ceļa nav īpaši aizraujoša. 

Viņi ir imūni pret Zemes... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: unsplash.com
3.

Viņi ir imūni pret Zemes baktērijām

Filmās ir redzēts, ka citplanētiešu invāzija apstājas, jo viņus nobeidz vietējās baktērijas. Tas ir pieņēmums ekstrapolēts no cilvēku pieredzes, kad eiropiešu ieceļotāji ievazāja slimības, kas nogalināja daudz iezemiešu. Lai tas varētu notikt citplanētiešu bioķīmijai vajadzētu būt līdzīgai ar mūsu pašu, bet tas ir tik pat kā neiespējami. Cilvēka ķermenī ir 10 reizes vairāk baktēriju un citu organismu šūnu nekā cilvēka šūnu. Taču varbūt arī citplanētieši ir līdzīgi šajā ziņā un mums pašiem vajadzētu baidīties no viņu baktērijām?

Viņi mūs neapēdīsIemesls ir... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
4.

Viņi mūs neapēdīs

Iemesls ir līdzīgs kā iepriekšējā punktā, jo mūsu organiskie materiāli ir pārāk atsķirīgi. Viņi vienkārši mūs nespēs pārgremot. Burtiski. Visdrīzāk viņiem to arī nevajadzēs, jo ceļošana starp zvaigznēm aizņem ļoti daudz laika. Lai arī viņi varētu pavadīt šo laiku hibernācijā, tomēr visticamāk pārtikas problēmai vajadzētu būt atrsinātai. 

Viņi ar mums nepārosiesKāpēc... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
5.

Viņi ar mums nepārosies

Kāpēc gan lai tas vispār notiktu? Jo kaut kāds zemnieks no Brazīlijas 50-tajos gados tika nolaupīts šiem mērķiem? Nebūs nekāda seksa ar citplanētiešiem, jo tas ir vajadzīgs, lai radītu kopīgus pēcnācējus, bet atsķirīgas bioloģijas dēļ tas ir neiespējami. Varbūt stāsti par ārpuszemes seksuālo pieredzi nāk no cilvēkiem ar sociālās dzīves trūkumu vai citām problēmām? Uz Zemes ir pietiekami daudz dzīvnieku ar DNS, bet mēs ar viņiem nepārojamies, gadrīz. Dažādu fīliju rašanās gan nav izslēgta.

Viņi neieradīsies... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: www.youtube.com
6.

Viņi neieradīsies personiski

Varbūt tas ir pieņēmums parņemts no cilvēku rīcības, bet tam ir vairāki iemesli. Attīstītas civilizācijas rada mašīnas, kas izdara lielāko daļu darba. Cilvēki ir nosūtījuši zondes, lai pētītu Saules sistēmas planētas, jo tās ir arī mazāk kaprīzas. Ar to es domāju, ka bioloģiskie materiāli ir ļoti jūtīgi pret kosmisko starojumu un tie arī nevar izturēt pārslodzes, kas var rasties kosmisko lidojumu laikā. Turklāt vēlreiz, kosmikā ceļošana ir ļoti ilga. Robots pa ceļam nenomirs no vecuma. Varbūt, bet ideja kā tāda, ir par to, ka vienkāršāk un ātrāk ir nosūtīt kādu zondi, nevis lidot pašam. 

Viņi iespējams... Autors: Lestets 7 kļūdaini priekšstati par citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
7.

Viņi, iespējams, neeksistē

Visums ir agresīva vieta, kur eksistēt. Kosmiskais starojums var nogalināt visu. Taču mēs eksistējam. Kur gan ir citplanētieši? Iespējams, ka augsti attīstīti citplanētieši neeksistē. Pirms viņi paspēja attīstīties par tādiem kāds supernovas sprādziens viņus nogalināja. Cits variants, ka tās ir tikai baktērijas. Visbiedējošākā doma, varetu būt, ka mēs esam vienīgā dzīvība Visumā, bet tad mums nebūtu jāuztraucas par citplanētiešu invazīju un mēs varam droši doties uz citam planētām. Šis Visums ir mūsu! 

1
621
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [64]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Tadeušs Zvēriņš 04.05.17 11:00
47
0

Iespējams, citplanētieši nevēlas ar mums komunicēt, jo esam samērā primitīvi radījumi. Absolūtais vairākums cilvēces darbojas pēc scenārija, ko radījis izdzīvošanas, vairošanās un dominēšanas instinkts. Ja instinkti tiek apmierināti, tad suga sāk nīkuļot, vairs nevairojas, ko pierādīja eksperiments ar pelēm „Visums 25". Tātad instinktu apmierināšana ir bezgalīgs un bezjēdzīgs uzdevums, kuru izpildot, iestājas nāve. Cilvēku, kuri ir pārvarējuši savus instinktus, atteikušies no labklājības, ierobežojuši seksuālās vēlmes, kuriem nav vēlme domininēt, ambīciju, ir ļoti, ļoti maz. Tāpēc mēs neesam interesanti citplanētiešiem, jo esam absolūti paredzami un neinteresanti. Viņi mūs vēro kā lielu un agresīvu skudru pūzni, - ja, piemēram, es skatos uz skudru pūzni, man nav nekādas vēlmes tuvāk ar viņām iepazīties, jo šīs komunikācijas rezultātā es saņemšu dzēlienus, bet ne jaunas zināšanas un prasmes. Savukārt skudru radītās tehnoloģijas (loģistika, pūžņa būvniecība) var izpētīt no malas, nekomunicējot ar skudrām.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 04.05.17 13:37
37
0

Citplanētieši nolaižas pļaviņā, skatās grāvmalā ar mugurām pret viņiem sēž divi vīri uz kaut ko cilā sev priekšā. Viņi sūta savu pārstāvi nodibināt kontaktus ar Zemes iedzīvotājiem.

- Sveicināti, mani sauc Androns...

Pēkšņi viens vīrs saka otram:

- Jōņ, īlej Andronam!

Citplanētiešu pārstāvis izdzer savu dziru, atgriežas uz savu kosmosa kuģi un izstāsta notikušo. Tiek pieņemts lēmums mēģināt vēlreiz. Citplanētiešu pārstāvis atgriežas pie vīriem un saka:

- Sveicināti, mani sauc Androns...

Atkal tas pats vīrs, nemaz nepaskatīdamies uz viņu, saka otram:

- Jōņ, īlej Andronam!

Citplanētiešu pārstāvis atkal izdzer savu dziru un nesapratnē atgriežas uz kosmosa kuģi pie pārējiem, izstāsta notikušo. Viņi apspriežas un nonāk pie lēmuma, ka viņi runā par lēnu, tāpēc pārstāvim jāiet vēlreiz un ātri viss jāpasaka, lai būtu kaut kāds rezultāts. Viņš aiziet un ātri nober:

- Sveicināti, mani sauc Androns, esmu no planētas Xela-12, mēs esam ieradušies uz Zemes, lai nodibinātu kontaktus ar Zemes iedzīvotājiem un to papētītu sīkāk...

Vīrs atkal pagriežas pret otru un saka:

- Jōņ, Andronam vairs nelej!

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 04.05.17 10:02  
21
0
...un tad citplanētieši nolaidās Krievijā...

spoku dienas joks

pintikipinitis avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  pintikipinitis 04.05.17 10:45
19
0

Būtu diezgan augstprātīgi domāt, ka visā plašajā visumā mēs esam vienīgie... jautājums tikai cik tālu un cik attīstīti ir tie citi.

egaegaega avatars
Medaļa StudentsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  egaegaega 04.05.17 11:51  
17
0
Iespējams neeksistē ? Traks esi ? Kosmosā ir vairāk zvaigžu nekā smilšu graudiņu uz zemes ! Un vēl vairām man patīk iesmiet par tiem kas domā , ka ciplanētieši lidos miliardiem gaismas gadu attālumu lai nolaupītu nabaga zemnieku , eksperimentētu un lidotu atpakaļ
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.05.17 12:41
11
0

Kā uz nibiru vispār var rasties dzīvība, ja planēta pat neatrodas zvaigznes "zaļajā joslā" ??  

kjirbis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Tulpīte
  kjirbis 12.05.17 01:19
10
0

Apzinoties Visuma lielumu, būtu diezgan aprobežoti iedomāties, ka cilvēks ir vienīgā saprātīgā būtne visā Visumā. Tāpat arī pieņemt, ka vienīgā formā, kādā var dzīvība eksistēt, ir elpojot skābekli. Un vēl cilvēks tik ļoti ir pārvērtējis savu unikalitāti, ka iedomājas, ka kādam 100 milijonu gaismas gadu tālumā viņš vispār interesē (vēl jo vairāK - kā intelektuāls drauds)   

vemejs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  vemejs 08.05.17 07:31
10
0

Būšu tas cilvēks, kas tīc tikai, kad pats ir redzējis vai arī tic tam, kas man liekas viss loģiskākais. Un vēlreiz saku un uzskatu, ka tas ir stulbi un egoistiski, un neloģiski uzskatīt, ka esam vienīgās dzīvās būtnes visā visumā. Un pat nezinot, varbūtās tikai mazliet apmēram apjēdzot cik visums ir vecs, vai viņam vispār ir tāds vecums. Ka pastāv liela iespēja, ka ir citas būtnes, kas ir attīstītākas nekā mēs un citas, kas mazāk attīstītas. Un vispār zinot, kā visos laikos, un vēl jo projām valdība/vadoši dirš mums, ko patiesībā zina. Cilvēkus ir vieglāk vadīt, ja viņi mazāk zina un ir stulbāki vai sturgalvīgi. Labi gandrīz jau aizplūdu pa  nepatēmu. 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 04.05.17 13:21
9
0

atbildot uz Ringolds Ozoliņš komentāru " Kā uz nibiru vispār var rasties dzīvība... " Gan jau kā parasti - citplanētieši atveda

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 07.05.17 12:15  
8
0
atbildot uz Volāns komentāru " Jā, bet vai tas nav dīvaini, ka esam vi... "Kas būs, kad mēs izmirsim? Nekas nenotiks, planēta turpinās griezties kā griezusies, dzīvība turpināsies un tikai uzplauks.
Novirziens avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Intelektuālis
  Novirziens 04.05.17 15:31  
10
2
Cilvēks ir viens kosmosā?-Nē, jo 1.kosmoss ir plašs un cilvēks to vel pat mazliet nav izpētījis... 2.Tie objekti kuri lido gaisā un pēkšņi izsgaist.. 3.Ja nebūtu ciplanētiešu...Kam tās slepēnās militārās bāzes.. 4.Cilvēku nostāsti par ciplanētiešiem.... Es ticu..Ir vel daudz faktu kas pierāda ciplanētiešu eksistenci... 4.
Volāns avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa MobiļņiksMedaļa Moderatora favorīts
  Volāns 04.05.17 11:59  
6
0
Jā, bet vai tas nav dīvaini, ka esam vienīgie, varbūt? Ja mēs izmirsim, kas būs pēc tam? Un ja visums izzudīs, tad ko tad... Ļoti dziļdomīgi.
JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 04.05.17 23:41
7
1

Būtu liela izšķērdība ja visā bezgalīgajā visumā būtu viena apdzīvota planēta zeme uz kuras dzīvo cilvēki........

Kāds ir padomājis kā radās zeme un viss kas uz tās atrodas? no lielā sprādziena? no haosa salipa zemeslode, izveidojās reliefs, viss kas uz zemes ir, rūdas, akmeņi, zeme, koki, mikroorganismi, dzīvnieki, putni, zivis un cilvēki galu galā? tas viss tā pats pa sevi izveidojās? kā redzams no haosa nekas pats par sevi nevaidojas, tikai tad ja kāds no tā visa kaut ko veido var kas izveidoties! Bet padomājiet dziļāk, piemēram zemes pievilkšanaš spēki, gada laiki tas viss ir kā ieprogramēts! Dzīvās radības, visi cikli vairošanās, dzimšana, augšana viss ir kā ieprogramēts! viss noris pēc konkrēta algoritma!

Bioloģiskas mašinas, kurām līdz pēdējai šunai viss ir paŗdomāts un strādā tieši tā kā ir jāstrādā.

Kad zemeslode veidojās, kurā kalna galā cilvēki sēdēja un gaidīja kad paies milijoniem gadu kamēr viss nostabilizēsies, paši no sevis izaugs koki, zāle un paŗējais? kur cilvēki dažādu rašu bija kad zeme vēl nebija gatava??? VAI TIK MĒS PAŠI NĒSAM CITPLANĒTIEŠI

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 04.05.17 16:12
5
0

Nibiru naš!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 11.06.17 18:44
5
0

par pirmo punktu, resursi ir ierobežoti tikai uz zemes, kosmosā tie ir praktiski neierobežoti..

jau tagad tie kreāli pētīts kā iegūt retzemju metālus uz kosmosā.. jo tehnaloģijas jau sasniegušas tādu līmeni ka tas varētu būt komerciāli izdevīgi.. Vienā astroidā var būt retzemju metāli faktiski tīrā veidā.. šobrīd NASA plāno ekspedīciju uz astroidu (neatceros precīzu nosaukumu, bet viņš ir pietiekami tuvā un stabilā orbītā zemei).. iedomājaties kāda x pēc kautkādiem citplanētiešiem jārok zelts uz zemes?

ja to vienkārši var paņemt kosmosā, saspridzini kādu astroidu, un paņem tik zelta cik vajag, nevis te uz zemes būvēt rūpnīcas un pēc tam vel to visu nogādāt kosmosā...

Ja runājam - par resursiem tad zemes vērtīgākais resurs ir tās pašas smiltis, kur ir elementi(savienojumi), kuri var rasties tikai ūdens un skābekļa klātbūtnē - tie gan kosmosā ir retums..  bet zelts, un citi retzemju metāli - cik uziet..  teiksim dimants vispār ir viens no izplatītākajiem ( nevis vis, bet viens no) kosmosā, uz zemes tas ir samērā reti sastopams, kaut arī- nemaz tik reti ( vienkārši dimanta cenu kontrolē 3 lielas kompānijas)

/ lai cik jocīgi tas nebūtu bet židu un masonu - to katrs var pārbaudīt, tas vienkārši ir fakts/

P.S. uz zemes zelts arī ir ļoti daudz, tikai stipri vien dziļi zem zemes, ne velti zelta šktas ir pat 4 kilometrus dziļas,,

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 04.05.17 19:58  
5
0
5. It kā cilvēki jājas lai radītu pēcnācējus. Strap on, animal un citas labas lietas ir tikai pēcnācēju radīšanai??? Ha! Nesmīdiniet mani. Es būtu citplanētietis, es gribētu pamēģināt....
KiboTheWolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  KiboTheWolf 04.05.17 10:20
4
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " ...un tad citplanētieši nolaidās Krievi... " Krievija ir tieši par to izveidojuso šogad labu filmu, īsumā ciplanētieši mūs novēro, bet nekontaktējas jo redz, cik agresīvi mēs esam. 

Ja vēlies noskatīties filmu, tad šeit to var izdarīt.  https://xmovies8.ru/movie/attraction-2017/

Nereklamēju filmu, vienkārši laba filma par šo tēmu, un arī labs pamatojums kas varētu notikt, kad ierastos ciplanētieši.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 09.01.19 12:52
3
0

Uz šāda rakstura jautājumiem ir jāskatās stipri plašāk. Šobrīd šo jautājumu apspriešana atgādina vien naivu fantastiku, ko izdomājis cilvēka prāts. Ir dažas atziņas, kas parasti netiek ņemtas verā šādu jautājumu kontekstā:

1) Resursi Visumā ir neizsmeļami. Ja arī kāds tos spēj izsmelt, tad mūsu planēta tam ir vien atoms jūrā.

2) Visumā miljons gadu ir sīka vienība. Jāsaprot, ka var eksistēt dažādu attīstības pakāpju būtnes. Būtnēm, kas ir vien nieka miljons gadu priekšā mums attīstībā, diez vai nepieciešams jebkas no mums piederošā. Pie tam šādas būtnes, visdrīzāk, jau sen zina par mūsu eksistenci.

3) Naidīga attieksme, visdrīzāk, ir zemi attīstītas civilizācijas pazīme.

4) Iespējams, mēs nemaz nenojaušam, kā sastāvdaļa mēs esam, kas mūs kontrolē un pārrauga. Kā tu vari zināt, ka JAU nedzīvo matricā?

Secinājums - ir absolūti lieki uztraukties par citplanētiešu iebrukumu, drīzāk jāsatraucas par to postu, ko paši sev ikdienā nodarām. Ja cilvēks savu tik ierobežotu resursu novirzītu pareizā virzienā, mēs daudz tālāk būtu tikuši un daudz vairāk zināt par šiem jautājumiem.

Anonīms
andris 05.04.18 09:09
3
0

Izlasiju , muļķības, es tak esmu šeit.

Zigzig avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Zebra
  Zigzig 26.02.18 12:10  
3
0
Dažos seriālos kā ,,Ben 10” rāda teoriju, ka uz Zemes ir likums, ka citplanētiešiem nepieciešams nomaskēties par cilvēkiem. Ko valdība uzskata, ka cilvēki nav gatavi viņus ieraudzīt īstajā veidolā.
« 1  2  3  4 »