Sveiki Spoki, šoreiz ieskats 5 nepatiesos mītos, ko citi varbūt uzskatīja par patiesiem.
Neaizmirsti arī izlasīt citus manus rakstus, par šādu vai līdzīgu tēmu :
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin!
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin! [2.]
Sveiki Spoki, šoreiz ieskats 5 nepatiesos mītos, ko citi varbūt uzskatīja par patiesiem.
Neaizmirsti arī izlasīt citus manus rakstus, par šādu vai līdzīgu tēmu :
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin!
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin! [2.]
RooTošana un Jailbreikošana ir nelegāla.
‘’Gudro’’ telefonu īpašnieki var ‘’jailbreikot’’ savas iOS vai RooTot savas Android ierīces, lai apietu ražotāju un izplatītāju ierobežojumus. Pats vārds ‘’jailbreaking’’ izklausās nelegāls, bet patiesībā tas ir legāli, vismaz ASV, kur ir ticis labots autortiesību likums. Pēc šī likuma labošanas pie ‘’jailbreika’’ ir tikuši vairāk kā 7 miljoni iOS lietotāji.
Tomēr joprojām nelegāli skaitās telefona atbloķēšana no izplatītāja (t.i. lai varētu telefonu lietot ar jebkuru sakaru sniedzēju SIM karti). Par šādām darbībām ASV var saņemt sodu pat 2500$ apmērā.
Pārāk ilga portatīvā datora/telefona lādēšana neko nedara.
Lai gan pēdējā laikā baterijas tiek uzlabotas ar vien vairāk, tomēr joprojām tās ‘’noveco’’, jeb ar laiku sāk lēnāk lādēties vai izlādējas daudz ātrāk. Piemērām, kad dators sāk uzkarst un ja baterija tajā brīdī ir pilnībā uzlādēta un turpina lādēties, tā noveco aptuveni 5 reizes ātrāk.
Otra lieta, kas liek baterijām ‘’novecot’’ daudz ātrāk ir augstais spriegums, kas tiek vadīts baterijā, kad tā ir pilnībā uzlādējusies. Lai saudzētu bateriju labāk ir censties to neturēt pilnībā uzlādētu, labāk to atstāt pie kādiem 80 procentiem un labāk datoru ir lādēt kamēr tas netiek lietots, tādējādi izvairoties no papildus karstuma.
Vissvarīgāk šo ir ievērot ar litija-jona (Li-ion) baterijām, jo tām ir ierobežoti lādēšanās cikli (1 cikls ir no vienas pilnīgas uzlādes, līdz pilnīgai izlādei). Lai arī kādā veidā jūs censtos pasargāt telefona vai datora Li-ion bateriju tā vienalga ar laiku zaudēs savu ietilpību. Vidēji lietojot šāda baterija var saglabāt labu ietilpību tikai 2 vai 3 gadus.
Jo vairāk megapikseļu, jo labāka kamera.
Jaunās 18 un 20 MP kameras var likties Tavai pašreizējai kamerai piemēram ar 6 MP izskatīties ļoti švakai, tomēr visa attēla kvalitāte neslēpjas megapikseļos. Vairāk megapikseļi nozīmē lielākas un detalizētākas fotogrāfijas. Tomēr detalizācija, ne tikai ir atkarīga no megapikseļiem, bet arī no kameras sensora, jo lielāks tas ir, jo vairāk gaismas tas uztver un attēls ir detalizētāks.
Pēc dažu populāru fotogrāfu domām pat ar 10 megapikseļiem ir pietiekoši, lai uzņemtu izcilu attēlu, ja sensors un lēca ir pietiekoši labi.
Iztukšojot atkritni, faili tiek dzēsti uz mūžiem.
Ja izdzēšot failu, tas tiešām izdzēstos, tas būtu diezgan loģiski, bet diemžēl tā nav. Kad tiek iztukšota atkritne (RecycleBin, Trash), šie dati patiesība netiek pilnībā izdzēsti, bet tie tiek pārvietoti un saspiesti pāris baitu lielumā, tādējādi tiek iegūta brīva vieta. Šādi kāds pat ne pārāk profesionāls hakeris var pa gabaliem salikt kopā šo failu, kurš Tavuprāt bija pazudis uz visiem laikiem.
Šādā veidā teorētiski var atgūt jebkuru, kaut vai netīšam izdzēsto failu.
Mac (Macintosh) datoriem nav vīrusu.
Gandrīz vienmēr kamēr notiek runa par Mac datoriem kāds Apple fans kā galveno plusu uzsver to, ka Mac datoriem nav vīrusu. Apple paši ir šo mītu izplatījuši, kaut gan tas nav patiess, jo 2012. gada vasarā ar vīrusiem tika inficēti vismaz 250 000 Mac datori. Tomēr PC (Windows) tiešām saņem daudz vairāk vīrusus nekā Mac datori.
Tas nozīmē, ka labāk tomēr ir saglabāt kādu antivīrusu programmu arī uz Mac datora, lai gan šīs programmatūras ‘’izķer’’ tikai ‘’vieglākos’’ vīrusus un pilnībā nepasargā.
Yea.. un vajadzēja pierakstīt, ka telefona procesori nav vienā līmenī ar pc, tas tā par tiem idiotiem vienā citā tavā rakstā...
Izdzēsti faili nekur netiek pārvietoti, tie paliek tieši turpat, kur bijuši. Vienkārši tā vieta tiek apzīmēta kā "tukša" un jauni faili tiek saglabāti uz vecajiem. Tāpēc arī datoriem šad tad gadās grūtības ar failu nolasīšanu.
Ar telefona uzlādi ir kā ir. Vienmēr uz nakti uzlieku, jo zinu, ka līdz nākamās dienas beigām neizvilks. Līdz ar to baterija ar laiku saiet baigākajā čupā.
Pēc kāda algoritma notiek tā failu saspiesšana līdz pāris baitiem? Patentē, būsi miljonārs...
Nu par to bateriju lādēšanu nezinu gan kur ko tādu izraki, jo kamēr uzlādē un izlādē (kā biju dzirdējis esot labāk, ķipa) datoru baterija nolietojas, jo tiek aktīvi lietota un pašam pāris gados aķņirdzās, bet draugam, kas no elektronikas virāk saprot tur savu visu laiku pie lādētāja, tādejādi ''nelietojot'' un jau 5 gadus iet un baterija turēja ciešami, kamēr kompis nobira!
7. - visus izdzēstos datus (tos, kas ir izdzēsti no misenes) var elemetāri dabūt atpakaļ ja uz diska sektora, kurā bija uzrakstīts fails, netiek uzrakstīts cits fails, tos datus var dabūt atpakaļ ar vienu vienīgu programmiņu un nav jābūt nekādam hakerim.
Dzēstie faili nav dzēsti, bet vienkārši šie faili netiek vairs indeksēti, bet ko tādu te jau teica. Lai nu kā, šos failus var pat atjaunot, ja tiem ir nedaudz pārrakstījies kas pa virsu. Ir viens fotogrāfs, nenosaukšu vārdu, kurš savus foto pakāsa kopā ar nozagto portatīvo. Zaglis izdzēsa fotogrāfa foto un pa virsu pārrakstīja visādus štruntus un failus. Kad fotogrāfs atguva savu datoru, visas bildes bija zudušas, viņš centās atgūt bildes, taču tās bija kropļotas. Tā nu šamais atrada visā gaišo pusi un izveidoja no kropļotajām bildēm izstādi, kas kļuva populāra.
3. nezinu kur tu šādas lietas rāvi kaut gan daļēji tev ir taisnība par karstumu, batarejas nolietošanās, kad ierīce visu laiku ir iesprausta pie lādētāja, vienkāršākais iemesls ir tāds - kad batareja uzlādējas līdz 100% lādēšana automātiski atslēdzas (feilseifs, lai batareja uzkastot neuzsprāgtu) un nelādējas līdz batareja nav nokritusies līdz 98-97%, tad lādētājs atkal pieslēdzas. Citiem vārdiem sakot nolietojas batarejas šūnās patstāvīgi lādējoties un izlādējoties.... tā kā batareju var droši lādēt pilnu, ar noteikumu, ka Llitija batarejai nedrīkst ļaut pār-izlādēties, jo tad tā ir nelietojama un metama mistkastē
Pirmkārt esmu redzējis vismaz 15 cilvēkus kas lai "ietaupītu" bateriju ņem to nost tikko aiziet mājā. It īpaši studentiņi tādu muļķību dara.
Otrkārt esmu redzējis (vairāk uz laukiem tas atiecas) ka līnijas galā 186 volti tik nāk ārā un lēkā visu laiku. Līdz ar to tur bez UPS stacionārie mira kā mušas. Portatīvos biku glāb adapteris, bet tie ar kā kurai firmai. Mūsu vecie elektrotīkli kur no alumīnija vietām tikai pulveris ir palicis pāri nav paredzēti tādām slodzēm. Ir daudzstāvenes kur ieslēdzot cepešplīti un 2 veļasmašīnas kopā izsit korķus visam podiņam. Tā ka pa strāvas stabilitāti ir muļķīgi strīdēties.
Treškārt lielākā daļa akumulatoru nomirst dabīgā ceļā 2-3 gadu laikā. Reti kuram portatīvajam viņa pēc 3 gadiem vēl tur ilgāk pa stundu. Labāk un ērtāk ir paņemt ķīnīzeru brīnumus pa lēto un mainīt katru gadu
++++++++++++++++++++ Par rakstu, šis ir jēdzīgakais raksts, kuru esmu izlasijis, un pēc kura man kaut kas paliks galvā, pēdēja vai pat pāris mēnešu laika!
Varēji vēl piebilst, ka antivīrus ir fufelis. Ir tāda lieta, kā kriptošana.
Bl*, Un es Rootoju pec instrukcijaam Ražotāja majaslapas forumā xD Un bootloader kodu arī uz epastu atsūta xD
muljkjiibas par baterijaam. Kad ir 100%, tad uzlaade tiek paartraukta un baterija netiek lietota, ari laadeesanas laikaa, kompis lieto tiikla energjiju, nevis baterijas, ja ir taada iespeeja (to var baigi viegli paarbaudiit, iznjem kompim bateriju, kad vinjs ir 100% un pie vada, pilniigi nekas nenotiks) Tapeec tiesi turot pie laadeetaaja no vietas 5 gadus, peec tiem 5 gadiem baterija buus ka jauna, bet katru dienu uzlaade, izlaade, neizvilks vairaak par 3 gadiem.
p.s. paardodu savu 7gadiigo aceru. bacha mieriigi tur 4h ;) (jaunam gan bij 5h)