Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
13
1483

Sveiki Spoki, šoreiz ieskats 5 nepatiesos mītos, ko citi varbūt uzskatīja par patiesiem.

Neaizmirsti arī izlasīt citus manus rakstus, par šādu vai līdzīgu tēmu :

Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin!

Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin! [2.]

RooToscaronana un... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
1.

RooTošana un Jailbreikošana ir nelegāla.

 

  ‘’Gudro’’ telefonu īpašnieki var ‘’jailbreikot’’ savas iOS vai RooTot savas Android ierīces, lai apietu ražotāju un izplatītāju ierobežojumus.  Pats vārds ‘’jailbreaking’’ izklausās nelegāls, bet patiesībā tas ir legāli, vismaz ASV, kur ir ticis labots autortiesību likums. Pēc šī likuma labošanas pie ‘’jailbreika’’ ir tikuši vairāk kā 7 miljoni iOS lietotāji.

nbsp nbspTomēr joprojām... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
2.

   Tomēr joprojām nelegāli skaitās telefona atbloķēšana no izplatītāja (t.i. lai varētu telefonu lietot ar jebkuru sakaru sniedzēju SIM karti).  Par šādām darbībām ASV var saņemt sodu pat 2500$ apmērā.

Pārāk ilga portatīvā... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
3.

Pārāk ilga portatīvā datora/telefona lādēšana neko nedara.


  Lai gan pēdējā laikā baterijas tiek uzlabotas ar vien vairāk, tomēr joprojām tās ‘’noveco’’, jeb ar laiku sāk lēnāk lādēties vai izlādējas daudz ātrāk.  Piemērām, kad dators sāk uzkarst un ja baterija tajā brīdī ir pilnībā uzlādēta un turpina lādēties, tā noveco aptuveni 5 reizes ātrāk.

  Otra lieta, kas liek baterijām ‘’novecot’’ daudz ātrāk ir augstais spriegums, kas tiek vadīts baterijā, kad tā  ir pilnībā uzlādējusies.  Lai saudzētu bateriju labāk ir censties to neturēt pilnībā uzlādētu, labāk to atstāt pie kādiem 80 procentiem un labāk datoru ir lādēt kamēr tas netiek lietots, tādējādi izvairoties no papildus karstuma.

nbsp Vissvarīgāk scarono ir... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
4.

  Vissvarīgāk šo ir ievērot ar litija-jona (Li-ion) baterijām, jo tām ir ierobežoti lādēšanās cikli (1 cikls ir no vienas pilnīgas uzlādes, līdz pilnīgai izlādei). Lai arī kādā veidā jūs censtos pasargāt telefona vai datora Li-ion bateriju tā vienalga ar laiku zaudēs savu ietilpību. Vidēji lietojot šāda baterija var saglabāt labu ietilpību tikai 2 vai 3 gadus.

Jo vairāk megapikseļu jo... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
5.

Jo vairāk megapikseļu, jo labāka kamera.

 

  Jaunās 18 un 20 MP kameras var likties Tavai pašreizējai  kamerai piemēram ar 6 MP izskatīties ļoti švakai, tomēr visa attēla kvalitāte neslēpjas megapikseļos. Vairāk megapikseļi nozīmē lielākas un detalizētākas fotogrāfijas. Tomēr detalizācija, ne tikai ir atkarīga no megapikseļiem, bet arī no kameras sensora, jo lielāks tas ir, jo vairāk gaismas tas uztver un attēls ir detalizētāks. 

nbsp Pēc dažu populāru... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
6.

  Pēc dažu populāru fotogrāfu domām pat ar 10 megapikseļiem ir pietiekoši, lai uzņemtu izcilu attēlu, ja sensors un lēca ir pietiekoši labi.

Iztukscaronojot atkritni... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
7.

Iztukšojot atkritni, faili tiek dzēsti uz mūžiem.

 

  Ja izdzēšot failu, tas tiešām izdzēstos, tas būtu diezgan loģiski, bet diemžēl tā nav. Kad tiek iztukšota atkritne (RecycleBin, Trash), šie dati patiesība netiek pilnībā izdzēsti, bet tie tiek pārvietoti un saspiesti pāris baitu lielumā, tādējādi tiek iegūta brīva vieta. Šādi kāds pat ne pārāk profesionāls hakeris var pa gabaliem salikt kopā šo failu, kurš Tavuprāt bija pazudis uz visiem laikiem.

Scaronādā veidā teorētiski... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
8.

Šādā veidā teorētiski var atgūt jebkuru, kaut vai netīšam izdzēsto failu.

Mac Macintosh datoriem nav... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
9.

Mac (Macintosh) datoriem nav vīrusu.

 

  Gandrīz vienmēr kamēr notiek runa par Mac datoriem kāds Apple fans kā galveno plusu uzsver to, ka Mac datoriem nav vīrusu. Apple paši ir šo mītu izplatījuši, kaut gan tas nav patiess, jo 2012. gada vasarā ar vīrusiem tika inficēti vismaz 250 000 Mac datori. Tomēr PC (Windows) tiešām saņem daudz vairāk vīrusus nekā Mac datori.

nbsp Tas nozīmē ka labāk... Autors: Laciz 5 mīti par tehnoloģijām.
10.

  Tas nozīmē, ka labāk tomēr ir saglabāt kādu antivīrusu programmu arī uz Mac datora, lai gan šīs programmatūras ‘’izķer’’ tikai ‘’vieglākos’’ vīrusus un pilnībā nepasargā. 

13
1483
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [65]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa RIPMedaļa Sudraba ninja
  Crop 04.05.14 00:36
68
0

Yea.. un vajadzēja pierakstīt, ka telefona procesori nav vienā līmenī ar pc, tas tā par tiem idiotiem vienā citā tavā rakstā...

spoku dienas doma

carlito avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Draugu draugs
  carlito 04.05.14 12:01
30
0

Izdzēsti faili nekur netiek pārvietoti, tie paliek tieši turpat, kur bijuši. Vienkārši tā vieta tiek apzīmēta kā "tukša" un jauni faili tiek saglabāti uz vecajiem. Tāpēc arī datoriem šad tad gadās grūtības ar failu nolasīšanu.

Man vienalga avatars
Medaļa MūzaMedaļa AspazijaMedaļa Pirmavots
  Man vienalga 04.05.14 00:38
16
0

Ar telefona uzlādi ir kā ir. Vienmēr uz nakti uzlieku, jo zinu, ka līdz nākamās dienas beigām neizvilks. Līdz ar to baterija ar laiku saiet baigākajā čupā.

aivarc avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Teamwork
  aivarc 05.05.14 01:55
9
0

Pēc kāda algoritma notiek tā failu saspiesšana līdz pāris baitiem? Patentē, būsi miljonārs...

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 04.05.14 02:33
8
0

atbildot uz proviking komentāru " antivirusu nelietoju un nelietoshu... " Tikai var izmantot Tavu datoru/ip lai uzlauztu ko svarīgāku, bet Tu dabūsi problēmas... 

laurisl6 avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa TrumpeMedaļa Bakalaurs
  laurisl6 04.05.14 11:03
7
2

Nu par to bateriju lādēšanu nezinu gan kur ko tādu izraki, jo kamēr uzlādē un izlādē (kā biju dzirdējis esot labāk, ķipa) datoru baterija nolietojas, jo tiek aktīvi lietota un pašam pāris gados aķņirdzās, bet draugam, kas no elektronikas virāk saprot tur savu visu laiku pie lādētāja, tādejādi ''nelietojot'' un jau 5 gadus iet un baterija turēja ciešami, kamēr kompis nobira!

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 04.05.14 00:37
5
0

atbildot uz Crop komentāru " Yea.. un vajadzēja pierakstīt, ka ... " Made my day, bet jā, ja būs 2. daļa, tad gan jau būs jāpieraksta. 

Bouzer avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa FavorītsMedaļa Redaktors iesaka
  Bouzer 04.05.14 23:30
5
0

7. - visus izdzēstos datus (tos, kas ir izdzēsti no misenes) var elemetāri dabūt atpakaļ ja uz diska sektora, kurā bija uzrakstīts fails, netiek uzrakstīts cits fails, tos datus var dabūt atpakaļ ar vienu vienīgu programmiņu un nav jābūt nekādam hakerim.

Muskuļdesa avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Muskuļdesa 07.05.14 23:57
3
0

Dzēstie faili nav dzēsti, bet vienkārši šie faili netiek vairs indeksēti, bet ko tādu te jau teica. Lai nu kā, šos failus var pat atjaunot, ja tiem ir nedaudz pārrakstījies kas pa virsu. Ir viens fotogrāfs, nenosaukšu vārdu, kurš savus foto pakāsa kopā ar nozagto portatīvo. Zaglis izdzēsa fotogrāfa foto un pa virsu pārrakstīja visādus štruntus un failus. Kad fotogrāfs atguva savu datoru, visas bildes bija zudušas, viņš centās atgūt bildes, taču tās bija kropļotas. Tā nu šamais atrada visā gaišo pusi un izveidoja no kropļotajām bildēm izstādi, kas kļuva populāra.

hahiits avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  hahiits 12.05.14 03:02
3
0

3. nezinu kur tu šādas lietas rāvi kaut gan daļēji tev ir taisnība par karstumu, batarejas nolietošanās, kad ierīce visu laiku ir iesprausta pie lādētāja, vienkāršākais iemesls ir tāds - kad batareja uzlādējas līdz 100% lādēšana automātiski atslēdzas (feilseifs, lai batareja uzkastot neuzsprāgtu) un nelādējas līdz batareja nav nokritusies līdz 98-97%, tad lādētājs atkal pieslēdzas. Citiem vārdiem sakot nolietojas batarejas šūnās patstāvīgi lādējoties un izlādējoties.... tā kā batareju var droši lādēt pilnu, ar noteikumu, ka Llitija batarejai nedrīkst ļaut pār-izlādēties, jo tad tā ir nelietojama un metama mistkastē

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 30.10.16 16:31
1
0

atbildot uz abrafuckingcadabra komentāru " Iesakiet kādu telefonu ar labu fotokame... " Budžets?

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 30.10.16 17:17
1
0

atbildot uz abrafuckingcadabra komentāru "+-500 € " S7 32 GB / N6P 64 GB / X Compact (šis būtu ar vislabāko baterijas/kameras/cenas ratio, bet mazs ekrāns) / Vai ja ir pofig par garantiju, tad "display model" 6s 64 GB.

ĪstensDullaisDauka avatars
Medaļa Most WantedMedaļa ZebraMedaļa Dienas joks
  ĪstensDullaisDauka 10.12.15 20:15
1
0

atbildot uz proviking komentāru " antivirusu nelietoju un nelietoshu va... " Stipri apšaubu, vai kāds Tavu datoru kādreiz ir centies uzlauzt

badroot avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas joksMedaļa Rūdis
  badroot 12.05.14 07:40
1
0

atbildot uz carlito komentāru " Izdzēsti faili nekur netiek pārvie... "

Vēl mazliet precizēšu. Jebkurai mūsdienīgai failu sistēmai ir vairāki MFT (Master file table), dzēšot failu tiek dzēsts ieraksts no primārā MFT. Programmas kuras "neatgriezeniski" izdzēš datus pārsvarā failu atrašanās vietā (diska sektoros) ieraksta 0 vai 1, bet arī tas ne vienmēr palīdz. Jo tāpat kādreiz fails ir vērts vaļā, tātad pabijis kaut kur iekš TEMP un labs datu atjaunošanas softs to atradīs, protams tas būs grūtāk, bet ne neiespējami. "Lielais Brālis" izmanto vēl sarežģītākas tehnoloģijas kur tiek izjaukts cietais disks utt. Ar operatīvo atmiņu ir grūtāk, bet arī pēc datora izslēgšanas ir iespējams iegūt datus, kuri bijuši operatīvajā atmiņā.

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 08.05.14 11:07
1
0

atbildot uz niknaiszemnieks komentāru " nebuus gan. pirmkaart taadu rozeti neesmu red... " Pirmkārt esmu redzējis vismaz 15 cilvēkus kas lai "ietaupītu" bateriju ņem to nost tikko aiziet mājā. It īpaši studentiņi tādu muļķību dara.

Otrkārt esmu redzējis (vairāk uz laukiem tas atiecas) ka līnijas galā 186 volti tik nāk ārā un lēkā visu laiku. Līdz ar to tur bez UPS stacionārie mira kā mušas. Portatīvos biku glāb adapteris, bet tie ar kā kurai firmai. Mūsu vecie elektrotīkli kur no alumīnija vietām tikai pulveris ir palicis pāri nav paredzēti tādām slodzēm. Ir daudzstāvenes kur ieslēdzot cepešplīti un 2 veļasmašīnas kopā izsit korķus visam podiņam. Tā ka pa strāvas stabilitāti ir muļķīgi strīdēties.

Treškārt lielākā daļa akumulatoru nomirst dabīgā ceļā 2-3 gadu laikā.  Reti kuram portatīvajam viņa pēc 3 gadiem vēl tur ilgāk pa stundu. Labāk un ērtāk ir paņemt ķīnīzeru brīnumus pa lēto un mainīt katru gadu

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 07.05.14 23:24
1
0

atbildot uz Joesus komentāru " Cik nu esmu šajā portālā, Senču Lā... " Paldies, bet Tu šeit esi tikai 12 dienas. 

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa RIPMedaļa Sudraba ninja
  Crop 04.05.14 00:39
1
0

atbildot uz Senču Lācis komentāru " Made my day, bet jā, ja būs 2. daļa, tad gan ... " Gaidīšu otro daļu 

Hescafe avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  Hescafe 05.05.14 23:25
1
0

atbildot uz Senču Lācis komentāru " Tikai var izmantot Tavu datoru/ip lai uzlauzt... " zini kā es sabijos, kad kriminālpolicija atnāca uz manām mājām? Lieta bija tāda, kad mana IP adrese bija izmantota lai varētu krāpt naudu ārā no valsts un no bankām. 

SliverCat avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa PamatskolnieksMedaļa Trumpe
  SliverCat 11.12.15 05:01
1
0

atbildot uz proviking komentāru " antivirusu nelietoju un nelietoshu va... " ja dators kaaras no antivīrusa, tad viņu var izmantot kā puķu podu. Tagad telefoni jaudīgāki

Joesus avatars
Medaļa JubilārsMedaļa BērndārznieksMedaļa Dienas joks
  Joesus 07.05.14 23:23
1
0

Cik nu esmu šajā portālā, Senču Lāča raksti ir visinteresantākie.

« 1  2  3  4 »