Sveiki Spoki, šoreiz ieskats 5 nepatiesos mītos, ko citi varbūt uzskatīja par patiesiem.
Neaizmirsti arī izlasīt citus manus rakstus, par šādu vai līdzīgu tēmu :
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin!
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin! [2.]
Sveiki Spoki, šoreiz ieskats 5 nepatiesos mītos, ko citi varbūt uzskatīja par patiesiem.
Neaizmirsti arī izlasīt citus manus rakstus, par šādu vai līdzīgu tēmu :
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin!
Lietas, kuras Tev nebūtu jāzin! [2.]
RooTošana un Jailbreikošana ir nelegāla.
‘’Gudro’’ telefonu īpašnieki var ‘’jailbreikot’’ savas iOS vai RooTot savas Android ierīces, lai apietu ražotāju un izplatītāju ierobežojumus. Pats vārds ‘’jailbreaking’’ izklausās nelegāls, bet patiesībā tas ir legāli, vismaz ASV, kur ir ticis labots autortiesību likums. Pēc šī likuma labošanas pie ‘’jailbreika’’ ir tikuši vairāk kā 7 miljoni iOS lietotāji.
Tomēr joprojām nelegāli skaitās telefona atbloķēšana no izplatītāja (t.i. lai varētu telefonu lietot ar jebkuru sakaru sniedzēju SIM karti). Par šādām darbībām ASV var saņemt sodu pat 2500$ apmērā.
Pārāk ilga portatīvā datora/telefona lādēšana neko nedara.
Lai gan pēdējā laikā baterijas tiek uzlabotas ar vien vairāk, tomēr joprojām tās ‘’noveco’’, jeb ar laiku sāk lēnāk lādēties vai izlādējas daudz ātrāk. Piemērām, kad dators sāk uzkarst un ja baterija tajā brīdī ir pilnībā uzlādēta un turpina lādēties, tā noveco aptuveni 5 reizes ātrāk.
Otra lieta, kas liek baterijām ‘’novecot’’ daudz ātrāk ir augstais spriegums, kas tiek vadīts baterijā, kad tā ir pilnībā uzlādējusies. Lai saudzētu bateriju labāk ir censties to neturēt pilnībā uzlādētu, labāk to atstāt pie kādiem 80 procentiem un labāk datoru ir lādēt kamēr tas netiek lietots, tādējādi izvairoties no papildus karstuma.
Vissvarīgāk šo ir ievērot ar litija-jona (Li-ion) baterijām, jo tām ir ierobežoti lādēšanās cikli (1 cikls ir no vienas pilnīgas uzlādes, līdz pilnīgai izlādei). Lai arī kādā veidā jūs censtos pasargāt telefona vai datora Li-ion bateriju tā vienalga ar laiku zaudēs savu ietilpību. Vidēji lietojot šāda baterija var saglabāt labu ietilpību tikai 2 vai 3 gadus.
Jo vairāk megapikseļu, jo labāka kamera.
Jaunās 18 un 20 MP kameras var likties Tavai pašreizējai kamerai piemēram ar 6 MP izskatīties ļoti švakai, tomēr visa attēla kvalitāte neslēpjas megapikseļos. Vairāk megapikseļi nozīmē lielākas un detalizētākas fotogrāfijas. Tomēr detalizācija, ne tikai ir atkarīga no megapikseļiem, bet arī no kameras sensora, jo lielāks tas ir, jo vairāk gaismas tas uztver un attēls ir detalizētāks.
Pēc dažu populāru fotogrāfu domām pat ar 10 megapikseļiem ir pietiekoši, lai uzņemtu izcilu attēlu, ja sensors un lēca ir pietiekoši labi.
Iztukšojot atkritni, faili tiek dzēsti uz mūžiem.
Ja izdzēšot failu, tas tiešām izdzēstos, tas būtu diezgan loģiski, bet diemžēl tā nav. Kad tiek iztukšota atkritne (RecycleBin, Trash), šie dati patiesība netiek pilnībā izdzēsti, bet tie tiek pārvietoti un saspiesti pāris baitu lielumā, tādējādi tiek iegūta brīva vieta. Šādi kāds pat ne pārāk profesionāls hakeris var pa gabaliem salikt kopā šo failu, kurš Tavuprāt bija pazudis uz visiem laikiem.
Šādā veidā teorētiski var atgūt jebkuru, kaut vai netīšam izdzēsto failu.
Mac (Macintosh) datoriem nav vīrusu.
Gandrīz vienmēr kamēr notiek runa par Mac datoriem kāds Apple fans kā galveno plusu uzsver to, ka Mac datoriem nav vīrusu. Apple paši ir šo mītu izplatījuši, kaut gan tas nav patiess, jo 2012. gada vasarā ar vīrusiem tika inficēti vismaz 250 000 Mac datori. Tomēr PC (Windows) tiešām saņem daudz vairāk vīrusus nekā Mac datori.
Tas nozīmē, ka labāk tomēr ir saglabāt kādu antivīrusu programmu arī uz Mac datora, lai gan šīs programmatūras ‘’izķer’’ tikai ‘’vieglākos’’ vīrusus un pilnībā nepasargā.
5. bik neatbilstoša bilde, jo Lumiai 1020 ir ne tikai tie daudzie pikseļi, bet arī uz pusi lielāks sensors
muljkjiibas par baterijaam. Kad ir 100%, tad uzlaade tiek paartraukta un baterija netiek lietota, ari laadeesanas laikaa, kompis lieto tiikla energjiju, nevis baterijas, ja ir taada iespeeja (to var baigi viegli paarbaudiit, iznjem kompim bateriju, kad vinjs ir 100% un pie vada, pilniigi nekas nenotiks) Tapeec tiesi turot pie laadeetaaja no vietas 5 gadus, peec tiem 5 gadiem baterija buus ka jauna, bet katru dienu uzlaade, izlaade, neizvilks vairaak par 3 gadiem.
p.s. paardodu savu 7gadiigo aceru. bacha mieriigi tur 4h ;) (jaunam gan bij 5h)
Ir pareizi, bet neporecīzi. Svarīgi, cuik liels sensors jeb matrica, bet paši pikselīši arī ir dažāda lieluma, tie tad arī ietekmē visu to kvalitāti.
7. Tu aizmirsi piebilst to, ka šiem saspiestajiem failiem tiek parakstīti pāri esošie un "izmantojamie" faili! ;) Ja tie tiktu tikai saspiesti, tad sanāk, ka, piemēram, cietā diska ietilpība pēc 3 gadiem būtu samazinājusies par, piemēram, 100mb! ;)
Raksts labs, pluss no manis!
antivirusu nelietoju un nelietoshu vairak arii, tapat kaa bezjedzigo interneta blokeri firewall... kaadreiz kad leitoju gan antivirusu, gna firewall man bija leilaki sudi ar datoru, reali vinsh biezhaak uzkaraas, vinju biezhaka uzhakoja... tagad ja arii te ir kaads virsus man par vinju nosplauties, jo viss iet labi, ja akds uzhakojis, zheel vinja, neko daudz vinsh tapat nedabuus... karoch POFIG! lai tik lauzh!