Liepāja no 1986-2003 gadam2
Kaut Liepāja izmanto vien daļu savas milzīgās ostas iespējas, to apmeklē aizvien vairāk un vairāk kuģu. Īpaši priecē kuģi ar Latvijas karogu mastā.
P.S. 2003. gada vasara.
Kā izrādās, degt var arī vēl zaļojoši koki. Un ugunsdzēsējiem tad koks jāglābj. 2003. gada vasarā Ūliha un Kalēju ielas krustojumā kāds pīpmanis ar savu bekenu aizdedzināja veca vītola dobumu un liesmas izšavās pa cauro stumbru kā pa pārkurinātas krāsns skursteni. Kā teikts dziesmā par ozolu, kas stāsta par brīnišķām ainām, šo to interesantu varētu pastāstīt arī šis vecais vītols ar cauro vidu. Piemēram, kāda izskatījās šī iela gadus simts atpakaļ un kādi ļaudis te slēpušies no lietus. Bet žēl, vītols tik klusē...
Sazin cik gadus pašu pilsētas centru "greznoja" šie pamati- parodija par iekonservētu arhitektūras pieminekli. Nu jau to vietā ir kas cits padomā. Bet blakus tapusi spēļu zāle.
2003. gadā Latvija jau bija NATO jūtīs, taču par savu armijas mugurkaulu- Zemessardzi, valsts aizmirsa. Nevienam nezināmu iemeslu dēļ, zemessargu karaspēka daļas bija nožēlojamā stāvoklī vai atradās armijas vajadzībām absolūti nepiemērotās vietās- bijušos kultūras namos, bērnudārzos utt. Zemessargu transports ne tikai nespētu doties kaujā, tas nespētu aizbraukt līdz tehniskās apskates vietai.
P.S. Vairāk par mūsu militārajām lietām esmu rakstījis te: http://aigarsprusis.blogspot.com/2008/10/igaunija-bruojas-latvija-nek.html un te: http://aigarsprusis.blogspot.com/2008/01/armijai-zirgus.html.Vienīgais, ko piketētāju kamieši vēl nes, izprintēti lozungi, kuri teorētiski aktuāli joprojām, bet faktiski izkatās pēc joka kādā karnevālā.
Liepājas ostā šad tad mēdz nogrimt kāds kuģis. Savā mūža atceros vismaz trīs tādus gadījumus. Pirmo atceros baržu, kas nogrima tajā vietā, kur tagad ir jahtu piestātne. Tad viens paliels kuģis apgāzās kuģu remonta rūpnīcā "Tosmare". Un trešā reize ir šīs te zvejas kuģītis.