Tas notika 1986. g. 26. aprīlī - Černobiļas atomreaktors uzsprāga aiz sevis atstājot postažu un vienu no bīstamākajām lietām pasaulē. Tas atrodas kur kādreiz atradās 4 reaktors. Atrašanās pie tā tikai 300 sekundes uzreiz pēc sprādziena būtu bijusi nāvējoša. Lai arī šodien tā radioaktivitāte ir mazinājusies, atrašanās piet tā ilgāku laiku būtu tāpat nāvējoša.
Katastrofa notika 1:23 nakti, kad notika neveiksmīgs mēģinājums atdzesēt pārkarsušo kodoldegvielu. Pirmais sprādziens pacēla 1000 tonnas smago reaktoru nosedzoši plāksni un atmosfērā nonāca radiācija. Tikai mirkļus vēlāk notika otrais sprādziens, daudz jaudīgāks, kas izārdīja reaktora ēku. Sprādziena rezultātā degoši grafīta stieņi tika izmētāti virs 3. reaktora un apkārt reaktoram.
Ugunsgrēkam izbeidzoties, darbinieki ķērās pie seku likvidēšanas. Betons, pagrabā zem reaktora bija ārkārtīgi karsts un caur to bija izlauzusies lava, kas bija veidota no smiltīm, betona un kodoldegvielas. Masu nosauca par "černobilītiem". Ar kameru izdevās atklāt šo radioaktīvo masu, vairāk nekā 2 m platu un simtiem tonnu smagu, ko nosauca par "ziloņa kāju" tās izskata dēļ.