1993. gadā Gibraltāra valdība pieņēma lemumu par šī dabas parka veidošanu un iekļauj tajā gandrīz 40% no visas Gibraltara teritorijas. Tādējādi parkā ietilpst visa Gibraltāras klints un vairāki nozīmīgi tūrisma objekti, tādi kā, Herkulesa Pīlāri, Svētā Mihaila alas, armijas nocietinājumu komplekss, Mauru pils un citi, kurus mēs šodien apskatīsimies.
Herkulesa pīlāri.
Aiz parka vārtiem nonākam pie otrā apskates objekta tā saucamajiem Herkulesa pīlāriem. Herkulesa pīlāri, kā nosaukums tiek lietots jau no antīkajiem laikiem un šādi tika apzīmētas virsotnes, kuras ieskauj Gibraltāra šaurumu. Par ziemeļu pīlāru Eiropas krastā, tiek uzskatīta Gibraltāra klints, bet par dienvidu pīlāri Āfrikas krastā domas dalās. Vieni uzskata, ka dienvidu pīlāris ir Musas kalns (Djebel al Musa-Džebel al Musa) Marokas teritorijā, bet citi par tādu uzskata Abilas kalnu Seūtas teritorijā (Spāņu valdījumā esošs anklāvs, Āfrikas krastā). Ticamāka tomēr ir pirmā versija, jo Musas kalns ir augstākā virsotme Āfrikas krastā pie šauruma. Tās augstums ir 851 metrs virs jūras līmeņa. Zīmīgi, ka arī šī klinšu kalna nosaukums, līdzīgi kā Gibraltāra nosaukums radies no arābu-berberu karavadoņa Musa ibn Nusaira vārda. Kā jau minēju iepriekš Gibraltāra savu nosaukumu arī ieguvis no arābu-berberu karavadoņa Tarik ibn Zijada, (Djebel al Tarik-Tarika kalns) vārda. Abi šie arābu karotāji spēlēja vadošas lomas Gibraltāra šauruma un tālāk Pirineju pussalas iekarošanā, un arābu valdīšanas laikā par godu viņiem tika nodēvētas šīs abas klintis abpus šaurumam.
No skatu laukuma iespējams redzēt pretējā-Āfrikas krasta kalnu virsotnes tajā skaitā Musas kalnu. Pirms arābu valdīšanas abus kalnus literatūrā dēvē par Herkulesa pīlāriem.Herkulesa pīlāri figurē grieķu un vēlāk arī romiešu mītos par Herāklu, kurš veicis 12 varoņdarbus no kuriem vienā minēts, ka Herkuless sava ceļojuma laikā, šeit atzīmējis tālāko punktu savā maršrutā. Šī vieta antīkajā laikmetā tā arī tika uzskatīta par galējo robežu, jeb pat par pasaules malu. Antīkajā laikmetā ticis lietots izteiciens „nokļūt līdz herkulesa pīlāriem”,kas nozīmēja, sasniegt galēju robežu kādā sfērā.