Tagad pēc Uškalojas torņu apskates varam turpināt ceļojumu un kā jau solīju nedaudz pastāstīšu par Čanti vēsturi, un tā ļaudīm. Pirms pametam šo ļoti interesanto vietu es vēl izmetu nelielu loku pa upes pretējo krastu, no kurienes vēlos uzņemt vēl kādus pāris kadrus.
Čantija (Čanteti).
Pēc Uškalojas torņu apskates mēs turpinām ceļojumu. Mums tagad jāatgriežas Itumkali. Atkal šķērsojam Uškalojas un Kokadojas aulus, un pavisam drīz nonāksim cietoksnī un muzejā, kuri atrodas Itumkali aulā. Pa ceļam turp nedaudz pastāstīšu par šo novadu, kuru vietējie sauc par Čanti, jeb Čanteti. Latviskojot drošivien labāk skanēs Čantija un turpmak to tā arī saukšu.
Čantija patiesībā ir viens no slavenākajiem un zināmākajiem tukhumiem (novadiem) Čečenijā un tam ir visai gara un bagāta vēsture. Par to ka čantieši ir ļoti ievērojami liecina tas, ka lielākā Čečenijas aiza un viena no dižākajām tās upēm ir nosaukta par Čantiargunu.Tātad latviski varētu teikt „Čantiešu Arguna”. Patiesībā kā jau minēju šeit pastāv ir teips, ir tukhums, kuri arī saucās Čanti. Kas ir teipi un tukhumi, un par to struktūru un tradīcijām tagad nerunāšu, jo par to jau stastīju stāsta iepriekšejā daļā: „Šaroargunas aiza un vareno Čečenijas kalnu noslēpumi”, un ja lasītājiem ir interese tad par to tur var arī izlasīt.