Šeit būs daži fakti par Ziemassvēkiem, kurus iespējams tu nezināji. Priecīgus un gaišus jums šos Ziemassvētkus! :)
Fakti par Ziemassvētkiem3
37
1

Autors: Foto: AP/Press Association Images
Dārgākā Ziemassvētku egle pērn tika uzstādīta kādā viesnīcā Abū Dabī- rotājumi izmaksāja 11 miljonus dolāru. Dīvainākais ir tas, ka arābi nemaz nesvin Ziemassvētkus.

Garākā Ziemassvētku egle bijusi 66 metri. Tā bija novietota kādā Sietlas lielveikalā 1950. gadā, kā apgalvo Ginesa rekordu grāmata. Tā bija 212 pēdas augsta un dekorēta ar vairāk kā 3600 lampiņām.
Reklāma

Pēc ANO aplēsēm, pasaulē ir 1,2 miljards bērnu vecumā līdz 18 gadiem. Ja katrā ģimenē ir 2,5 bērni, tas nozīmē, ka Ziemassvētku vecītim Ziemassvētku naktī jāapmeklē 842 miljoni māju, nobraucos 354 miljonus kilometru. Atvēlētais laiks starp katru pieturvietu sanāk 2/10000 no sekundes, kas savukārt nozīmē, ka kamanām jāpārvietojas ar ātrumu 19,5 miljoni kilometru sekundē.

Bolīvijā ir tradīcija uz Ziemassvētku nakts misi nest gaili- tiek uzskatīts, ka gailis bija pirmais dzīvnieks, kas izziņoja Kristus dzimšanu.

Ziemassvētku tradicionālās krāsas ir zaļa, sarkana un zelta. Zaļā simbolizē atdzimšanu un dzīvību, sarkanā- Kristus asinis, bet zelta- gaismu un turīgumu.
Reklāma

Eglītes vidējais augšanas ilgums pirms nonākšanas pārdošanā ir 7 gadi.

Daži teologi uzskata, ka Kristus piedzima nevis 25. decembrī, bet gan kaut kad septembrī starp 6. gadu pirms mūsu ēras un mūsu ēras 30. gadu.

Divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem ir laiks, kad pašķiras visvairāk pāru- tas secināts analizējot privātos ziņojumus Facebook.
Reklāma

Pirmo Ziemassvētku atklātnīti uzzīmēja britu ilustrators Džons Kalkots Horslijs 1843. gadā. Tā tika izdota 1000 kopijās, bet līdz mūsdienām saglabājušās tikai 10.

Kāpēc Ziemeļbriedim Rūdolfam ir sarkans deguns? Visticamāk, tas ir elpošanas ceļu parazītu infekcijas rezultāts- šādu hipotēzi izteikuši norvēģu zinātnieki.