Te būs jautājumi un atbildes par dzīvniekiem & dabu, dažas atbildes tu jau varbūt zināji. Ūn, tas ir mans pirmais raksts tāpēc esiet iecietīgi! :))
jautājumi un atbildes!6
72
2
VAI SLIŅĶI TIEŠĀM IR SLINKI?
Sliņķi nebūt nav slinki dzīvnieki. Drīzāk viņi dzīvo lēni, bet droši. Sliņķu šķietamais slinkums ir ļoti veiksmīga pielāgošanās dzīves videi.
KĀPĒC KAĶI UN SUŅI PLĒŠAS?
Daudzi cilvēki domā, ka suņi un kaķi pēc dabas ir ienaidnieki.Tomēr tā nav, jo ir daudz piemēru ir tam, ka kopā auguši dzīvnieki labi saprotas. Tomēr, sastopoties sunim un kaķim, var sākties cīniņš valodas nesaprašanās dēļ.
Reklāma
KĀPĒC DZEŅIEM NESĀP GALVA?
Dzeņa knābi, iekšējos orgānus un smadzenes pasargā īpašs "prettrieciena materiāls", citādi putns nespētu izturēt paša radītos triecienus- aptuveni 10'000 atsitienus dienā.
KĀPĒC DINOZAURI IZMIRA?
Pirms 66miljoniem gadu dinozauru laikmets beidzās: kāds milzu meteorīts, kura diametrs bija aptuveni 10km, neaptveramā ātrumā no kosmosa ietriecās tagadējās Meksikas teritorijā. Tas radīja plūdus uz visas Zemes, kā arī spēcīgas karstuma vētras un gunsgrēkus, milzīgus putekļu mākoņus un indīgas gāzes, kas, domājams, aptvēra Zemi vairākus mēnešus vai pat gadus. Putekļi aizsedza sauli, tāpēc augi iznīka, nesaņēmuši saules gaismu.
KĀPĒC KAĶI MURRĀ?
Murrāšana ir viena no mājdzīvnieku radītajām noslēpumainajām skaņām. Murrājot kaķi izpauž labsajūtu, bet, piemēram, meža kaķi murrāšanai līdzīgas skaņas rada arī tad, ja viņiem sāp, dažkārt pat īsi pirms nāves.
Reklāma
KĀPĒC BRIEDIM IR RAGI?
Staltbriedim ragi nepieciešami, lai iepatiktos staltbriežu mātītē, jo mātītes izvēlas varenākos un veselīgākos tēviņus, lai pārotos.
KĀPĒC KAĶIM NAKTĪ SPĪD ACIS?
Patiesībā kaķa acis nemaz nespīd. Tās ļoti labi atstaro acī ieejošos gaismas starus.Kaķa acs ir vismaz 6 reizes jutīgāka uz gaismu nekā cilvēka acs.
KĀPĒC LAPAS RUDENĪ MAINA KRĀSU?
Koki ir taupīgi. Pirms lapu nomešanas rudenī tie no lapām aizvada projām nozīmīgākas vielas un uzkrāj tās nākamajam gadam. Ļoti nozīmīgas ir tās vielas, ko koki paši nespēj saražot, piemēram, ķīmiskais elements magnij, ko satur lapu zaļā krāsviela hlorofils. Rudenī tā šķeļas, tāpēc lapas zaudē zaļo krāsu.
Reklāma
KĀ SIKSPĀRŅI ORIENTĒJAS TUMSĀ?
Sikspārņi raida tik augstas skaņas signālus, kādus cilvēka auss nespēj uztvert. Šo ultraskaņas signālu atbalsis dzīvnieki uztver ar lielajām ausīm, bet sikspārņa smadzenes no saņemtās informācija veido apkārtējās vides "attēlu", tāpēc mēdz apgalvot, ka sikspārņi "redz ar ausīm".
VAI VAĻI PROT DZIEDĀT?
Dažas vaļu sugas izdot klakšķošas, rukšķošas, šņācošas skaņas. ar šo skaņu palīdzību vaļi spēj sazināties līdz pat 200km attālumā, jo viņu raidītās skaņas ir ļoti spēcīgas un ūdens vidē labi izplatās.