Ilga un rūpīga darba rezultātā, ko vairāku gadu garumā veica divi amerikāņu žurnālisti – pētnieki, radās iespēja pilnībā apgāzt vēsturnieku priekšstatus par zinātniski tehniskā progresa attīstību. Izrādās, pirmie roboti tika radīti un kalpoja cilvēkiem jau XIX gadsimtā.
Savus pētījumus Pols Ginans (Paul Guinan) un Anina Beneta (Anina Bennett) sāka pagājušā gadsimta 80-tajos gados. Savu pētījumu rezultātā tiem izdevās izveidot vispilnīgāko ilustrēto informāciju par Viktorijas laika robotiem – Robots of the Victorian Era.
Par Viktorijas ēru sauc vairāk nekā 60 gadus ilgu Anglijas karalienes Viktorijas valdīšanas posmu no 1838. līdz 1901. gadam. Šajā laika posmā Lielbritānijas ekonomika piedzīvoja līdz tam laikam neredzētu zinātnes un mākslas izaugsmi. Tieši tad valsts ieguva dominējošo stāvokli industriālajā attīstībā, jūras transportā, kā arī izveidoja lielāko koloniālo impēriju.
Vēsturnieki apstiprina, ka karalienes Viktorijas laikā Anglija kļuva par „pasaules rūpniecības darbnīcu”, ko arī pierāda amerikāņu žurnālistu pētījums.
Pēc ilgstošiem pētījumiem bibliotēkās un privātajās kolekcijās, Ginens un Beneta sameklēja pasaulē pirmo sabiedrībai parādīto robotu – Tvaika Cilvēku (Steam Man), kas bija izveidots vēl 1865. gadā!