Kad pēc ilgāka laika atkal nākas iegriezties kādā pilsētā skatam paveras pavisam citādāka pilsēta. Pamatvērtibas nemainās, bet ir patīkami ieraudzīt jaunu puķu dobi vai ērtu soliņu, kur apsēsties.
Kad pēc ilgāka laika atkal nākas iegriezties kādā pilsētā skatam paveras pavisam citādāka pilsēta. Pamatvērtibas nemainās, bet ir patīkami ieraudzīt jaunu puķu dobi vai ērtu soliņu, kur apsēsties.
17.gs Kandavā, izmantojot vietējā sēravotu sēru un salpetri, ražoja šaujamo pulveri. Bet 1710.gadā pilsētā plosījās mēris, pēc kura pilsētā dzīvi palikuši esot tikai divi amatnieki.
Kārsavas centrā atrodas Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīca, kas celta vairāk kā 70 gadus. 1932.gadā vecās koka baznīcas vietā sāka celt mūra baznīcu, tad 1940.gadā tika pārtraukta un atsākta atkal 1995.gadā. 2003.gadā, īpaši neatkāpjoties no sākotnējās ieceres, dievnams tika pabeigts.
Krāslavā ir Karņicka kalns, kas pēc savas izcelsmes nemaz nav kalns, bet Daugavas ielejas nogāzes daļa. Bet ar šo vietu saistās traģisks stāsts par poļu virsnieka Karņicka un grāfa Plātera meitas Emīlijas nelaimīgo mīlestību. Abi nelaimīgie mīlētāji nolemj izdarīt pašnāvību – virsnieks nošaujas, bet meiteni pēdējā brīdī izglābj kalpone, neļaujot tai izlēkt pa pils logu.
Visi zin, ka Kuldīgā apskatāms platākais ūdenskritums Eiropā- Ventas rumba. Bet šeit apskatāms arī Latvijas augstākais ūdenskritums- Alekšupītes ūdenskritums, kas ir 4,15m augsts un 8m plats.
Ķegumā atrodas ne tikai vecākā Daugavas hidroelektrostacija, bet arī Krusta kalns. Ne tuvu tik iespaidīgs kā Lietuvā, bet tomēr ar tieksmi paplašināties. Pirmais un centrālais krusts tika uzstādīts 1997.gadā.
Lielvārdē apskatāmā Uldevena koka pils ir 12.gs senlatviešu pils atveidojums, kas balstoties uz arheoloģisko izrakumu materiāliem ir versija par Lielvārdes novada virsaiša Uldevens rezidenci.
Liepājas teātris dibināts 1907.gadā un ir vecākais joprojām pastāvošais profesionālais teātris. Un teātrim ir pašam savs spoks- Baltā dāma, kura sargā sargā teātra dvēseli un teātra apmeklētājus.
Līgatnes iedzīvotājiem ir pašiem savs Lustūzis. Savu nosaukumu šī smilšakmens klints ieguvusi pateicoties virsotnes nojumei- lustūzītim, kur senāk pulcējās pūtēji. Bez tam šajā klintī ir daudz alu, kur ir iedzīvotāji ierīkojuši pagrabus, pat vairākos stāvos.
Limbažu vietā senos laikos atradusies līvu pils Lemesele vai Lembsele. Daudzajos karos starp poļiem, zviedriem un krieviem pilsēta ne vienreiz vien tik izlaupīta un nodedzināta. Bet kad Zviedrijas karalis Gustavs II Ādolfs ieņēma Rīgu, atzinībā par varonīgo aizstāvēšanos Limbaži tika uzdāvināti Rīgai.
Pēc neatkarības atgūšanas sākās arī pārmaiņas Līvānos. Padomju laika mantojums – lielie rūpniecības uzņēmumi viens pēc otra tika slēgti. Pagājušā gadsimta 90. gados pilsētai pat piedēvēja bēdīgo bezdarbnieku galvaspilsētas titulu.
Pats esmu no Lielvārdes. Kādēļ tev ir bilde ar Ķeguma dzelzceļa bildi ja runa iet par HES? Un arī par Lielvārdi... runa iet par uldevena pili, bet bildē redams, ka tās ir lielvārdes pilsdrupas. P.s uldavena pils visa ir no koka, bet pilsdrupas no akmens.
Bet raksts labs! Man patika. Par to tev arī +.