Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
572

Šis tas interesants saistībā ar 2. pasaules karu. Lai arī tas bija līdz šim postošākais kars 6 gadu garumā, ko daudzi nepārdzīvoja, neskatoties uz to dzīve turpinās un kara sekas vēl izjutīs ilgi. Varbūt zemāk minētie ir sīkumi, bet pat tādās lietās izpaužas kara sekas.

Piepūscaronamā armija2... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
1.

Piepūšamā armija

2. pasaules kara laikā tika izmantotas neīstas lidmašīnas, tanki, lielceļi un pat tilti. Tos radīja profesionāli mākslinieki, filmu producenti zinātnieki un skulptori. Iespējams, ka tas ir izglābis daudzu cilvēku dzīvību

Izkrāsotais ciematsZalipie... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
2.

Izkrāsotais ciemats

Zalipie ciematā Polijā visas mājas ir izkrāsotas ar puķēm. Tradīcija uzkrāsot puķes esot sākusies jau pirms 100 gadiem, bet 1948. g. tika izsludināts konkurss par skaistāko māju. Tas bija kā līdzeklis, lai psiholoģiski atgūtos pēc kara, bet tagad ciematā pilnīgi visas būves ir noklātas ar puķainiem ornamentiem

Narkomāns HitlersHitlers... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
3.

Narkomāns Hitlers

Hitlers ikdienu lietoja kokaīnu un oksikodīnu. Viņa ārstam, kas veica injekcijas, nebija pat ļauts apmeklēt sava brāļa bēres, jo viņš būtu bijis prom 2 dienas. Sabiedrotie bombardēja arī zāļu ražotnes, kas nozīmēja, ka kara pēdējās dienās Hitlers cieta arī no "lomkām", jo narkotiku piegāde bija izsīkusi

SkicesViktors Lundijs jauns... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
4.

Skices

Viktors Lundijs, jauns arhitektūras students, arī kara laikā kā kareivis turpināja nodarboties ar zīmēšanu. 2009. g. viņš ziedoja savas 8 skiču burtnīcas Kongresa bibliotēkai. Tās bija uzskatāmas vizuālās dienasgrāmatas par kara laikā piedzīvoto

Kara laika produktsPietro... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
5.

Kara laika produkts

Pietro Ferrero nevarēja piegādāt tik daudz šokolādes kā gribētos, bet izdomāja, ka varētu šokolādi sajaukt ar lazdu riekstiem, kuru bija krietni vairāk nekā šokolādes. Taču joprojām tas visiem patīk.

Grēku nožēloscaronanaJapāņu... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
6.

Grēku nožēlošana

Japāņu kara laika pilots Nobuo Fujita veica Brūkingas apkārtņu bombardēšanu. Pēc kara viņš ļoti nožēloja izdarīto un 1962. g. ieradās pilsētā, lai lūgtu piedošanu. Viņš bija gatavs izdarīt pašnāvību, ja nesaņems piedošanu, bet vietējie iedzīvotāji viņu uzņēma ļoti silti un 1997. g. pēc viņa nāves iecēla Nobuo goda pilsoņa kārtā.

Kļuva par vīrietiLai ebrejs... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
7.

Kļuva par vīrieti

Lai ebrejs varētu kļūt par vīrieti, viņam 13 gadu vecumā ir jāpiedalās bar mitzvah ceremonijā, bet Israels Kristals, vecākais Aušvicu pārdzīvojušais cilvēks, šo ceremoniju veica 113 gadu vecumā 2016. g. septembrī. 

SkūpstsLai arī cik kaislīga... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
8.

Skūpsts

Lai arī cik kaislīga neliktos šī bilde, tas ir skūpsts starp pilnīgiem svešiniekiem. Kāds jūrnieks Taimskvērā vienkārši nevarēja valdīt savu sajūsmu par 2. pasaules kara beigām. Skūpstā iesaistītā sieviete par šīs bildes eksistenci nezināja veselus 20 gadus

Pēdējais kara virsaitisDžo... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
9.

Pēdējais kara virsaitis

Džo Medicins Krovs kļuva par savas Krovu cilts virsaiti, jo kara laikā izdarīja lietas, kas viņu par to kvalificē. Pieskārās ienaidniekam, to nenogalinot, atņēma ienaidnieka ieroci, uzvarēja kaujā un nozaga ienaidnieka zirgu. Kara laikā viņš vienmēr nesāja kara ķermeņa krāsojumu zem amerikāņu karavīra uniformas.

Atpūtas namsSagūstītie... Autors: Lestets Vai tu zināji, ka...
10.

Atpūtas nams

Sagūstītie augsta ranga vācu virsnieki tika izmitināti tādā kā atpūtas namā, kur viņi varēja brīvi rīkoties un viņiem bija pat kalpi. Lieki teikt, ka viss tika noklausīts un tādā veidā tika iegūta nenovērtējama informācija. 

1
572

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [16]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 28.01.18 19:52
 
15
0

3. ir pretīgi meli, ko izgudrojusi (izspiedusi no rektālā cauruma) un izplatījusi ienaidnieka melu mašinērija, kas, starp citu, ļoti aktīvi darbojas vēl arī mūsdienās.

spoku dienas joks

ThatGrumpyGuy avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Spoks
  ThatGrumpyGuy 28.01.18 21:28
 
12
0

Par piepūšamo armiju vēl diez gan līdzīgs stāsts. Vācieši bija uztaisījuši viltus skrejceļu ar it kā tam piederošām būvēm un visu pārējo tehniku. Atlidoja britu bumbvedēji un uz tieši tā lidlauka nometa koka bumbu butaforijas, lai pretinieks saprastu, ka zina, ka tas ir fake   kaut kur gan jau info par to var atrast. Ja kādam interesē, varbūt varu rakstu uzcept

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 28.01.18 19:28
 
5
1

atbildot uz rasiks komentāru " Par izkrāsoto Polijas ciematu  bij... "

Pagajušo gadu  biju Zalepia, ticēju visiem aprakstiem un reklāmām. Ciems atrodas dziļā "čuhņā", ar grūtībām atradu, rezultātā dziļa vilšanās. Protams uz gandrīz katras mājas kaut kas uzzīmēts, sevišķi izteiksmīgas ir suņu būdas (aptuveni divas) un akas, ja vēlies redzēt aptuveni piecas mājas ar kaut kādiem ornamentiem, kuri nemaz nav tādi, ka rāda tūrisma ceļvežos, tad droši vari doties uz turieni, bet rēķinies, ka zaudēsi vienu dienu, bet visiem varēsi stāstīt es tur biju. Mans vērtējums nav vērts tērēt laiku un naudu, lai apmeklētu Zalepia, Polijā ir daudz citu vietu, kuras vajadzētu apmeklēt. Reklāma dara savu, bet es arī uz to iekritu.  

anice avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  anice 23.04.18 09:04
 
2
0

Pēckara grūtības ir joprojām izjūtamas.

No kara neatgriezās daudz jo daudz vīriešu. Sievietes pierada visu darīt pašas - jo citas izejas nebija, turklāt arī propaganda slavināja sievietes-traktoristes un sievietes-sliežu licējas -, un vīriešu deficīta laikos pierada pieņemt jebkādu vīrieša izstrādājumu, vismaz kaut kāds vīrietis, jo visām tikpat nepietika. Un šis attieksmes un rīcības modelis neizbēgami tika nodots nākamajām meitu un dēlu paaudzēm. Vēl šodien Latvijā dominē attieksme "jāpiecieš jebkāds lubraks, ka tik vīrietis", "sievietei jāvar viss" "sievietei jābūt stiprai un gudrai" un tamlīdzīgi, lai gan dzimumu proporcija sen jau izlīdzinājusies. 

Ja neticat, palasiet "cālis.lv" tēmas "mans vīrs tikai tup dīvānā pie TV ar alus pudeli, man vienai viss jādara", kurās lielākā komentētāju daļa pamāca, kā ar to sadzīvot un kā jāiedvesmo vīrietis lieliem varoņdarbiem. (Ha, baigi viņiem vajag tos varoņdarbus, ja sieviete nodrošina ērtu dzīvi, nomaksātus rēķinus un savāktus bērnus - jo viņai pirmajai pieriebjas neizdarītais un nenokārtotais). 

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vecīša cepure
  Drakonvīrs 28.01.18 12:17  
 
2
0

Labs raksts  +

Anonīms
Anonīms 13.02.18 00:27
 
1
0

Nav neviena dokumentēta pierādījuma ka Hitlers būtu bijis narkomāns, bet no propogandas avotiem ir dzirdētas neiedomājamas lietas.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 28.01.18 19:15
 
1
0

Interesanti    

rasiks avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa JolkaMedaļa Deputāts
  rasiks 28.01.18 15:26
 
1
0

Par izkrāsoto Polijas ciematu  bija raksts arī spokos, kur var atrast papildinformāciju 

http://spoki.tvnet.lv/tribine/Mazais-pukainais-Polijas-ciematins/859333/1/2

SAMSS avatars
Medaļa Paciņa no ZiemeļpolaMedaļa RainisMedaļa Priecīgus Līgo!
  SAMSS 28.01.18 14:33
 
1
0

  

Ivars Briņķis avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Recidīvists
  Ivars Briņķis 28.01.18 13:23
 
1
0

  

zackgreen924 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  zackgreen924 28.01.18 13:22
 
1
0

   

deadwontmiss avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa LiterātsMedaļa Dienas joks
  deadwontmiss 11.02.18 22:56
 
0
0

Labs, vēl.

Novirziens avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Intelektuālis
  Novirziens 11.02.18 20:32  
 
0
0
atbildot uz ... komentāru " hitlers lietoja amfetamīnu.Un kamēr tas... "

Hitlers zaudēja, jo viņam nebija vairs ko iekarot.🌚
Anonīms
... 11.02.18 02:34  
 
0
0
hitlers lietoja amfetamīnu.Un kamēr tas vien viņam bija,bija arī uzvaras.Tikai kad sabombardēja farmācijas fabrikas un amfetamīns izbeidzās tad sākās zaudējumi.Un rezultātā hitlers zaudēja karu.toties staļins pīpēja kreku no pīpītes un viņam tas neizbeidzās,tamdēļ ar vinnēja.
Anonīms
Meli 28.01.18 21:28  
 
1
1
To ka Hitlers bija nariks izdomāja sarkanie fašisti!!!
Anonīms
Anonīms 29.01.18 01:00
 
0
1

atbildot uz ĢenerālisHansijs komentāru " 3. ir pretīgi i, ko izgudrojusi (izs... "

Beidz tak cepties par sev nezinamo .Adolfits bija kartigs nariks , pats shamejam piegadaju mantu...