local-stats-pixel

Vai patiešām esam visēdāji?9

32 1

Lai gan daži vēsturnieki un antropologi saka, ka cilvēks vēsturiski ir visēdājs, mūsu anatomiskā uzbūve - zobi, žokļi un gremošanas sistēma dod priekšroku augu bāzes uzturam. Amerikas Dietologu asociācija atzīmē, ka "lielāko vēstures daļu cilvēce pārsvarā pārtika no vegānu vai gandrīz veģetāra uztura."


Un liela daļa pasaules joprojām pārtiek uz augu valsts balstīta uztura. Pat rūpnieciski visattīstītākajās valstīs, mīlas dēka ar gaļu ir mazāk nekā simts gadus veca. Tā sākās ar ledusskapi un divdesmitā gadsimta kapitālisma sabiedrību. Bet pat ar divdesmito gadsimtu, cilvēka ķermenis nav pielāgojies gaļas ēšanai. Zviedru zinātnieks Karls fon Linne sacīja: "Cilvēka ķermeņa struktūra, ārējā un iekšējā, salīdzinājumā ar citiem dzīvniekiem, liecina, ka sulīgi augļi un dārzeņi veido mūsu dabisko pārtiku."

Reklāma
Reklāma
32 1 9 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 9

0/2000

Iespējams, ka autors ir paķēris kaut kādu rakstu, kurš ir izrauts no konteksta.

6 miljonus gadus evolūcijas ceļā pirmā asingrupa cilvēkiem bija 0 jeb mednieku asinsgrupa. Jo agrāk bija vācēji, pārtika no gaļas. Cilvēki sekoja dzīvnieku bariem, mājas nebija. Līdz pat 18.gs ASV indiāņi tā dzīvoja, jo ASV graudaugi nebija populāri, dzīvoja pārvietojamās jurtās, utt. Šodien to vislabāk ir redzēt Mongolijā, kur dzīvo jurtās, apkārt zvēru bars un tā paiet visa dzīve.

Apmēram pirms 10000 gadiem cilvēks iemācījās kultivēt graudaugus, zāļbarību, parādījās A asinsgrupa. Sāka būvēt mājas, jo graudaugus varēja audzēt blakus mājai.

apmēram pirms 7000 gadiem parādījās B asins grupa. Radās asins sastāvam samaisoties ar O un A grupu, jo sāka pieradināt mājdzīvniekus, ieguva pienu un tā produktus, utt. parādījās ēdamās saknes.

un tikai pirms 200 gadiem parādījās AB grupa, kas ir miksējums no visa iepriekšējā kopā, jo sākās pilsētu ēra.

Pačamdi žokli un padomā, kāpēc mutē ir 32 zobi. gandrīz 6 miljonus gadus vajadzēja, lai dzerokļi un gudrības zobi sakošļātu gaļu, tagad principā var iztikt arī ar 4 priekšzobiem, lai kā kroļiki un žurkas sagrauztu zāļbarību, graudus, caur salmiņu smūtijus sūktu, utt. Daudziem gudrības zobi tiek izoperēti, jo nav nepieciešamība pēc tiem, vai pat vēl trakāk - mutē vienkārši nav vietas. Pie tam, ja nav 0 asins grupa, pārējiem šī problēma ir ļoti aktuāla. Tikai apmēram pirms 500000 gadiem cilvēki iemācījās iegūt uguni, tātad, jēlu gaļu ēda 5,5mio gadus.

Cilvēki (cik nu viņi bija attīstīti pirms tam) 6 mio gadus ēda gaļu, veģetārisms uz tā fona ir pamperos un nav vecāks par 10000 gadiem. Tāpēc arī aziāti, indieši un tas viss rajons ir maziņi augumā tievi, utt, jo pārtiek no veģetāra ēdiena. Liellopus neēd, jo ir svēti, cūkas neēd, jo ir netīras, paliek zivis, putni, tārpi, un citi proteīna avoti.

Un starp citu, lasītis un forole ir garšīga tieši svaiga. man draugi vienmēr prasa, lai noķeru kādu dīķī, maliet papeldinu tīrā ūdenī, un filejā aiziet viss uz urrā, un pat priecājas, ka mazliet pēc dīķa ir piegarša. Man dīķī foreles pārtiek no odu kāpuriem, tāpēc fileja ir balti pelēcīga. Arī lasim, kurš ķerts jūrā nevis audzētavā, fileja ir rozīgi balta.

Manā ieskatā veģetārisms ir ārstēšanās kurss ar vēlmi pavilkt dzīvību par dažiem gadiem. Visi mēs esam zīdītāji, un pārtiekam no tā, ko varam pārstrādāt, lai mūsu organisms iegūtu nepieciešamo enerģiju. Ne jau pats cilvēks nosaka, ko tas ēdīs, bet gan organisma vajadzība pēc barības vielām. Cik mēs zinām, tad bomži pārtiek arī no vecas gaļas, atkritumiem, utt, katru dienu pālī, un dzīvo kā meža zvēri. Paskatieties filmu Krokodils Dandijs - aborigēni ēd tārpus, kukaiņus, putnus, zivis, saknes, ik pa laikam visu noskalo ar kaut kādu šmigu vai aliņu, tikai kaut kā nekur neredzam labības laukus. Viņi ir veģetārieši - kad nevar noķert zivis vai nomedīt gaļu.

Bērniem līdz 18 gadiem obligāti ir jādod salīdzsvarots uzturs, kurā ir viss - gan gaļa, gan zivis, gan zāļbarība. Ja kāds vecāks ir veģetārists, tad tāpat kā homīši, savus uzskatus patur pie sevis - līdz šim ir bijis tikai praids, bet izskatās, ka drīz arī veģetārieši ies pa ielām un kladzinās savus uzskatus. Kad bērns būs pilngadīgs, tad pats lai arī pieņem savus uzskatus, un var kļūt par ko grib, un citiem ir jāciena šī cilvēka izvēle, lai kāda arī tā būtu (no sērijas - p.i.ss sevi un savu veselību kā gribi), bet nebāzies virsū citiem, ka tā ir labāka, citas ir sliktākas utt. Katrs izvēlas ko grib, ja kāds uzbāžas ar kaut ko, tad tas pārstāv kādu sektu, bet pie mums ir izvēles brīvība.

9 0 atbildēt

Man garšo jēla,svaiga gaļa! arī zivis,varu svaigas ēst!

4 0 atbildēt

Zālēdāji: ir gara aklā zarna.

Plēsēji: ir īsa aklā zarna.

Cilvēki: ir īsa aklā zarna.

 

Zālēdāji: kuņģī ir vairāki nodalījumi, kādā no tiem dzīvo baktērijas, kas sašķeļ celulozi.

Gaļēdāji: viens kuņģa nodalījums, nav celulozi šķeļošo baktēriju.

Cilvēki: viens kuņģa nodalījums, nav celulozi šķeļošo baktēriju.

 

Zālēdāji: zobi, ēdot cieto augu valsts barību, ātri nodilst, tāpēc aug visu dzīvi.

Gaļēdāji: ir piena zobi un īstie zobi, kas kalpo visu dzīvi.

Cilvēki: ir piena zobi un īstie zobi, kas kalpo visu dzīvi (nu labi, ir vēl arī protēzes).

 

Katrs var atrast faktus, kas pamato viņa viedokli. Starp citu, cilvēku evolūcijas pētnieki ir izteikuši hipotēzi, ka cilvēku smadzeņu apjoms strauji palielinājās, kad viņi iemācījās termiski apstrādāt gaļu, tā mazāk enerģijas tērējot gremošanai.

3 0 atbildēt

Veģitārieši un vegāni ir tas pats kas jehovas liecinieki... Par daudz uzbāžās...

1 1 atbildēt
Pff,man ari garšo gaļa,tas nenozime ka nevar aizdomaties par tadam lietam,vai mes tiesam bijam raditi ka gaļedaji.
0 0 atbildēt