Spoki.lv Šis rakts ir pilns ar faktiem par Faraona Tutenhamona lāstu un to lielakajiem nosēpumiem, ceru ka arī noderes dzīve vai macības. Zinu ka parak gari , bet pacenšāties izlasit līdz galam.
Vai faraons kļuva par lāstu?12
116
2
Par šo fenomenu jau sen strīdas zinātnieki. Turklāt šī lasta esamības piekritēju argumenti ņem virsroku. Piecdesmit septiņus gadus vecais lords Karnar vons, kaislīgs arheoloģijas cienītājs, bija pazīstams kā spilgts faraona Tutanhamona kapeņu esamības piekritējs. Kad 1922. gada sākumāviņš Eģiptē, lai atrastu faraona kapenes, speciālisti brīdināja viņu par saindēšanās briesmām. Tāču lords pret to attiecas nenopietni. Viens no ta laika pazīstamākajiem okultistiem lords Hamons nosūtīja Karnarvonam telegrammu Lord nesāciet izrakumu.Jūs apdraud nezināmas briesmas. Nenosakāma slimība. No tāsnevar izārstēties.Ēģiptē Jums uzglūn nave. Karnarvons saņēma telegrammu un kļuva domīgs. Viņš pajautāja diviem gaišreģiem, kur atrodas pie viņa katram gadījuma, vai viņa meklējumi gūs panākumus un vai viņam nedraud nēve, Bet, neņemot vērā drūmās zīmes, viņš savā fanātiskajā trauksmē nesāa svārstīties.
1923.gada 17. februāri lords Karnarvons kopā ar savu partneri amerikāni Hovardu Kārteru iekļuva Tutenhamona kapenēs. Tur viņi atklāja milzu bagātības zeltu, dārgakmeņus, milzīgas pērles. Zārks ,kura atradās mūmija, sastāvēja no milzīgiem zelta gabaliem. Pēc aculiecinieku liecībam, virs kapenēm karājās plāksne ar uzraktu Nāve sasniegs katru, kurš traucēs faraona miegu. Ar laiku plāksne pazuda. Ta nav atrasta līdz šim laikam. Divus mēnešus pec izrakumiem faraona kapenēs lords Karnarvons bez kāda iemesla sāka justies slikti.
Reklāma
Kad viņa dēls ieradās Kaira Continental viesbīcā kur bija apmeties Karnarvons , lords jau bija bez samaņas. Tajā paša naktī viņš nomira. Jaunais lords atcerējas Tajā brīdī , kad nomira tēvs, Kaira nodzisa viss apgaismojums, mes aizdzedzām sveces noskatījām lūgšanu. Karnavona nāves naktī viņa suns dzimtas pilī Anglija pēksņi sāka gaudot un drīz nomira. Bet Karnarvona nēve bija tikai oda kodiens , salīdzinot ar to, kas notika vēlāk. Sākās vesela naves gadījuma sērija. Taja pašā Continental viesnīcā trīs dienas pēc lorda nāves nomira viens no kapeņu izrakumu grupas locekļiem amerikāņu arheologs Arturs Maks.
Viņš iegrima komatozā stāvoklī, pirms ārsti varēja viņam palīdzēt. Eģiptologs Džordžs ģolds, Karnarvona draugs , tulīt ieradās Kaira. Vispirms viņs izpētīja faraona kapu. Nākamajma diena viņam sacēlas temperatūra un pēc 12 stundam viņs nomira. Radiologs Aribalds Reids, kurš bija veicis faraona mūmjas rentgena uzņēmumus, saslima un tika nekavējoties aizvest uz Angliju. Dažas dienas vēlāk ari viņš šķīrās no dzīves. Karnarvons personiskais sektors Ričards Betels ekspedīcijas laikā tika atrasts miris sava gultā .
Tika pieņemts , kaviņam apstājusies sirds. Angļu rūpnieks Džoelu Vudu pirmo aicināja aplūkot kapenes. Pēc neilga laika viņš neizturējis neparasto augstu temperatūras kapumu, nomira. Turpmāka sešu gadu laikā, kamēr Tutanhamona kapenēs nenorisinājās tālākie pētījumi, nomira 12 ar izrakumiem saistiti cilvēki. Pēc Septiņiem gadiem vairs tikai divi ekspedīcijas dalībnieki bija palikuši dzīvi. Divdesmit divi bija miruši.