''Panther Ausf A Sd.Kfz.171 '' , vidēja lieluma tanks ir apskatāms Vācijas tanku muzejā ''Deutsches Panzermuseum'' Minsterē.
'' V Panther Tank Ausf. A Medium Sd.Kfz.171 '' , atrodas Francijā, Samūras tanku muzejā.
''Panther Ausf A Sd.Kfz.171 '' , vidēja lieluma tanks ir apskatāms Vācijas tanku muzejā ''Deutsches Panzermuseum'' Minsterē.
'' V Panther Tank Ausf. A Medium Sd.Kfz.171 '' , atrodas Francijā, Samūras tanku muzejā.
''Tiger I Ausf. E panzerkampfwagen VI '' , smagais tanks, atrodas tajā pašā Francijas tanku muzejā kur iepriekšējie.
Šis bija pirmais ''Tiger'' tanks kuru savāca britu vai ASV spēki Otrajā Pasaules karā Tunisijas kampaņas laikā. Starp 1943. gada 22. martu un 16.aprīli. Tas tika sašauts pēc tam kad bija neitralizējis divus Čērčila tankus, bet kāds cits tanks to bija sašāvis tā, ka lādiņš bija iestrēdzis starp torni un korpusu nespējot caursist biezās bruņas. Bojājums joprojām ir redzams uz tanka virsbūves priekšējās plāksnes pie torņa grozīšanas mehānisma. Apkalpe tanku pameta, bet pretinieki tanku uzgāja tikai nākamajā dienā un atjaunoja izmantojot cita tanka detaļas.
Vēlāk 1943. gada oktobrī tanku nosūtija uz Tanku tehnoloģiju skolu, lai to tuvāk izpētītu un izvērtētu. 1944. gada novembrī tanku demonstrēja ''Mājas sargu'' parādē
Tendence radīt lielāku un jaudīgāku tanku ir universāla, bet rezultāti ne vienmēr ir iespaidīgi. Šis tanks svēra 45 tonnas un tika izstrādāts 1941. gada maijā. Tanku izstrādāja Dr. Porsche un Henschel&Co. Pirmais prototips tika veidots pēc Henheļa dizaina. Izrādijās, ka tas bija daudz praktiskāks un ražošana sākās 1942. gada jūlijā. Laika gaitā specifikācija mainijās un tanka svars palielinājās uz 57 tonnām un uz tanka tika uzlikts 88mm KwK 36 lielgabals, kurš slēpās aiz līdz pat 110mm biezām bruņām. Tā bija briesmīga kombinācija, bet lielgabals bija ļoti efektīvs un ekstrēmi precīzs. Vienīgi bruņas bija pierādijums tam, ka viss no tuva rādiusa ir iznīcināms. Bet tas vēl nebija viss kas bija mainijies tanka konstrukcijā. Tīģeris bija kļuvis plašāks un tam bija mīnusi kad to pārveda uz vilciena sastāva. Ķēdes un riteņi mēdza aplipt ar dubļiem vai arī aukstā laikā uz tiem veidojās ledus. Tas bija viens no iemesliem kas lika tankam stāvēt uz vietas pretējā gadijumā dzinējs ātri vien tiktu nokauts. Dzinējam bija šķebinošs niķis salūzt, bet ātrumkārba pie lielas slodzes varēja izjukt un ja tas notika apkalpei vajadzēja nocelt tankam torni, jo citādāk kārbu nebija iespējams salabot.
Attiecībā uz visiem kas domāja, ka Tīģeris ir iespaidīgs tanks, tā darbību varēja redzēt Krievijā, Tunisijā, Sicīlijā, Itālijā un pat ziemeļaustrumu Eiropā. Kopsummā tika saražoti tikai 1354 tanki. Tīģera tanki bija bieds visām sabiedroto tanku ekipāžām kas deva Tanku divīzijām ievērojamu psiholoģisko priekšrocību. Godīgi sakot lielākā daļa Tiger tanku salūza dēļ mehāniskajām kļūmēm ražošanā nevis reālās kaujas laikā.
Pirmo Panteras tanka prototipu izgatavoja M.A.N. rūpnīca Nirnbergā 1942. gada septembrī, bet ražošana sākās 1943. gada janvārī. Attēlā redzamais tanks atrodas Bovingtonas tanku muzejā.
Panther tankam nebija tik biezas bruņas kā arī tas nebija tik stipri bruņots kā piemēram Tīģeris ''Tiger'' , bet iespējams tam bija līdzsvarotāks dizains. Pantera bija viens no ātrākajiem tankiem ar vislabāko manevrētspēju un aprīkots ar visprecīzāko lielgabalu. Bet šim tankam bija viens niķis tieksme aizdegties brīdī kad dzinējs sāk šaut liesmas no izplūdes lūkām.
Šis Pantēras tanks tika atrasts daļēji pabeigtā stāvoklī vēl uz ražošanas konveijera pēc Vācijas padošanās. Vēlāk to pabeidza salikt REME karavīri. Kamuflāžas krāsojums ir līdzīgs tam kādu krāsoja uz tankiem kad tie pameta rūpnīcu kara pēdējos mēnešos.
Tiger II vai Konigstiger , atrodas tanku muzejā Bovingtonā.
Panzer II , atrodas tanku muzejā Bovingtonā.
Panzer III , atrodas tanku muzejā Bovingtonā.
''King Tiger II Ausf. B'' , atrodas Francijā Samūras tanku muzejā.
Jā. Tiešām žēl, ka vācieši krievus neuzvarēja. Labāk es būtu bļāvis heil Hittler, nekā dzīvojis zem tām tumsoņām krieviem...
Žēl, ka Vācija karu neuzvarēja.. Maitām, krieviem pa lielu ziema gadijās..
Attšķiribā no Hitlera, viņš nevienu neveda uz sibiriju, tikai tāpēc, ka bija pārtikuši saminieki, vai ari izglitoti cilvēki. SITISIM TOS UTAINOS
Lūk lielisks pierādījums tam, ka, kaut arī tīģeris bija smags, ar mehāniskām kļūmēm utt. , ja ir spējīgs komandieris, ar dzelzs pautiem, tad pat IS nestāv līdzi!
a kur mūsu pašu tanciņi no Pienavas?
Šeit.....https://www.youtube.com/watch?v=6o9Vcz7jDLM
P.S. ak velns, nepārlasīju virsrakstu
Es nezinu vai tas ir deļ kara vai ka bet vacieši tak gandriz visu ražo mašinas visādus lidzekļus un ta medicina cik visi saka un policija utt kamer krievija ...