Sakarā ar vasarām, kuras paliek aizvien karstākas un cilvēkiem, kuri valkā aizvien mazāk apģērba ir pienācis laiks, lai ienirtu vēsturē un uzzinātu interesantus faktus par šortiem!
Tas, ko Tu nezināji par šortiem!11
Amerikā un Eiropā 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā šortus nēsāja tikai mazi zēni. Pieauguši vīrieši tos nekad nenēsāja, jo nevēlējās izskatīties bērnišķīgi. Tikai pēc Otrā pasaules kara, kad miljoni vīriešu tika nosūtīti uz tropiskiem apgabaliem šorti tika pieņemti un netika vairs uzskatīti par bērnišķīgiem arī pieaugušo vīriešu aprindās.
Pirms Pirmā pasaules kara sievietes varēja tikt arestētas par braukšanu ar automašīnu bez vīrieša tām blakus, tieši tāpat, kā par šortu nēsāšanu. 20. gadsimta pirmajā pusē daudzas ASV pilsētas aizliedza šortus. Piemēram viena no pilsētām šortus aizliedza ar šādu saukli ''Šī ir eleganta un izsmalcināta pilsēta, nevis pludmale''. Šī iemesla dēļ, kāda meitene, kura pastaigājās šortus varēja izraisīt autoavāriju, jo visa uzmanība tika pievērsta viņām.
Tas viss turpinājās līdz 1932. gadam, kad tenisa zvaigzne Alice Marble sāka spēļu laikā nēsāt kleitas vietā šortus. Šī viņas rīcība šokēja tenisa pasauli un padarīja šortus par modes lietu.
1940. un 1950. gados šorti kļuva aizvien īsāki. To popularizēja pin-up meitenes, viena no populārākajām bija Betija Grabla. Vēlāk arī Merilina Monro noteica lielu lēcienu īso šortu uzvaras gājienā.
Viena no visu laiku iemīļotākajām aktrisēm Odrija Hepbērna parādīja pasaulei, ka šorti var arī būt, kā labs elements pie zolīda izskata. 1954. gadā filmas ''Sabrina'' pirmizrādes laikā viņa bija apģērbusi šortus ar augstu jostas vietu un publika bija sajūsmā.
Britu modes dizanere Mērija Kvanta ir palikusi modes industrijas vēsturē, kā sieviete, kura pārvērta ''īsās bikses'' ''karstajās biksēs''. Šāda veida šorti kopā ar mini svārkiem kļuva par simbola vienā no ''Šūpojošās Londonas'' scēnām.
1970. gadi bija laiks, kurš deva pasaulei šortu veidu, kurš parasti tika veidots mājās no džinsa biksēm, vienkārši tām nogriežot nost galus.
1980. gados milzīgu popularitāti ieguva tā sauktie ''delfīn-šorti''. Tie savu nosaukumu ieguva pateicoties to izskatam no sāna, kurš atgādina delfīna asti. Tie kļuva par populārāko izvēli sporta zāles apmeklētāju vidū (daiļā dzimuma protams).
Spilgti šorti kļuva populāri Bermudā, kur vīrieši tos nēsāja, kā formālu apģērbu kopā ar zeķēm, kuras sniedzās līdz ceļgaliem. Šī tradīcija aizsākās 20. gadsimtā, kad Britu armijas oficieri uzskatīja par nepanesamu garu bikšu nēsāšanu, Bermudas karstajā klimatā.
Mūsdienās šortus bieži lieto sportisku aktivitāšu laikā. Cilvēki tos lieto spēlējot basketbolu vai futbolu visā pasaulē. Šorti savu popularitāti ir ieguvuši pateicoties maksimālajai brīvības sajūtai, kuru tie dod.