PIe alus kausa radies joks ir kļuvis par otru pārdotāko grāmatu pasaulē. Ja kāds sasniegums nav Ginesa rekordu grāmatā, tad tas nav īsts sasniegums, par ko nav vērts iespringt. Tā ir mēraukla spējām un arī stulbībai. Ne jau visi rekordi būs par to, kurš ātrāk un tālāk aizskrēja vai aizmeta šķēpu. Grāmatā ir iekļauti cilvēki ar lielāko gumijas pīlīšu kolekciju un visvairāk apēstajiem Bigmakiem. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka daži rekordi, ja vien tie būtu ar letālu iznākumu, varētu iegūt arī Darvina balvu. Piemēram, aizrijoties ar siekalām veicot ilgākā skūpsta rekorda uzstādīšanu. Izklausās ironiski, bet ir rekordi, kurus nevajag mēģināt atkārtot, jo tas ir bīstami dzīvībai.
Šos rekordus tu nevēlies pārspēt28
2006.g. 12. martā Matt Suter, 19-gadīgs students Missūri, bija ciemos pie vecāsmātes. Viņš atradās vecāsmātes treilerī, kad tornado to sasniedza. Viņš izdzirdēja stipru vēja rēkoņu. Tornado viņu aizmeta gandrīz 400 m attālumā, kas būtu pielīdzināms etriem futbola laukuma garumiem. Pārsteidzoši, bet viņš izdzīvoja.
Kāda būtu pati lielākā ģimene? 18.gs. Krievijā esot dzīvojis Fjodors Vasiļjevs, kuram bijušas divas sievas, kas no viņa dzemdējušas 22 pārus dvīņu, 9 reizes trīnīšus un 4 reizes pa četrīšiem.
Jon Brower Minnoch no ASV ir ieguvis smagākā cilvēka statusu. Viņš svēra 635 kg. Tas ir aptuvenais svars, jo lielo izmēru dēļ precīzi viņu nebija iespējams nosvērt. Viņš mira 1983.g. 41 gada vecumā. Šis rekords joprojām nav pārspēts.
Dhanraj Wadile no Indijas 2009.g. 6 mēnešus mocījās ar sāpēm. Viņam tika izoperēti 172,155 nierakmeņi ar izmēriem līdz 2,5 cm. Interesanti, ka iepriekšējais rekords piederēja arī indietiem un tas pats ārsts veica operāciju.
Donald Campbell piederēja astoņi ātruma pausaules rekordi. Kā uz ūdens, tā arī uz sauszemes, bet 1960.g. 16. septembrī viņš kļuva par vēl viena rekorda īpašnieku. Viņš izdzīvoja pēc avārijas ar mašīnu, kas brauca ar ātrumu 579 km/h. Viņš ieguva galvaskausa traumu un pārplēstu bungādiņu. Nevienam citam nav izdevies izdzīvot pēc avārijas tik lielā ātrumā.
Priekš Tony Collins Ginesa rekordu grāmata bija spiesta izveidot jaunu kategoriju. Viņa pavadīja 77 stundas un 30 minūtes slimnīcas koridorā uz ratiņiem (tādi kā attēlā)
Clint Hallam piedzīvoja trīks rokas amputācijas operācijas uz vienas un tās pašas rokas. Pirmā bija 1984.g., pēc tam 1988.g. un trešā operācija bija 2001.g., kad ārstiem nācās amputēt transplantēto roku, jo paciente atteicās dzert zāles, kas novērš transplanta atgrūšanu.
Salauzta roka ir sāpīgi? Bet ko Jūs teiksiet par 433 lūzumiem? Tieši tik daudzos lūzumos savas karjeras laikā iedzīvojās Robert Craig ar iesauku Evel Knievel. Ar atkārtotiem lūzumiem 35 kaulos viņa rekords jorpojām nav pārspēts.
Ir dienas, kad nekas neizdodas un nekas nesanāk. Tieši tādu piedzīvoja 10 mēnešu vecais pitbuls Dosha 2003.g. 15. aprīlī. Izmūkot no pagalma to notrieca mašīna. Policija padomāja, ka viņa ir nāvīgi ievainota un iešāva sunim galvā. Viņa izdzīvoja, bet nokļuva leduskapī, jo uzskatīja par mirušu. Ar vienu kurlu ausi beigu beigās viņa tomēr izdzīvoja.
Šī kategorija, visgrūtāk nogalinātais, nebūs iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, lai gan Michael Malloy varētu sacensties ar citiem par šo titulu. Lielās depresijas laikā 1933.g. viņš bija kļuvis par alkoholiķi un klaidoni. Citi pieci klaidoņi bija izdomājuši viņu nogalināt un šādā veida iekasēt apdrošināšanas atlīdzību. Viņu mēģināja nodzirdīt ar alkoholu, kuram piejaukta žurku inde, antifrīzs, terpentīns un liniments. Pēc tam sekoja gliemji, piesūcināti ar koka spirtu, vēlāk mēģināja iebarot saindētas sardīnes. Tas nezidevās. Viņu atstāja parkā -26 grādu aukstumā. Pēc tam "nejauši" notrieca ar automašīnu. Kad viņš izveseļojās, paziņas nolēma izmēģināt noindēt Michael ar gāzi, kas arī izdevās. Cerētās naudas sanāca nāvessods, policija atklāja šo slepkavību un aizsūtīja visus 5 klaidoņus uz elektrisko krēslu.