Reiz sensenos laikos, kad vistas pa ielām vēl staigāja, kad visas dāmas zeķturus un korsetes valkāja, Vācijas pilsētā Vupertālē tika atklāts lidojošais tramvajs.
1901. gadā Hitleram vēl neauga ūsa, bet Latvijā vēl nebija noticis piektais gads. Eifel, ieskrienies ar saviem 300 metriem - mums ir 13 kilometrus gara tērauda konstrukcija!
1950. gadā pa dzelzceļu mēģināja vizināt cirka ziloni. Taču tas izlauzās ārā, krita upē no 12 m augstuma, bet palika dzīvs.
Tikai 1 nopietna avārija notikusi kopš atklāšanas brīža. 1999. gadā upē nogāzās vagons. Bojā gāja 5 cilvēki, 47 guva ievainojumus. Un tas notika nevis konstrukcijas nepilnību dēļ, bet remontstrādnieku neuzmanības rezultātā.
Zemāk sekos informācija no vikipēdijas par pilsētu:
Vupertāle (vācu: Wuppertal) ir Vācijas pilsēta, kas atrodas valsts rietumos pie Vuperas upes. Pilsēta atrodas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē uz dienvidiem no Reinas-Rūras aglomerācijas. Vupertāle atrodas 34 kilometru attālumā no Diseldorfas un 527 kilometru attālumā no Vācijas galvaspilsētas Berlīnes. Pēc 2013. gada datiem Vupertālē dzīvo 343 488 iedzīvotāji, bet tās aglomerācijā dzīvo 11,3 miljoni iedzīvotāju. Pēc iedzīvotāju skaita tā ir Vācijas 17. lielākā pilsēta un 85. lielākā Eiropas Savienības pilsēta.
Pilsēta ir pazīstama ar savu 1901. gadā izveidoto piekārto viensliežu tramvaju - Schwebebahn Wuppertal. Pilsētā ir labi saglabājušās daudz klasicisma, jūgendstila un Bauhaus stila ēku. Vupertāle ir nozīmīgs ķīmiskās, farmaceitiskās un metalurģiskās rūpniecības centrs. Vupertāle ir vācu koncerna Bayer rašanās vieta. 1897. gadā šeit tika radīts aspirīns.
Vupertāles pilsēta tika izveidota 1929. gadā, apvienojot septiņas atsevišķas pilsētas.