4

 184  0

Par mūsdienām mēdz teikt, ka mēs dzīvojam kā Senajā Ēģiptē - pielūdzam kaķus un rakstam uz sienām. Nevar nepiekrist, ka kaķi ir jauki, bet vai to īpašnieki ir gudrāki par suņu īpašniekiem? Tas tā varētu būt, jo domājams, ka vajag vairāk izpratnes pret dzīvnieku, kas īsti tev neklausa un dara ko grib. Taču, ja man ir suns un kaķis, vai tas mani padara vēl gudrāku?

Labi, ne par to. Kā izrādās, tad cilvēki jau arī senāk ir atradušies kaķu burvības važās un mēģinājuši to izrādīt. Ņemiet par piemēru kaut vai šīs fotogrāfijas. Titulbildē redzamās bildes autors nav zināms, bet tā ir uzņemta jau tālajā 1898. g. Vai mēs izgudrojām kameru, lai varētu beidzot fotografēt kaķus (nevis tikai tos zīmēt)?

Zemāk ir redzamo bilžu sēriju ir 1914. g. uzņēmis amerikāņu fotogrāfs Harijs Vitiers Frīss. Mēs varam droši uzskatīt šīs par lolkaķu bilžu priekštecēm, bet bilžu uzņemšana ar dzīvniekiem kļuva par fotogrāfa specializāciju. Kā viņš pats izteicās, tad trušus fotogrāfēt ir visvienkāršāk, bet tie nevar atveidot cilvēciskas pozas. Savukārt kaķi šādās pozās tika noturēti ar nekustīgu kostīmu un citiem palīglīdzekļiem. Tas varētu šķist nežēlīgi, bet fotogrāfs esot nodarbojies ar dzīvnieku fotografēšanu tikai trīs mēnešus gada laikā, jo tas esot bijis diezgan grūts un stresains darbs.

Komentāri 4

0/2000

  

 3  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

man liekas tie  kaķi ir sazāļoti vai miruši. un tad sastūķēti kostīmos. nevar kaķēnu piedabūt tā pōzēt.

 1  0 atbildēt

sausmigi

 0  0 atbildēt