9

 823  0

Ierakumus, tāpat kā zemnīcas, veidoja 1. Pasaules kara laikā blakus tranšejām ar mērķi aizsargāt karavīrus uzbrukuma gadījumā. To izmērs atšķīrās un dažās varēja patverties pat 10 cilvēku. Britu armijas rokasgrāmatā par zemnīcu veidošanu bija ieteikts tās veidot 0,6 līdz 1,4 m platas un ar vismaz 25 cm biezu zemes pārklājumu. Zemnīcas izmantoja kā pazemes patversmes, kur atpūtās kā karavīri, tā arī virsnieki. Uzskatīja, ka zemnīcas ir drošākas par atrašanos zem atklātas debess un sniedza aizsardzību ne tikai pret laikapstākļiem, bet arī pretinieka artilērijas uguni, tomēr nebija retums, ka tiešā trāpījuma rezultātā gāja bojā vai tika ievainoti visi zemnīcas iemītnieki. Karam turpinoties arī zemnīcu izmēri kļuva lielāki. Tajās varēja izvietoties pat vesels bataljons, lielākās zemnīcas arī kalpoja par štābu un tās tika izvietotas tālāk no pretinieka uguns līnijas.

« 1  2  3 »

Komentāri 9

0/2000

Karš ir karš...bet cilvēki ir cilvēki, ari karā...

 30  0 atbildēt

Slava Latviešu Strēlniekiem!

Lai Māra viņus sargā!

 11  0 atbildēt
Cilvēki ir un paliks cilvēki. Nepavelti pēc tam aizliedza brāļoties vienam ar otru, jo tikai atradās viens no otra pārsimts metrus. Un sākumā neviens negribēja karot, un kara beigās arī neviens jau negribēja karot.
 10  1 atbildēt

Ar piipi zobos klumpuci liek, eleganti   

 6  0 atbildēt
Tas brīdis pa piemēru ir 1914. gada ziemassvētki. kur trīs puses kopā pat svinēja Ziemassvētkus. Un visur bija dzirdēts par tādiem gājieniem. Pēctam to singri aizliedza un turēja slepenībā par tādiem gājieniem. Un kara beigās visiem bija apnicis karot un atkal visi līda kopā.
 5  0 atbildēt

Ja jadzivo ierakumos, tad vismaz ar kadam ertibam.

 5  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt