Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
865

"Pēc spožām pusdienām 300 cilvēkiem karalis nokāpa pils pazemē un ieraudzīja zelta stieņus, sakrautus līdz pašiem griestiem. Zelta tur bija simtiem pudu, milzums zelta rotaslietu un 12 apustuļu tēli, atlieti no šī metāla un sudraba, nosēti ar dārgakmeņiem."-(no Krievijas sūtņa vēstules Katrīnai II). Apustuļu tēlu un dārgumu esamību astiprina vēl daudzi aculiecinieki

Nesvižas Radzivili bija fantastiski bagāti. Divpadsmit pils zāles rotāja karaliskas mēbeles, reti persiešu paklāji, ievērojamu mākslinieku gleznas, lieliskas kristāla, ieroču, monētu un medaļu kolekcijas. Pilī atradās 20 000 sējumu liela bibliotēka un Lietuvas lielkņazistes arhīvs. Bet īpašs Radzivilu lepnums bija 12 apustuļu figūras, atvestas no Konstantinopoles. - tās bija cilvēka augumā un atlietas no zelta un sudraba.Glabājās šīs statujas pils pazemē. Ceļš uz turieni bija zināms tikai kņazam un viņa uzticamajam kalpam, parasti ekonomam. Savus dārgumus Radzivili rādīja tikai visievērojamākajiem viesiem.

Radzivilu dārgumu krātuve... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
1.

Radzivilu dārgumu krātuve varētu būt  viena no lielākajām apslēpto mantu krātuvēm pasaulē. 

Lietuvas lielkņazistes un... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
2.

Lietuvas lielkņazistes un Rečas Pospoļitas magnātu Radzivilu pils Nesviža, neskatoties uz to, ka bija krāšna un liela, bija neieņemams viduslaiku cietoksnis. XVI gs 80-tajos gados to bija cēlis itāliešu arhitekts Džovanni Bernardoni. Radzivilu pili aizsargāja ne tikai cietokšņa sienas un torņi. Pateicoties kanāliem un dīķu kaskādēm, pili no visām pusēm iekļāva ūdens.Bernardoni bija parūpējies arī par neskaitāmām pazemes ejām un slēptuvēm. No pils laukā veda pazemes ejas, un, pēc nostāstiem, viena no tām savienoja pili ar Nesvižas jezuītu klosteri, kurā atdusējās Radzivilu mirstīgās atliekas..Nesvižas pilī bija 365 istabas- tikpat, cik ir dienu gadā. Atsevišķas zāles nesa Zelta, Brilijanta, Sudraba zāļu  nosaukumus, par cik atbilstošās telpas bija rotātas ar šiem materiāliem. 

Nesvižas pilī bija 365... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
3.

Nesvižas pilī bija 365 istabas- tikpat, cik ir dienu gadā. Atsevišķas zāles nesa Zelta, Brilijanta, Sudraba zāļu  nosaukumus, par cik atbilstošās telpas bija rotātas ar šiem materiāliem. 

XIX gs sākumā Nesvīžas un... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
4.

XIX gs sākumā Nesvīžas un Mirskas pilis piederēja Dominikam Radzivilam. Sapņojot par Polijas atjaunotni, viņš ar sajūsmu sagaidīja Napoleona kareivjus.Saformējis piectūkstoš vīru lielu šļahtiču korpusu viņš devās karagājienā uz Maskavu. Atgriešanās Nesvižā bija nožēlojama.Pavēlējis ekonomam evakuēt visu vērtīgāko. Radzivils devās uz Viļņu. Pēc nostāstiem ekonoms nepaspēja neko izvest no Nesvižas, jo strauji ienāca krievu karaspēks.Neizmērojamās Radzivilu bagātības, tai skaitā divpadsmit apustuļu statujas ekonoms paspēja noslēpt paslēptuvē un uzspridzināja pazemes eju uz turieni. Uzticība saimniekam pazudināja ekonomu- viņu pakāra pils pagalmā. Pats kņazs Dominiks tika smagi ievainots kaujas laukā. Bezsamaņā viņš tika pārvests uz Parīzi, kur nomira, nepaspēdams nevienam pateikt, kur atrodama slēptuve.

Radzivilu dārgumus nesekmīgi... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
5.

Radzivilu dārgumus nesekmīgi meklēja 1812, 1915, 1939 gados un meklē vēl šodien.Pēc vienas no leģendām, slēptuve atrodas 35 km garā tunelī, kurš savienoja Nesvižas un Mirskas pilis.Mirskas pilī tiešām tika atklātas slepenas telpas.Zināms, ka eja, kas atradās zem ziemeļrietumu torņa, stiepās 11/2 km attālumā.

Dažādos laika periodos... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
6.

Dažādos laika periodos Mirskas pils apkārtnē tika atrastas citas pazemes eju atliekas,Apstiprinājumu tam, ka dārgumi atrodas Mirskas pili apslēptās mantas meklētāji redz tajā, ka pilī bieži parādās kņaza Dominika spoks, 

Pēc citas versijas Radzivilu... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
7.

Pēc citas versijas, Radzivilu dārgumi atrodas Nesvīžā, zem pašas pils vai zem galerijām, jeb zem pils pagalma. 

nbsp19972000 gados... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
8.

 1997-2000 gados restauratori tiešām atrada  1, 8 m augstu un 1, 2 м platu eju.Nesvīžā arī ir savs pils dārgumu sargs- melnā dāma, kura klīst pa pili bezmēness naktīs.

Tas ir Polijas karaļa... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
9.

Tas ir Polijas karaļa Žigmonta Augusta mīļotās sievas Barbaras Radzivilas gars, kuru noindēja viņas vīramāte Bona Sforca. Karalis tik ļoti mīlēja savu sievu, ka devās uz Nesvīžu, lai tur izsauktu viņas garu. Viņš tika brīdināts, ka nedrīkst Barbarai pieskarties, bet, ieraudzījis viņu, nenoturējās, viņu neapskāvis. Kopš tā laika viņa klīst pa pili, un bieži tur ir redzēta.

nbspVēl apstiprinājums tam... Autors: Raziels Radzivilu apslēptie dārgumi
10.

 

Vēl apstiprinājums tam, ka dārgumi atrodas Nesvīžā, ir tas, ka apkārtnes iedzīvotāji īsi pirms krievu armijas ienākšanas franču- krievu kara laikā ir dzirdējuši ekonoma izraisīto sprādzienu, kura rezultātā aizbērta eja uz slēptuvi. Padomju laikā mežā ieeju pazemē bija atraduši divi zēni, bet pazemē uzkrājušos gāzu dēļ viens no viņiem gāja bojā. Pēc tam eja tika aizbērta. Dārgumus šeit II Pasaules kara laikā meklēja arī  Anenerbe. Runā,ka ari nesen notikusi  pilnīgi bezjēdzīgā pils spārna nojaukšana pils restaurācijas gaitā esot bijusi saistīta ar Baltkrievijas prezidenta Lukašenko vēlmi atrast Radzivilu dārgumus. Meklējumi notiek vēl arvien... 

1
865
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
UnDeRgRoUnD avatars
Medaļa Most WantedMedaļa Dienas joksMedaļa Nakļeikas
  UnDeRgRoUnD 19.08.12 19:10
28
0

Šādas lietiņas pievilina dārgumu meklētājus teju vai no visas pasaules!! Veicina tūrismu!

Facechugger avatars
Medaļa NostradamsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  Facechugger 20.09.12 22:28
13
0

atbildot uz tokyowolf komentāru " diršana par pazemē apslēptiem dārg... " Īstenībā nē,melnais šaujampulveris sprāgst tīri labi un blīkšķi pat no pazemes var labi dzirdēt,otrkāt, to ka Radzivili bija vieni no biezakajiem poļu aristokrātiem zina jebkurš kurš par vēsturi interesējas kaut mazliet vairāk par to ko skolā māca.. treškārt,meklēšana nav lēta tā ka nav izslēgts ka kkur tur tas zelts arī ir.

gruuwa avatars
Medaļa Spoks
  gruuwa 19.08.12 11:53
12
0

atbildot uz arbuzinss komentāru " Tas ir tāpat kā latviešiem dzintara ...

Dzintara istaba nebija latviešiem bet gan krieviem,Ļeņingrada,ja nemaldos..bet ne latviešiem!

 

Raksts ļoti aizraujoš, lūdzu turpini

tokyowolf avatars
Medaļa SensācijaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  tokyowolf 20.08.12 18:41
13
6

diršana par pazemē apslēptiem dārgumiem,ar mūsdienu monstriem sen jau būtu atrakti,ja vien tie nebija kilometriem zem zemes,bet tam es neticu,kā arī neticu ka tunelis bija tik garš.Kā arī neticu ka viņš bija tik bagāts,izklausās pēc raksta ka bagātākais cilvēks kāds bijis,bet tas ir nereāli,jo pirmo reizi par tādu dzirdu.Un vēl fakts ja tika dzirdēts sprādziens ,tad tas atradās pie pils un tajā laikā nebija nekādu atombumbu kas noslauka visu,tkā nekāds dižais sprādziens tur nesanāktu un daudz nenoraktu,kā jau teicu sen būtu ticis atklāts.Bet tāraksts likās tīri interesants

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 15.10.16 01:01
3
0

atbildot uz Evespro komentāru " Man liekas kad pareizi vajadzētu būt Ra... " Radzivili ir polju dzimta un ta ari saucas.Tajos laikos bija Polijas unLietuvas kopeja valsts-Rzeczpospolita (zeczpospolita)-kopvalsts .Tapec tur viss bija biskinj sajaucies.

akapulkonah avatars
Medaļa SpoksMedaļa JubilārsMedaļa Burvju klana biedrs
  akapulkonah 19.12.12 01:05
3
0

tā nu tur stāv milzu bagātība, gaidot kad kāds atradīs :)

maarts avatars
Medaļa FledermausisMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 18.12.12 02:16
5
2
Un kur satelīttehnoloģijas, kas no augšas visu apkārtni visos spektros noskenē un parāda, kas zem zemes?
wildcosmos avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  wildcosmos 03.01.14 10:54
1
0

Rodas vēlme uz turieni aizbraukt un klātienē apmeklēt šo pili :)

DoubleV avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Pamatskolnieks
  DoubleV 18.12.12 11:30
1
0

atbildot uz gruuwa komentāru " Dzintara istaba nebija latviešiem bet gan kr... " dzintara istabu nozaga vācieši un paslēpa to kaut kur konigsbergā(mūsdenu Kaļiņingradā)

Evespro avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Evespro 03.12.14 10:27
0
0
Man liekas kad pareizi vajadzētu būt Radvili nevis Radzvili. Es neko nezinu par tulkošanu bet dzīvoju Lt un tāpēc liekas kad Radzvili ir mazliet nepareizi
Bruzis avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Bruzis 03.12.14 10:17
0
0

Ir nācies pabūt abās pilīs. Abas ir ļoti atšķirīgas. Viena ir visai askētiska, otra krāšņa. Protams līdz Veršaļai nevelk, bet ir gana skaista un interesanta. Tūristiem gan ir pieejams tikai neliels stūrītis. 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 10.05.14 14:07
0
0

atbildot uz mazaiiss komentāru " šitāds raksts jau pagajšgad bija ... " Pacelts.

mazaiiss avatars
Medaļa BakalaursMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  mazaiiss 10.05.14 13:37
0
0

šitāds raksts jau pagajšgad bija

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.05.14 13:10
0
0

Labs raksts un lieliskas bildes!

raivisbirch avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  raivisbirch 03.01.14 13:41
0
0
Eehh jābrauc man ar dārgumi pameklēt
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.14 22:41
0
0

EESS GGRRIIBBUU TTOOSS!!! :D

Jopcik.... Tie pievilina... :D

IQLADY avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TeamworkMedaļa Sākumskolnieks
  IQLADY 18.12.12 10:53
0
0

Loti interesants raksts , + autoram.

JancisB avatars
Medaļa KardiologsMedaļa Lord RudolphMedaļa Bakalaurs
  JancisB 20.09.12 17:05
2
2

atbildot uz tokyowolf komentāru " diršana par pazemē apslēptiem dārg... " U mad bro? Ko tu darīji pamatskolā vēstures stundās?

arbuzinss avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  arbuzinss 19.08.12 10:54
6
7
Tas ir tāpat kā latviešiem dzintara istsba