Ar jauna profila izveidošanu (iepriekšējam mistiski neatceros vairs paroli) rakstīšu tikai par vēsturi (pārsvarā par savu stipro pusi - 2. pasaules karu), pirmie raksti būs par 3. Reiha militaro floti (Kriegsmarine)
Plāns Z bija Vācijas flotes atjaunošanas plāns pēc Hitlera pavēles, kas paredzēja 5. gadu laikā Vācijas kaujas floti palielināt par:
* 8 karakuģiem (iesāktajiem Bismarck klases karakugjiem ''Bismarck'' un "Tirpitz'' + H-41, H-42, H-43 un H-43 klases karakuģiem)
* 4 lidmašīnu bāzes kuģiem (iesāktajiem Graf Zeppelin un Peter Strasser + 2 citiem)
* 3 kaujas kreiseriem (līdzās jau esošajiem Scharnhorst un Gneisenau)
* 12 Panzerschiffe (angļu valodā Pocket Battleship), līdzās jau esošajiem Deutschland, Admiral Scheer un Admiral Graf Spee
* 2 Admiral Hipper klases smagajiem kreiseriem (līdzās esošajiem Admiral Hipper, Blucher un Prinz Eugen)
* 6 M klases vieglajiem kreiseriem
* 6 Spankrauzer klases iznīcinātājiem
-----
Vācu kara flotes izaugsmi pēc nacistu nākšanas pie varas kavēja Versaļas līguma militārie ierobežojumi, kas atļāva flotes vajadzībām mobilizēt tikai 15'000 personāla, kas spētu operēt uz 24 kaujas kuģiem un 12 torpēdlaivām, zemūdenes tika aizliegtas pilnībā.
Sākumā lielo karakuģu apiešanas plāns iekļāva mazu, ātru kuģu veidošana, kas spētu veikt lielus attālumus, bet paturēt augstas kaujas spējas. Tika veidoti jauni kuģu dizaini, kurus Vācijā pazina kā Panzerschiffe, 30-o gadu vidū bija gatavi 4 šādu kuģu projekti (realizēti tika 3) - Deutschland, Admiral Scheer un Admiral Graf Spee.
Ar laiku līgumā noteiktais kuģu skaits un tonnāža bija izpildīta, bet tāpat kā citus ierobežojumus, arī šos, kas tika attiecināti uz floti, Hitlers un armijas augstā komanda klaji ignorēja, strādājot pie jauna Lidmašīnu bāzes kuģa projekta un 2 jaunu karakuģu projektešanas.
Jau 1938. gadā Hitlera ambīcijas pletās Čehijas virzienā, kuras okupēšana teorētiski varēja draudēt ar karu pret Apvienoto Karalisti un Franciju, kas nozīmēja arī karu uz jūras, tāpēc radās nepieciešamība veidot spēcīgu floti, kas varētu konkurēt ar krietni lielākajām britu un franču flotēm. Tas lika pamatus plānam Z.
Pēc Nacistiskās Vācijas invāzijas Polijā karā iesaistījās arī Apvienotā Karaliste un Francija, redzot, ka Plānu-Z ir praktiski nereāli realizēt līdz 1944. gadam, kuģu projektus gandrīz pilnīgi paralizēja. Uzsvars tika likts uz apgādes kuģu iznīcināšanu ar zemūdens karu, iesākot ''Kauju par Atlantiju'', kas vilkās visus kara gadus ar mainīgām sekmēm. Plāns Z tā arī netika īstenots, galvenokārt tāpēc, ka karš pret Padomju Savienību bija ievilcies un galvenie resursi tika novirzīti kaujas vienībām uz zemes un gaisa karam, kaa arii zemūdens karam.
Turpmākajos rakstos par pabeigtajiem un nepabeigtajiem kuģu projektiem, lieciet plusiņus, lai ir stimuls turpināt ;)