41

 426  4

Ikdiena ir pelēka vai jebkurā valstī, tomēr PSRS tika skandināts, ka viss ir labi. Par dzīves negācijām īsti nerunāja un par dzaudzām lietām arī nedrīkstēja runāt, jo to aizliedza cenzūra. Neskatoties uz pasludināto socreālismu presē un televīzijā atspoguļotā dzīve bija tālu no reālisma, principā pēc iepriekš minētā cenzūras saraksta (atradīsiet hipersaitē) var pateikt, kādas bija ikdienas problēmas. Par katastrofām klusēja, par alkoholismu vispār nerunāja, bet 2. pasaules kara sasniegumi bija neapšaubami, ne vārda par padarītajiem noziegumiem. Kā visi 2. pasaules kara invalīdi nozuda pēc kara beigām, tā arī tas turpinājās - problēmas tika padarītas par neeksistējošām.

« 1  2  3 »

Komentāri 41

0/2000

Bildes kā bildes, nekā īpaša. Piedevām liela daļa tādu, kuras nekāda cenzūra neaizliedza. Jo kāda iemesla pēc lai tiktu aizliegtas demonstrāciju bildes, bilde kur bērni ar kvarca lampu vai arī bilde ar sievieti ar Monas Lizas attēlu rokās?  

 19  0 atbildēt

Ak Kungs tie komentāri... Nopērc belašu Rīgā, ko sauc par Rīgas puzli. Saliec savu kaķi pats Bildēm ko esi sameklējis nav ne vainas. Bet komentāros spiežas dumjums cauri. Jā PSRS nebija laimes zeme, un Šādas bildes var arī šodien Rīgā uzņemt. Kā saka cūka vienmēr atradīs dubļus. 

Būšu Latvijā, pastaigāšu pa Rīgu. Un uztaisīšu atsauci uz tavu rakstu, lai zin cik vienkārši manipulēt ar tupeņiem  

 18  0 atbildēt

Esmu tāds pajaunāks, lai par to laiku spriestu,bet wow! Kaut noliegt grūti- baltmaizes un "ķieģelīši" viņiem bija labi. Vēl 90tajos paguvu izbaudīt.

 13  0 atbildēt

Bērni pie kvarca lampas jeb "kalnu saulītes" bieži tika publicēti veselības žurnālos un citur, kā piemērs tam, kā PSRS rūpējas par bērnu veselību (rahīta profilakse, D vitamīna sintēze organismā). Un nevis bija aizliegtas bildes. 

 12  0 atbildēt

Ļoti interesantas bildes!

Tādas bildes nebija aizliegtas. Vienkārši, tādas netika publicētas sabiedriskajos mēdijos, cik nu tādi bija.

Cenzūra attiecās uz avīžu, žurnālu un TV pārraižu saturu, nevis uz bildēm, kā tādām.

Nu, nezinu, esmu tolaik fotografējis arī tiltus. Neviens mani neķēra un filmiņas negaismoja!

 11  0 atbildēt

Autors liekas ne pirmo reizi liek senas bildes. Kas ir interesanti aplūkot.Bet lūdzu neraksti komentarus,ja nezini kas tur bildēts. Nezinu kāds autoram vecums,bet liekas ja arī piedzīvoja tos gadus,tad tikai pavisam mazs bērns. Citadi nekā nevar izskaidrot tos komentārus.

 8  0 atbildēt

Ja autors pats būtu nosēdējis pie konveijera pāris stundu, tad viņam nemaz tāda vingrošana neliktos par veselīgumā izrādīšanu.

Labāk nekomentē bildes par kurām nav saprašanas.

 8  0 atbildēt

Padomju laikā dekrēta vietā sievietes varēja nodot bērnus bērnudārzā jau no gada vecuma, turklāt uz visu diennakti.

Mūsdienās arī sieviete var izvēlēties dekrētu uz 1 vai 1,5 gadu. un arī sobrīd siko var dārziņā palaist no gada vecuma, var pat arī ātrāk. Un arī mūsdienās ir internāt dāziņi, kur sīci var atstāt pat uz 5 dienām.

 8  0 atbildēt

6. bilde Galīgākā dezinformācija. Piedzīvoju Brežņeva bēres 1982.gadā, Andropova 1984. Čerņenko bēres 1985.gdā nu kad nāca Gorbačevs pie varas jau smējām. Šim baterijas ielika jaunas vai vecas. Ne uz vienām mūs nevienu nekur nedzina. Jā bija jāslēdz sirēna kad zārku laida kapā. To labi atceros visur kauca sirēnas. Andropova laikā bija reidi kinoteātros un citās vietās cik stāstīja , jo meklēja kas nav darbā. Cenzūra ar ko točna varējis saskarties un tev labākā gadījumā izgaismoja filmiņu, ja fotografēji tiltus un citas stratēģiskās nozīmes objektus un varēja būt sliktāk. Audience uz VDK ar nezināmu nākotni, tas ir tiksi ārā pēc pārrunām, jeb piešūs pantu.

 5  0 atbildēt

👍

 3  0 atbildēt

17. Īstenais padomju bērna tēvs, tak, bija Staļins, bet īstenā māte bija Padomju Savienība. Bioloģiskie vecāki bija tika tādi "surogātvecāki"

 6  3 atbildēt

👍

 3  0 atbildēt

Tad piemēram par 17. bildi, aizbrauc uz Spāniju šodien, un noskaidro no kura brīža liek bērnus bērnudārzā! Vai nu tiešām esi truls, vai arī nedaudz esi pielabojis Google translate. Jo sajegas no šīm bildēm, tev kā cūkai no avionikas.

 2  0 atbildēt

Labais! Wow.

 2  0 atbildēt

Par tiem kāpostiem,tie nav nekādi sapuvuši kāposti,bet tā izskatījās kad smukākās galviņas bija izlasītas.Rudeņos,kolhozi atveda kāpostus uz pilsētas tirgu un norādītā vietā nokrāva zemē,kāpostu cena bija 5kap.kg.  

 1  0 atbildēt

Bildes interesantas, dzīvē redzētas, presē - ne visai, ja nu vienīgi demonstrāciju bildes, un sīči bērnudārzā. Un pārgurušo sieviešu bilde maizēs ceptuvē 100% nebija nevienā avīzē - cik atceros, tad visas oficiālās bildes ar strādniekiem darba vidē bija pilnas ar smaidīgiem cilvēkiem.  Tā kā paldies par rakstu!+

 1  0 atbildēt

Kas par bomžatņiku. Un viss pēc pus pasaules izlapuīšanas, bet tāpat nebagi

 4  3 atbildēt

Un par luaz autobusu, kur čalis nes lielu zivi. Es ar tādu no Kazdangas tehnikuma braucu, neilgi pirms treknajiem gadiem. Jo Latvijas ekonomika nespēja pavilkt, satiksmei drošu autobusu. Un pamatskolā, vēl paspēju ar Buratīno pavizināties.

 0  0 atbildēt

Lestets kko stipru sapīpējies.Jo kaimiņa acī skabargu redz,bet savā baļķi neredz.Vai tiešām NEEKSISTĒ fotogrāfijas,no 30 -40-jiem gadiem ASV? Vai Vācijas,Anglijas? Ak jā,nepietika drosmes tev viņas atrādīt! Tīri mana pieredze - 25.g. latvija,- 2.g.krievija,-3.g.polija,- 11.g.UK,- 2.g. RO. Visvairāk dzer UK,un tieši sievietes! Ja tu nekur neesi dzīvojis,neko neesi redzējis,tad stāvi klusu,ja tev ir kaut kripatiņa pašcieņas. Ar nožēlu jāatzīst,ka ļoti maz adekvātu postu,kas varētu izraisīt dziļdomīgu diskusiju. Krievi sukas,pi*ari rullē.Bet,tas,ka pendosi bāleliņus iznīcina... viss čikiniekā...va ne...bro...

 1  1 atbildēt