Līdz 1989.gadam Mjanmu sauca par Birmu, līdz valdošā vara to pārsauca, tāpat tika nomainīts ari galvaspilsētas nosaukums un vēlāk tika nomainīta ari pati galvaspilsēta. Kopumā pēdējais gadsimts Birmai/Mjanmai ir bijis pārmaiņu, revolūciju un ciņu laiks, kurās tika izlietas ne mazus asiņu.
Pasaules valstis[2]: Mjanma aka Birma6
Mjanmai teritorija ir vairāk kā 678 tūkstoši km^2, kas to padara par 40 lielāko valsti pasaulē. Un iedzīvotāju ziņa šī valsts arī ir bagāta, proti, pēc 2012.gada datiem valsti ir ap 61 miljonu iedzīvotāju.
Kopš 2005.gada Mjanmas galvaspilsēta ir Nepjido, kas ir unikāla pilsēta tādā ziņā, ka tika mākslīgi izveidota. Mjanmas valdība sāka šis pilsētas būvniecību ap 2000.gadu un jau 2005.gada Novembrī tika paziņots par to, ka visām galvenajām valsts iestādēm ir jāpārceļas uz šo pilsētu.
Pateicoties tam, ka šī pilsēta ir mākslīgi veidota, tai proporcionāli tas izmēram ir maz iedzīvotāji kas skaidrojams ar to, ka pilsētā vel pilnībā nav attīstīti visi infrastruktūras elementi, kā piemēram skolas un slimnīcas.
Bet skatoties no gaišas puses Nepjido vienmēr ir tukšas ielas un sastrēgumi nav nekad. Bet tiesa ir arī ēnas puses, jo neskatoties uz to, ka pilsēta ir viena no straujāk augošajām pasaulē,tajā joprojām ir liela daļā neapdzīvotu māju kas lēnam pārvēršas graustos.
Mjanmas karogu veido trīs horizontālas svītras un zvaigzne vidu. Kur zaļā krasa simbolizē mieru, sarkanā drosmi un apņēmību, dzeltenā krāsa solidaritāti un saticību starp visām etniskajām grupām. Un baltā zvaigzne vidū visu reģionu vienotību un nedalāmību.
Šis karogs kļuva par oficiālo Mjanmas karogu 2010.gadā, aizstājot iepriekšējo karoga dizainu, kurš bija lietošanā kopš 1974.gada.
Mjanmas ģerboni, kurš šādu izskatu ieguva 2008.gadā, pirms tam tas izskatījās nedaudz savādāk. Lai nu kā ģerboņa vidu ir Mjanmas karte, kuru ieskauj divas mitoloģiskas lauvas(Chinthe). Kuras apskauj tradicionālie Mjanmiešu ornamenti un virsotnē ir zvaigzne.
Mjanmā viss izplatītāka reliģija ir budisms, kuru par savu reliģiju atzīst 89% iedzīvotāju. Vel apmēram 4% iedzīvotāju pieder pie kristietības un musulmaņu ticībām.
Mjanmas nacionālais ēdiens ir Laphet Thoke kas tiek gatavots no sālītām tējas lapām. Un tas tiek pasniegts sajaukts kopā ar eļļu, grauzdētam seklām un zemesriekstiem, kaltētam garnelēm, pupiņām un ceptiem ķiplokiem. Ēdienam ir saldi asa garša un tas parasti tiek pasniegts maltītes beigās.
Šis ēdiens tiek pasniegts speciālos gadījumos piemēram , kāzas vai uzņemot ciemiņus, šis ēdiens ir kā viesmīlības un draudzības simbols. Senos laikos ienaidnieki šo ēdienu ēda pie izlīgšanas.
Mjanmas oficiāla valoda ir Birmiešu, kurā runā lielāka daļā tautas. Bet ir arī reģioni kuros ir izplatītas ķiniešu un hindu valodas.
Mjanma bija Lielbritānijas kolonija līdz 1948.gadam un satiksme tajā notika pēc Angļu modes, tas ir pa ceļa kreiso pusi. Taču 1970.gadā pēc Ģenerāļa Ne Win pavēles visiem bija jāsāk braukt pa ceļa labo pusi, dažos avotos tiek minēts, ka šo ideju viņam piedāvājis burvis. Bet lai nu kā, šī valsts ir interesanta ar to, ka joprojām tiek plaši lietotas mašīnas, kas paredzētas braukt pa kreiso ceļā pusi. Tas ir tādēļ, ka lielākais vairums Mjanmā sastopamās mašīnas ir lietotās mašīnas no Japānas.
Mjanmā noris viens no pasaulēs ilgākajiem pilsoņkariem, kas sākas praktiski uzreiz pēc Mjanmas neatkarības iegūšanas 1948.gadā un tas norist līdz pat mūsdienām ar periodiskiem saasinājumiem starp iesaistītajām pusēm. Kopā šajā konfliktā dzīvības ir zaudējuši vairāk kā 200 tūkstoši cilvēku, taču precīzs skaits nav zināms. Mjanmā ir relatīvi mierīgi, kopš 2010.gada, kad tika pieņemta jauna konstitūcija. Tomēr par drošu šo reģionu nevar nosaukt.
Ja Jums patika šī raksts, tad apskati arī šos: Nepāla