Parasti mēs to daram gultā...2
33
0
Miegs ir dabisks stāvoklis, kad organisms atpūšas. Tas ir gandrīz visiem zīdītājiem un putniem, kā arī tas ir novērots dažiem rāpuļiem, abiniekiem un pat zivīm. Cilvēkiem un vairumam citu dzīvnieku miegs uznāk naktī. Pa dienu viņi ir nomodā. Bet ir arī nakts dzīvnieki, kuri guļ pa dienu, bet aktīvi paliek tieši naktīs.
Guļot uzkrājas rezerves un smadzenes turpina apstrādāt un sakārtot dienas laikā apgūto un piedzīvoto, lai mēs varētu to izmantot nākotnē. Miegam nav nekas statisks. Tā ilgums un process laika gaitā mainās. Dzīves sākumā nepieciešams vairāk miega nekā pieaugušiem cilvēkiem. Vecākiem cilvēkiem diennakts ritms var būt izjucis, miegs ir saraustīts, viņi sliktāk izguļas. Sievietes vairāk sūdzas par miega problēmām, bet uz vecumu par to vairāk sāk runāt vīrieši.Pašpārliecināti cilvēki guļ mierīgi, gandrīz nekustīgi, un šo cilvēku miegs ir dziļš, tāpēc nav ilgstošs. Cilvēki, kas nav pārliecināti par sevi, mokās ar šaubām par visu, guļ nemierīgi, bieži miegā kustas un pamostas.
Reklāma
Nepieciešamais miega ilgums katram indivīdam ir atšķirīgs.Visveselīgakais miegs ir no 6-9 stundām. Aptuveni pēc 10 dienām, ja cilvēks nav gulējis, iestājās nāve. Cilvēka organismā procesi notiek diezgan vienmerīgi, ierastajā ritmā, ja cilvēks nav gulejis 2-3 dienas. Ar laiku miega traucējumi noved pie agresivitātes, pat halucinācijām. Aptuveni 20-28 stundu ciklu sauc par bioloģisko diennakts ritmu. To var viegli izjaukt laika zonu šķērsošana, darba maiņu strādāšana.
Gulēt, jo īpaši bērniem, vajag mierīgā vidē. Obligāti guliet labi izvēdinātā istabā. Neaizsedziet seju ar deķi vai arī spilvenu, kā arī nesedzieties pārāk silti. Ieteicams nesportot, apmēram, 3 stundas pirms gulēt iešanas, kā arī sātīgi neēst kādu laiku pirms gulētiešanas.
Aptauja rāda, ka apmēram 80% Lielbritānijas iedzīvotāju (arī pieaugušie) joprojām guļ ar mīksto rotaļlietu! :)