parasti kad ieraugu šos suņus man ir tāds awww....
Un es vēlējos jum pastāstīt par šo šķirni, pašai tāds bija bet nomira
parasti kad ieraugu šos suņus man ir tāds awww....
Un es vēlējos jum pastāstīt par šo šķirni, pašai tāds bija bet nomira
Tā ir ļoti sena šķirne, kas, domājams, pastāvēja Ķīnā kopš Haņu dinastijas valdīšanas laikiem. Vissenākās šarpejiem līdzīgu suņu statuetes ir attiecināmas uz laika posmu no 200. gada p.m.ē. līdz 220. gadam. Vēstures dokumentu trūkuma dēļ, daudz no tā, kas ir zināms par šarpeju, balstās uz minējumiem un dedukciju.
Tam tā pat kā čau-čau ir zilgana mutes gļotāda un mēle, tāpēc ir iespējams, ka abām šķirnēm ir kopēji priekšteči. Tiek uzskatīts, ka šarpejs tika izveidots Guandunas provincē, kur gadsimtiem bija medību suns, ganāmpulku sargs un lauksaimnieku palīgs. Šķirne tika arī izmantota suņu cīņās. Šīs izklaides zelta laikmets attiecas uz 1930.—1940. gadiem. Šajā periodā suņa ārejais aspekts ievērojami mainījās, jo suņu īpašnieki selekcionēja indivīdus ar aizvien vaļīgāku ādu, lai kautiņos tā paliktu pretinieka zobos, kamēr suņa ķermenis netiktu skarts. Tomēr, kad suņu cīņu organizētāji sāka importēt daudz lielākus kaujas suņus no Eiropas, buldogus, mastifus, šarpeji vairs nevarēja ar tiem konkurēt un to skaits strauji samazinājās. Turklāt pēc Ķīnas Tautas Republikā ieviestā aizlieguma uz mājdzīvnieku turēšanu pilsētās vairums šo suņu tika barbariski iznīcināti.
Šķirni pirmo reizi atzina 1960. gadā Honkongas Kinoloģiskais klubs, tomēr, 1968. gadā reģistrācijas tika pārtrauktas. Daži šarpeji tika aizvesti uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur šo suņu audzētāju biedrība tika reģistrēta 1970. gada oktobrī, bet šarpeja šķirnes klubs 1974. gadā. 1978. gadā Amerikā notika pirmā nacionālā specializētā izstāde. Šarpejs tika uzņemts Amerikas Kinoloģiskajā klubā (American Kennel Club) 1988. gadā, bet šķirnes ciltsgrāmata atvērta 1992. gada jūnijā.
Ja 1978. gadā Ginesa rekordu grāmata nosauca šarpeju par retāko šķirni pasaulē, reģistrējot tikai 60 tās pārstāvjus, šodien sugas nākotne vairs nav apdraudēta.
ceru ka jums patika mans otrais raksts un komentāros izsakiet savu viedokli par šiem suņiem