Šajā rakstā par briesmīgiem faktiem saistībā ar vēstures lielākajām traģēdijām, kurus reizēm cilvēki piemirst vai gluži vienkārši nezina.
Mazāk zināmi, briesmīgi fakti par vēstures lielākajām traģēdijām17
Melnā nāves epidēmijas izraisīšanā tika vainoti ebreji un pret viņiem tika uzsākts genocīds. Melnā nāve - viena no nāvējošākajām zināmajām pandēmijām cilvēces vēsturē - paņēma 75 līdz 200 cilvēku dzīvības Eirāzijā un Ziemeļāfrikā 14. gadsimta vidū. Tā nogalināja aptuveni vienu trešdaļu Eiropas iedzīvotāju. Tā bija briesmīga traģēdija un Eiropa tika ar to galā, vainojot ebrejus. Daudzi eiropieši tolaik uzskatīja, ka mēris ir ebreju sazvērestība. Saskaņā ar izplatītājiem nostāstiem, žīdi ceļoja pa valstīm, saindējot akas ar mēri, lai kristiešiem liktu ciest. Sākumā tā bija sazvērestības teorija. Tad inkvizīcija sapulcināja ebreju tautības cilvēkus un spīdzināja tos tik ilgi, līdz nomocītie "atzinās", ka saindējuši ūdeni. Tad tas, daudzu acīs, bija fakts. Dusmīgi pūļi izvilka ebreju cilvēkus no viņu mājokļiem ārā ielās. Ebreju mazuļi tika saškaidīti ar milzu akmeņiem. Viņu vecāki tika piesieti pie mietiem un sadedzināti dzīvi. Vienā gadījumā uzreiz tika sadedzināti vairāk nekā 2000 cilvēku. Melnā nāve, protams, nebija ebreju sazvērestība. Tā tikpat smagi kā kristiešus, skāra arī viņus. Tomēr tas nevienu neglāba. Strasbūras pilsētā tika pieņemts likums, ka šeit neviens ebrejs nedrīkst rādīties 100 gadus.
Pompeju bojāejas laikā 79. gadā, blakus esošajā pilsētā kļuva tik karsti, ka cilvēku smadzenes uzvārījās un galvaskausi uzsprāga. Romas impērijas pilsētas Pompeju bojāeja Vezuva vulkāna izvirdumā 79. gadā ir viena no bēdīgi slavenākajām dabas katastrofām vēsturē. Visu pilsētu apraka pelni un akmeņi, un tūkstošiem cilvēku gāja bojā. Tomēr salīdzinājumā ar cilvēkiem kaimiņpilsētā Herkulānā, Pompeji nomira salīdzinoši nesāpīgi un ātri. Pēc vulkāna izvirduma kāds aculiecinieks aprakstīja ainu: " Biedējošs, melns mākonis, ko viscaur ieskāva liesmas,... noslīga uz zemes un aizklāja jūru." Šis melnais mākonis skāra Herkulānu un pārklāja visu pilsētu. Kļuva ļoti karsts - virs 800 grādiem pēc Celsija. Tas pilnībā nodedzināja ēku galotnes un tad izvārīja cilvēkus ielās. Karstuma dēļ Herkulānas iedzīvotāju āda un miesa iztvaikoja, smadzenes uzvārījās un galvas uzsprāga, bet kauli sašķīda kā stikls.
Pēc 11. septembra teroraktiem tūkstošiem cilvēku gāja bojā auto negadījumos un saslima ar vēzi. 2001.gada 11.septembrī, kad lidmašīnas ielidoja Ņujorkas Dvīņu torņos, tika izbeigtas 2996 nevainīgas dzīvības. Tas bija briesmīgs brīdis un lielākais teroristu uzbrukums ASV teritorijā. Tomēr nākamo dažu gadu laikā upuru skaits kļūs vēl lielāks. Cilvēki tik ļoti baidījās no lidošanaa pēc 9/11, ka aviokompāniju izmantošana samazinājās par 20 procentiem. Tā rezultātā daudz vairāk cilvēku veica daudz lielākus attālumus automobiļos, kas ir daudz bīstamāk. 12 mēnešos pēc teroraktiem autoavārijās gāja bojā vēl 1595 amerikāņu, jo viņi baidījās lidot lidmašīnās. Tomēr vēl ļaunāka bija pieaugošā saslimšana ar vēzi. Dvīņu torņu konstrukcijā tika izmantotas 400 tonnas azbesta, kas izplatījās pa pilsētu, kad tie sabruka. Šis azbesta mākonis skāra aptuveni 410 000 cilvēku, un Ņujorkā dēļ tā ir uzliesmojis vēzis. Visvairāk cieta teroraktu tuvumā dzīvojošie, kā Dvīņu torņu drupās strādājošie policisti un ugunsdzēsēji. Aptuveni 70% no viņiem tagad cieš no plaušu problēmām. 10 gadu laikā pēc traģēdijas ir miruši 1400 -teroraktu seku novēršanas darbos iesaistītie cilvēki. Vēl apmēram 1140 ir saslimuši ar vēzi un šobrīd cīnās par savu dzīvību. 2010. gadā Ņujorkas varas iestādes piekrita izmaksāt kompensācijas vairāk nekā 11 000 glābējiem, policistiem un drupu novākšanā nodarbinātajiem, kuru veselības stāvoklis pēc dalības terorakta seku likvidēšanā pasliktinājās
Par Lielā Londonas ugunsgrēka izraisīšanu 1666. gadā tika pakārts nevainīgs, garīgi atpalicis vīrietis. Roberts Huberts bija parasts franču pulksteņmeistars, līdz brīdim, kad apgalvoja, ka viņš ir franču spiegs un pāvesta aģents. Viņš atzinās, ka ugunsgrēku uzsācis Vestminsterā, neskatoties uz to, ka uguns nemaz nesasniedza šo Londonas daļu. Tad, kad viņam tika darīts zināms, ka ugunsgrēks sākās Tomasa Farinera maiznīcā Pudingleinā, viņš apgalvoja, ka pa atvērtu maiznīcas logu izmetis pašgatavotu uguns granātu. Vēlāk izrādījās, ka ugunsgrēka sākšanās brīdī Huberts nemaz nav bijis Anglijā, viņš bija uz zviedru kuģa "Maid of Stockholm". Viņš atgriezās Anglijā tikai tad, kad uguns jau bija plosījusies divas dienas. Neskatoties uz viņa acīmredzamo nevainību un to, ka tikai retais ticēja viņa stāstītajam, steidzami bija vajadzīgs grēkāzis, kuru vainot ugunsgrēka izraisīšanā, tādēļ Huberts tika tiesāts, atzīts par vainīgu un sodīts ar nāvi pakarot. Viņš tika pakārts Taibernā, Londonā 1666.gada 27.oktobrī. Huberta atzīšanās bieži vien tiek skaidrota ar garīgu slimību - viņš pats nesaprata ko dara, un ko saka. Pēc piecpadsmit gadiem kuģa kapteinis, kas veda Hubertu uz Londonu atzinās, ka Huberts nemaz nav bijis Londonā Lielā ugunsgrēka laikā. Tomēr tad jau bija par vēlu.
Īrijas kartupeļu bads: Karaliene Viktorija aizliedza bagātam sultānam ziedot bada cietējiem. 19. gadsimta vidū Īrijas galveno lauksaimniecības produktu - kartupeļus, skāra tolaik vēl nepazīstama sēnīte, un cilvēki sāka ciest badu, jo kartupeļu raža bija iznīcināta un tie bija viss no kā viņi pārtika. Osmaņu impērijas sultāns Abdulmedžids I vēlējās palīdzēt īru tautai. 1847. gadā viņš sagatavoja kuģus, kas bija pilni ar pārtiku, un piedāvāja nosūtīt Īrijai 10 000 sterliņu mārciņu, lai palīdzētu pārvarēt krīzi. Tomēr britu diplomāti pavēlēja viņam to nedarīt. Viņi paskaidroja, ka britu karaliskais protokols paredz, ka neviens nedrīkst dot vairāk nekā Karaliene Viktorija pati. Pēc viņu pavēles, sultāns samazināja ziedojamo summu līdz 1000 mārciņām. Īri tik un tā bija sajūsmā par viņa ziedojumu.
Rēdereja "White Star Line" piestādīja rēķinu Titānika upuru ģimenēm. Rēdereja "White Star Line" ekonomēja uz, ko vien varēja. Saskaņā ar viņu darba līgumos iekļauto punktu - katrs darbinieks uz kuģa tika atlaists, brīdī kad Titāniks sāka grimt. Uzņēmums galu galā nemaksātu algas darbiniekiem, kuri kavēja laiku slīkstot. Pēc tam mirušo ģimenes tika informētas, ka viņiem būs jāsedz kravas izmaksas, ja viņi vēlas saņemt savu mīļoto līķus. Vairums to, protams, nevarēja atļauties, un tāpēc šodien daudziem no tiem, kas gāja bojā, ir memoriāli, nevis kapi. Vēl ļaunāk bija ar mūziķiem uz Titānika. Orķestris, kurš varonīgi spēlēja līdz pat brīdim, kad Titāniks nogrima okeāna dzelmē, bija pilnīgi aizmirsts. Viņi bija reģistrēti kā "neatkarīgi darbuzņēmēji", kas nozīmēja, ka "White Star Line" attiecībā uz viņiem nebija jādara nekas. Pārējo apkalpes locekļi ģimenes saņēma izdzīvojušo pabalstus, bet orķestra dalībnieku ģimenes nesaņēma ne penija. Vienīgais, ko viņi saņēma bija rēķins par viņiem (orķestra dalībniekiem) piešķirto formas tērpu izmaksām.
Milajas slaktiņš: prezidents Niksons apžēloja galveno vainīgo. 1968. gada 16.marta rīta agrumā Milajas ciematā, Dienvdvjetnamā, ieradās ASV karaspēka vienība. Karavīri sāka ciema iedzīvotāju masveida slepkavošanu. Vīrieši, sievietes un bērni tika sistēmātiski sarindoti un nošauti ar ložmetējiem un granātmetējiem. Mājas tika nodedzinātas un, ja kāds izskrēja no liesmās tad tika nošauts. No visiem šajās zvērībās iesaistītajiem, apsūdzēts tika tikai viens: leitnants Viljams Kollijs. Tiesa atzina Kolliju par vainīgu vismaz 22 civiliedzīvotāju slepkavībā, un viņam par to piesprieda mūža ieslodzījumu. Taču cietumā viņš nekad nenonāca. Jau trīs dienas pēc sprieduma pasludināšanas prezidents Niksons pavēlēja viņu ievietot mājas arestā Fortbeningā (Džordžijas štatā), bet vēlāk spriedumu mīkstināja līdz 20 gadiem un tad līdz 10 gadiem cietumā. Tacu 1974. gadā pēc trīsarpus gadu ilga mājas aresta Kollijs tika atbrīvots. Daudz vairāk cieta cilvēks vārdā Hjū Tompsons. Viņš bija tas cilvēks, kurš ziņoja par slaktiņu un liecināja pret cilvēkiem, kas tajā piedalījās. Tompsons riskēja ar dzīvību, lai izglābtu vjetnmiešu no savas rotas karavīriem. Un viņš tika atalgots par savu drosmi un varonību ar nāves draudiem. Katru rītu cilvēki atstāja sakropļotus dzīvniekus uz viņa mājas lieveņa, un visu atlikušo mūžu viņš cieta no PTST.