Mango.
Mango pieder pie Mangifera ģints, kas sastāv no daudzu sugu tropu augļu koku ziedošiem augiem Anacardiaceae. Mango ir vietējie augļi Indijā. Tos audzē daudzos tropu reģionos un izplata plaši pasaulē, mango ir viens no visplašāk izmantotajiem augļiem pārtikā, sulās, aromātu un krāsu piedēvētājiem. To lapas izmanto rituālos kā ziedu dekorācijas uz kāzām un reliģiskās ceremonijās.
Mango koki var sasniegt 35-40 m augstumu, ar vainaga rādiusu 10 m. Kokam ir ļoti ilgs mūžs. Ir daži ļoti veci mango koki,kas ir vairāk nekā 300 gadus veci un joprojām ražo augļus. Dziļi augsnē (6 metrus - 20 pēdas) stiepjas mietsakne un plaši izplešas saknes pavedieni. Lapas ir mūžzaļas pamīšus sakārtotas, vienkāršas, 15-35 cm garas un 6-16 cm platas. Kad lapas iz mazas augļi ir oranži, tad rozā un strauji mainās līdz tumši spīdīgi sarkani, tad tumši zaļi tie nobriest.Puķes ir kā skaras 10 - 40 cm garas, un katrs zieds ir mazs, balts ar piecām ziedlapiņām 5-10 mm garš, ar saldenu smaržu. Augļus novāc 3-6 mēnešu laikā, lai nenobirst. Gatavie augļi ir dažāda lieluma un dažādās krāsās, var būt dzelteni,oranži, sarkani, kad gatavi, tad zaļi. Atkarībā kur auguši. Gataviem nemizotiem augļiem izdalās sveķaini salda smarža. Augļa centrā ir sēklas, kuras satur embriju.
Mango ir bagāts ar dažādām barbības vielām, kas klasificējamas kā izcils auglis "superfruit", termins, kuru lieto, lai izceltu iespējamo veselības vērtību noteiktiem pārtikas augļiem. Mango satur ētiskos vitamīnus un diētiskas minerālvielas. Antioksidantisks vitamīns A, C un E veido 25%, 76% un 9 % Diētas references 165g devu(DRI). VitamīnsB6(piridoksnīns, 11% DRI), K vitamīns (9% DRI), citi B vitamīni un pamata barības vielas, piemēram kālija, vara un 17 aminoskābes ir labs līmenis. Miza un mīkstums satur aminoskābes - karotinoīdus, un omega -3 un -6, polinepiesātinātās taukskābes. Miza satur arī pigmantus, kuriem var būt antioksidantu īpašības, tostarp karoinoīdi, piemēram, provitamīna A savienojumus, beta-karotīnu, luteīnu un alfa - karotīnu, polifenolus, piemēram gallu skābi.