Spoki.lv Šis rakts ir pilns ar faktiem par Heopsa pīramidam un to lielakajiem nosēpumiem, ceru ka arī noderes dzīve vai macības.
No 35 zināmajām piramīdam viena no noslēpumainākajām ir Heopsa piramida. Aptuveni 2570.gada pirms Kristus izveidotā celtne joprojām ir neatminama noslēpuma apvīta. Ilgu laiku piramīda kalpoja kā faraona Heopsa un viņa sievas atdusas vieta. 820. gadā piramīdas otrajā kamerā, kurā vajadzēja atrasties Heopsa un viņa sievas mūmija, iekļuva jaunais kalifs Mamums. Taču telpa izrādījas tukša.
Tur nebija ne kapavietu, ne arī kadas norades par to esamību. Netika arī pēdas, kas liecinātu par kapavietu aplaupīšanu. Bet, ja tās nav kapenes, tad kādam mērķim tika celtas piramīdas? Ēģiptieši ir ijuši lieliski astronomi. Pēdēja laikā ir radies priešstats , ka Heopsa piramida ir ijusi astronomu oservatorija, jo ieejas uz izejas no tājā esošajam telpām izkārtotas tā, ka no tām varējā novērot lielakās zvaigžņu kopas.
Turklāt daudzi zinātnieki uzkatīja , ka piramīdām ir bijusi daudz lielaka nozīme. Piemēram, franču matemātiķis Fransua Žomārs apgalvoja, ka piramīdu celtnieki ir vēlējusies iemūžināt savas noslēpumainas un milzīgas sistēmas, jo vairs nekur pasaulē nav sastopami to analogi.
Angļu matemātiķis Čarlzs Smaits izvirzīja teoriju , ka piramīdas pamata plāksnes garums attiecība pret plākšņu platuma un to summa veido skaitli 365 dienu skaitu gadā. Piramīda atspoguļo ne tikai svarīgākos pagātnes, arī nakotnes notikumus.