Miroņi tāpat mierīgi guļ! Iesaku uz turieni aiziet.
PIe tam ne par ko nav jāmaksā lai apskatītu šo skaisto vietu.
Raksts šeit vēl nav bijis un bildes arī oriģinālās. Cerams, ka būs interesanti un būs uzzināts kaut kas jauns no Rīgas kapu vēstures.
KAPU RAŠANĀS
Krievijā, no 1770. gada līdz 1772.gadam plosījās mēris un lai izbeigtu tā izplatību, Katrīna II mēra beigās ar pavēli aizliedza mirušos apbedīt baznīcās un to tuvumā, kā tas notika pēc viduslaiku tradīcijām. Rīgā šis rīkojums tika saņemts 1773.gadā. Līdz ar to mirušos bija atļauts apglabāt kapsētā, kas bija apmēram 2km attālumā ārpus pilsētas, tā rezultātā izveidoja vienus no senākajiem Rīgas kapiem.
KAPU VĒSTURE UN SLĒGŠANA APBEDĪŠANAI
Pirmsākumā kapi nav bijuši labiekārtoti, kopiņas atradās visvisādās vietās bez noteiktas kārtības. 18. Gs. Beigās 19.gs. sākumā kapu teritorija atbilstoši klasicisma stila prasībām tika izplānoto no jauna. 1823.gadā Lībekā mācīts dārznieks Johans H. Cigara izstrādāja Lielo kapu plānojumu. Kopš 1969.gada Lielie kapi ir slēgti. Padomju periodā tos centās pārveidot par memoriālo parku.
KAPI KĀ ORIĢINĀLS MĀKSLAS ŠEDEVRS
Šos kapus var nosaukt par lielisku vēstures piemiņas vietu. Daudzi šajos kapos sastopamie pieminekļi atgādina īstus mākslas meistardarbus. Piemēram, bildēs apakšā varat redzēt pieminekli, kurš izveidots zārka formā. Kaut ko tādu man nav gadījies nevienos citos kapos ieraudzīt. Vai arī bilde, kurā redzams piemineklis ar sūnām apaudzis, bet tomēr tas piešķir savu interesanto senatnes auru. Es tās sūnas noteikti nost neplēstu. Šeit atradās vēstures, kultūras, mākslas, arhitektūras vēstures, dekoratīvās un lietišķās mākslas pieminekļi, no kuriem tikai daļa šobrīd atrodami dabā.
PASĪSTAMĀKIE CILVĒKI
No tautā pazīstamākajiem latviešiem šeit atdusas latvju dainu tēvs: Krišjānis Barons(1835-1923) pirmsācējs jaunlatviešu kustībai: Krišjānis Valdemārs(1825-1891), eposa „Lāčplēsis”-autors: Andrejs Pumpurs(1841-1902).
LIELIE KAPI MŪSDIENĀS
Šie noteikti ir vieni no skaistākajiem Rīgas kapiem. Daudzi pieminekļi ir saglabājušies gadsimtiem ilgi. Labi, ka kāds trakais nav sadomājis šeit visu noslaucīt un mājas būvēt.
Drūma un baisa veita Rīgā, bet tagad daudzi cilvēki šeit ved dirsināt savus suņus.