Lielā Londonas mēra epidēmija sākās 1665.gada pavasarī un beidzās aptuveni gadu vēlāk. Oficiāli, bojā gāja 68,000 cilvēku, bet daudzi tic, ka patiesais mēra upuru skaits bija nedaudz mazāks par 100,000. Šajā laikā, cilvēki Londonā pārdzīvoja neiedomājamas šausmas. Ģimenes mira, līķi tika izmesti uz ielām līdz tos savāca dedzinātāji, un nāves smaka bija visur. Tā bija elle uz Zemes, un daudzi cilvēki uzskatīja, ka tās ir visa beigas.
Lielās Londonas mēra epidēmijas šausmas19
Sākoties mērim, kad nāves gadījumu skaits sāka ievērojami pieaugt, slimības uzliesmojums tika publiski minimizēts. Tas bija saistīts ar to, ka Anglija nevēlējās, ka tiktu apturēta aizjūru tirdzniecība. Ja ziņas par mēri sasniegtu citas ostas, angļu kuģiem tiktu liegta iebraukšana un tirdzniecība nonāktu dīkstāvē. Lai vai kā, Londonas turīgākie iedzīvotāji zināja, kas notiek un viņi savāca mantas un pameta valsti, cerot apsteigt nāvējošo mēri. Pārējie iedzīvotāji vienkārši ignorēja agrīnās mēra pazīmes un turpināja būt tikpat sociāli kā iepriekš.
Kamēr turīgie Londonas iedzīvotāji varēja izkļūt ārā no pilsētas jau mēra sākumā, nabadzīgajiem tā nepaveicās. Mirušo skaitam turpinot pieaugt, daudzi nabadzībā dzīvojošie negribēja riskēt zaudēt savus darbus vai pamest savus mazītiņos dzīvokļus. Tā bija vienīgā dzīve, kas viņiem bija, un ārpus Londonas viņiem nebija nekā. Līdz laikam, kad nāves gadījumu skaits sasniedza simtus nedēļā, arvien vairāk un vairāk nabadzīgo izlēma riskēt ar visu un pamest Londonu, lai dotos uz laukiem. Vienīgā problēma bija tā, ka līdz šim laikam (1665.gada jūnijam) nabadzīgie vairs nevarēja saņemt apstiprinājumu pamest Londonu. Tiem, kuri vēlējās pamest Londonu vajadzēja iegūt dokumentu, kurā norādīts, ka viņi ir brīvi no mēra un drīkst doties prom. Lordmērs pārtrauca šo dokumentu izsniegšanu, un viltotāji par nelielu samaksu piedāvāja viltotus dokumentus. Nabadzīgie bija atstāti ciest.
Ar tik milzīgu skaitu slimnieku, pilsēta nolīga tā saucamās mēra medmāsas, kuras aprūpēja mirstošos pacientus. Šīs sievietes bija analfabētes un netika atalgotas pietiekami, lai spētu uzturēt pašas sevi. Viņām bija jāpievēršas citām metodēm kā gūt peļņu par kuru varētu izdzīvot, un tā rezultātā, gan slimie gan veselie no viņām baidījās. Šīs sievietes ne tikai zaga no upuriem, bet arī palīdzēja mirstošajiem ātrāk aiziet. Jo ātrāk pacients bija miris, jo ātrāk medmāsa varēja piesavināties viņa personīgās mantas. Šīs medmāsas arī pašas pārnesāja mēra čūlas un ar tām inficēja veselos, lai pēc viņu nāves, viņas varētu paņemt visu ko vien vēlas.