6

 165  0

1951. gadā Mangaļsalā uz sēkļa uzskrēja zviedru kuģis «Lady Kotlin». Pēdējo gadu laikā šis pamestais kuģa vraks kļuva par iecienītu apskates vietu, bet pētniekiem jau 2017. gadā radās bažas par to, ka pavisam drīz daba varētu to iznīcināt pavisam.

Zviedru dzelzsbetona kuģa vraka priekšgals jūras sēkļa smiltīs Mangaļsalas piekrastē, netālu no Daugavas grīvas, jau vairāk nekā sešdesmit gadus slejas virs ūdens līmeņa un kalpo gan par iespaidīgu apskates objektu tūristiem, gan ērtu pulcēšanās vietu jūras kraukļiem, kas pēdējā laikā savairojušies tik daudz, ka ir svītroti no Sarkanās grāmatas.

Pievienotie video

Komentāri 6

0/2000

Cita pilsētas leģenda gan vēsta, ka nekādas kravas neesot bijis, bet tas esot bijis prasts apdrošināšanas izkrāpšanas gadījums (sāls taču ātri izkūst jūras ūdenī, vismaz līdz brīdim, kad apdrošinātāji ir tikuši līdz vrakam, ņemot vērā, ka viņiem vēl bija jāiebrauc PSRS ūdeņos). Vieta arī esot bijusi izvēlēta apzināti, 10 minūšu peldējuma attālumā. 

 19  0 atbildēt

Tas nav gluži parasts betons. Tas ir tā saucamais armobetons. Tādu visai bieži izmantoja pirms 50-60 gadiem lēto kuģu būvēšanai iekšējiem akvatorijem.

 13  0 atbildēt

Nu ir OK

 7  0 atbildēt

Kas par sviestu....nafid uz psrs vest sāli un spirtu?! Totāls veselā saprāta trūkums idejas autoram

 8  1 atbildēt

    

 6  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt